Úvod Správy Európska liga “Svadobná“ cesta do Arménska s jasným cieľom

“Svadobná“ cesta do Arménska s jasným cieľom

Čerstvý mladoženáč Kornel Saláta pocestuje do Jerevanu v dobrej nálade a s cieľom priviezť pozitívny výsledok.

Slovanisti už zajtra ráno naberú smer Jerevan, kde vo štvrtok podvečer odohrajú úvodný duel 1. predkola Európskej ligy proti miestnemu Pjuniku. Vo výprave bude aj Kornel Saláta, ktorý sa počas víkendu oženil s dlhoročnou priateľkou Timeou. Svadobnú cestu odloží na december. Verí, že úspešná bude blížiaca sa dlhá cesta do Jerevanu, kde si Kornel pripúšťa jediný výsledok – víťazstvo.

Kornel Saláta už raz hral na Štadióne republiky, kde sa odohrá aj duel medzi Pjunikom a Slovanom. V októbri 2010 bol v základnej zostave slovenskej reprezentácie, ktorá vtedy v Arménsku prehrala 1:3. Mimochodom, okrem Salátu nastúpil v tomto zápase aj Filip Hološko. „Štadión je to pekný, i keď spomienky naň nemám dobré. Verím, že teraz to už dopadne lepšie. Myslím si, že máme vyššiu kvalitu, ktorú treba potvrdiť na ihrisku. Ak hráte v Európe prvý zápas na ihrisku súpera, je dôležité dať gól. Naším cieľom bude skórovať, neinkasovať a odviezť si taký výsledok, ktorý nám vytvorí postupovú pozíciu do odvety,“ povedal náš stredný obranca.

Už dávnejšie nám Kornel prezradil, že je dobrý kamarát s Petrom Štepanovským, bývalým hráčom Slovana a gólovým hrdinom z pamätného zápasu s AS Rím. Štepanovský v minulosti hral aj za Banants Jerevan, preto si Saláta od neho vypýtal informácie o Pjuniku, podmienkach i arménskej lige. „Hovoril, že Pjunik má k dispozícii pekný tréningový areál s množstvom ihrísk. Na Pjunik si inak veľmi nespomínal, ja len viem, že skončili štvrtí v lige. Podľa Petrových slov je slovenská liga určite kvalitnejšia než arménska, čiže kvalita bude na našej strane. Upozorňoval ma na vysoké teploty, teraz tam je údajne 35 – 37 stupňov. Nemôžeme sa však na nič vyhovárať. Na špecifické podmienky sa musíme pripraviť a koncentrovať sa len na dianie na ihrisku.“

Počas piatkového zápasu Československého Superpohára so Zlínom musel Kornel Saláta dohrávať so sebazaprením. Jeho zdravotné ťažkosti neboli vážnejšieho charakteru a je stopercentne pripravený na duel v Jerevane. „V prvom polčase som dostal koňara, protihráč ma trafil kolenom do stehna. Bolelo to, ale zápas som dohral a teraz je už všetko v poriadku. Piatkový súboj so Zlínom ma ešte stále škrie. Nezvládli sme druhý polčas, to si musíme vyrozprávať, pretože niečo podobné sa nesmie opakovať,“ tvrdí slovenský reprezentant. 

Do Jerevanu už 32-ročný obranca pocestuje ako čerstvý mladoženáč. V sobotu si vyslovili „áno“ s dlhoročnou priateľkou Timeou. Na oslavy veľa času nebolo, no široký úsmev na Kornelovej tvári dával tušiť, že sa zo svadby veľmi raduje. „Svadbu sme mali v Ostrihome, neďaleko Štúrova. Patrične sme oslávili, no teraz sa už koncentrujem na zápas. Do Jerevanu cestujem v dobrej nálade, ktorú chcem ešte vylepšiť víťazstvom,“ usmieval sa Kornel Saláta. Aký to bude pocit, nastúpiť na zápas už ako mladoženáč? „Ešte to veľmi nevnímam, rozdiel je, že teraz už nosím prsteň (smiech). Som šťastný, s manželkou sme spolu boli päť rokov a povedali sme si, že je načase urobiť nejaký krok. Hovorí sa, že po svadbe je čas na dieťa, takže uvidíme, posnažíme sa (úsmev).“

Priateľky či manželky futbalistov to často nemajú jednoduché, keďže ich milovaní trávia víkendy na tréningoch či zápasoch. Samozrejmosťou je aj cestovanie, veď Kornel hneď po svadbe miesto medových týždňov odcestuje na európsky duel do Arménska. „Manželka už počas tých piatich rokov zistila, že s futbalistami to nie je ľahké, keďže strávime veľa času na tréningoch a zápasoch. Na svadobnú cestu bude dosť času v decembri, keď máme viac voľna. Prijala to dobre, aj preto sa máme radi a sme spolu,“ uzavrela naša defenzívna opora.

Slovan TV
Aktuálne novinky
David Hrnčár prispel k víťazstvu nad Liptovským Mikulášom dvomi gólmi.
Názory trénerov po zápase 5. kola Fortuna ligy 2022/23 MFK Tatran Liptovský Mikuláš – ŠK Slovan Bratislava (1:5).
MFK Tatran Liptovský Mikuláš – ŠK Slovan Bratislava 1:5.

Neprehliadnite

Cena vstupenky je 10 eur.
Vychutnajte si elektrizujúcu atmosféru na Tehelnom poli počas zápasu 3. predkola Európskej ligy medzi ŠK Slovan Bratislava a Olympiakos FC.
ŠK Slovan Bratislava prehral s gréckym majstrom Olympiakosom Pireus v jedenástkovom rozostrele po remíze 2:2 v odvetnom zápase 3. predkola Európskej ligy. V play-off o skupinu Konferenčnej ligy si zmeriame sily s majstrom Bosny a Hercegoviny Zrinjski Mostar.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.