Úvod Správy Transfery Najväčší prestup v histórii Slovenska: Rabiu do Slovana!

Najväčší prestup v histórii Slovenska: Rabiu do Slovana!

ŠK Slovan Bratislava podpísal štvorročný kontrakt s nigérijským stredopoliarom Ibrahimom Rabiom.

Vedenie ŠK Slovan dnes dotiahlo historicky najväčší prestup smerom do najvyššej domácej súťaže. Z belgického Gentu prestupuje 26-ročný stredopoliar Ibrahim Rabiu, celková prestupová suma dosahuje výšku jeden milión eur. Obe strany dnes podpísali štvorročný kontrakt.

Ibrahim Rabiu si na Slovensku urobil vynikajúce meno počas pôsobenia v Trenčíne(2014-2016), za ktorý odohral 46 ligových zápasov s bilanciou desať gólov. V sezóne 2015/16 bol vybraný aj do najlepšej ligovej jedenástky. Je to typický stredový hráč, schopný zastavovať útoky súpera a zároveň umnými prihrávkami zakladať akcie svojho tímu. Operuje na veľkom priestore v strede poľa a dokáže rýchlo prepnúť z bránenia do útočenia. Vyznačuje sa veľmi dobrou technikou a vysokou úspešnosťou v osobných súbojoch.

Celková prestupová suma dosahuje výšku jeden milión eur a z Ibrahima Rabia činí najväčší príchod v histórii domácej ligy. Žiaden hráč zatiaľ na Slovensko neprišiel za vyššiu sumu.

„Prestup Ibrahima Rabia je najväčším v histórii Slovenska, prichádza z belgického Gentu a celková prestupová suma dosahuje hranicu jedného milióna eur. Sme nesmierne šťastní, že sme získali tohto špičkového hráča. Chceli sme ho už počas jeho pôsobenia v Trenčíne, počiatočné rokovania s belgickým Gentom sme viedli už od januára tohto roka. Rokovania s klubom boli veľmi náročné a zdĺhavé, ale úspešne sme ich sfinalizovali a podpísali s Ibrahimom štvorročnú zmluvu. Chceli sme výrazne posilniť stredovú formáciu, preto sme sa rozhodli angažovať Rabia, ktorý do stredu poľa prinesie konštruktívnu rozohrávku a rozvahu. Nejdeme do neznáma, dobre sme videli, ako sa Rabiu prezentoval počas pôsobenia na Slovensku. Ibrahima v Slovane vítam a verím, že naša spolupráca bude úspešná,“ povedal viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

„Som veľmi šťastný z prestupu do Slovana. Po sezóne som mal rôzne možnosti, no jednoznačne som sa rozhodol pre Slovan. Komunikovali sme spolu už od januára a cítil som, že klub ma veľmi chce. Na Slovensku som už dva roky pôsobil, takže viem, čo tento klub v krajine znamená a aké má meno. V prvom rade musím tvrdo pracovať pre tím a vybojovať si miesto v základnej zostave. Mám tie najvyššie ambície – vyhrávať zápasy a trofeje v belasom drese,“ povedal Ibrahim Rabiu.

Tento príchod rozhodne nie je v tomto letnom prestupovom období posledný. Vedenie plánuje ďalšie citeľné posilnenie kádra. „Dávame najavo to, čo sme deklarovali - získavať kvalitných hráčov a budovať mužstvo na nový štadión. Prezradím, že to nie je posledný veľký prestup, do stredu poľa totiž plánujeme priviesť ešte jedného špičkového futbalistu. Chceme verejnosti a fanúšikom jasne ukázať, že Slovan plní ambíciu posunúť sa na európsku úroveň. Na prestupovom trhu sa budeme zameriavať na kvalitných hráčov,“ vyhlásil Ivan Kmotrík ml.

Ibrahim Rabiu už ako šestnásťročný prišiel do Európy, pôsobil v slávnom portugalskom klube Sporting Lisabon. Neskôr absolvoval angažmány v ďalších známych kluboch ako PSV Eindhoven a Celtic Glasgow. Od roka 2014 hral za AS Trenčín, s ktorým získal dve slovenské double. V lete 2016 bol o Rabia na európskom prestupovom trhu obrovský záujem. Bitku o tohto cenného hráča vyhral belgický KAA Gent, kde Rabiu strávil ročník 2016/17.

Za nigérijskú seniorskú reprezentáciu si pripísal tri štarty. Zaujímavé je, že v roku 2007 ho magazín World Soccer zaradil medzi päťdesiatich najtalentovanejších svetových futbalistov.

Ibrahim, vitaj v Slovane a nech sa ti u nás darí! 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí sa v nedeľu o 15:00 predstavia v Senici.
Joeri de Kamps v rozhovore pred zápasom v Senici.
Nevšedný futbalový príbeh hráča, ktorého futbalový sen sa nerodil vôbec jednoducho. Pozrite si profil Vernona de Marca.

Neprehliadnite

Nevšedný futbalový príbeh hráča, ktorého futbalový sen sa nerodil vôbec jednoducho. Pozrite si profil Vernona de Marca.
Filip Lichý sa vrátil do hry po zranení kolena.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.