Úvod Správy Fortuna liga Slov-Matic FOFO prechádza pod značku ŠK Slovan Bratislava futsal

Slov-Matic FOFO prechádza pod značku ŠK Slovan Bratislava futsal

ŠK Slovan Bratislava spúšťa nový projekt a vstupuje na futsalovú scénu.

Najúspešnejší slovenský klub rozširuje svoje pole pôsobnosti o futsalový tím. Od sezóny 2017/18 prechádza futsalový klub Slov-Matic FOFO Bratislava pod značku ŠK Slovan Bratislava futsal.

Pod hlavičku ŠK Slovan tak prechádza najúspešnejší futsalový klub v histórii Slovenska. Slov-Matic získal 11 slovenských titulov a presadil sa aj na medzinárodnej scéne. Dochádza k unikátnemu spojeniu najúspešnejšej futbalovej a futsalovej značky.

„Rozbiehame nový projekt spojenia najúspešnejšieho futbalového a futsalového klubu na Slovensku. Futsalový oddiel sme sa rozhodli spustiť aj po vzore zahraničných klubov ako FC Barcelona či Atlético Madrid. Som veľmi rád, že došlo k dohode so zástupcami Slov-Matic FOFO Bratislava. Futsalisti budú nastupovať v identických dresoch ako naše futbalové A-mužstvo a vystupovať budú pod hlavičkou ŠK Slovan. Vzniká unikátna príležitosť rozšíriť komunitu fanúšikov, či už z futbalu na futsal alebo naopak. Futsalisti Slovana budú svoje domáce zápasy hrávať v Hant Aréne. V novom ročníku budú účinkovať aj vo futsalovej Lige majstrov, hranej vo forme turnajov. Je výborné, že jeden z turnajov sa na jeseň odohrá v Bratislave a fanúšikovia si tak prídu na svoje. Súčasné mužstvo Slov-Maticu bude plynule pokračovať bez zásadných zmien. Veríme v úspešné fungovanie futsalového oddielu minimálne tak, ako sa im darilo doteraz. Veľmi sa tešíme, že sme rozšírili naše pole pôsobnosti aj na futsal. Po sezóne vyhodnotíme úspešnosť tohto novovzniknutého projektu,“ vyhlásil viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

Tento počin je unikátny v histórii Slovenska i okolitých krajín, keďže len málo futbalových klubov má pod sebou aj futsalové mužstvá. Futsalisti pod značkou ŠK Slovan Bratislava budú patriť k favoritom domácej súťaže a veľmi sa tešíme aj na ich účinkovanie v Lige majstrov. V živej pamäti Bratislavčanov je domáci turnaj Ligy majstrov z novembra 2015, počas ktorého Slov-Matic zdolal na Zimnom štadióne O. Nepelu bývalého európskeho šampióna Benficu Lisabon 5:4 pred 4500 divákmi. Futsal je mladý, dynamický šport, ktorý sa stále rozvíja a svoju obľubu si našiel aj v Bratislave.
Viac podrobností o ŠK Slovan Bratislava futsal v sezóne 2017/18 vám prinesieme v priebehu najbližších týždňov.

Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan Bratislava prehral v Kuopiu po penaltovom rozstrele.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?

Neprehliadnite

Novým trénerom Slovana Bratislava sa stal Darko Milanič.
V 2. kole kvalifikácie Európskej ligy sa stretneme s KuPS Kuopio.
Naši hráči budú v akcii počas septembrového asociačného termínu.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.