Úvod Správy Superpohár Počas Československého Superpohára spomienka na Petra Dubovského

Počas Československého Superpohára spomienka na Petra Dubovského

Piatkový zápas so Zlínom bude venovaný aj spomienke na legendárneho Petra Dubovského.

Mnohým fanúšikom Slovana Bratislava dodnes trhá srdce spomienka na 23. jún 2000. Vtedy nás totiž nečakane opustil Peter Dubovský, ktorý tragicky skonal počas dovolenky v Thajsku. Pamiatku legendárneho futbalistu a výnimočného človeka si uctíme aj na piatkovom zápase Československého Superpohára so Zlínom.

Zápas Slovana so Zlínom pripadol presne na deň, keď nás pred 17 rokmi tragicky opustil Peter Dubovský. Preto si aktéri duelu spolu s fanúšikmi uctia pamiatku jedného z najlepších futbalistov v novodobej slovenskej histórii.

Fanúšikovia Slovana Petra ešte počas jeho pôsobenia v belasom milovali a často naňho spomínali aj po jeho nečakanej a tragickej smrti. Netreba ani veľmi pripomínať, že práve Peter Dubovský dvadsiatimi siedmimi gólmi v sezóne 1991/92 výrazne prispel k nášmu poslednému titulu majstra Československa. Jeho postava sa teda symbolicky viaže aj na premiérový ročník Československého Superpohára. Veríme, že naši priaznivci si v piatok uctia Petrovu pamiatku tak, ako sa na legendu jeho formátu patrí.

Peter Dubovský patril k najväčším osobnostiam Slovana Bratislava i slovenského futbalu počas deväťdesiatych rokov dvadsiateho storočia. Ešte ako 20-ročný prispel v Slovane k federálnemu titulu a svojím herným prejavom i ľudským vystupovaním sa stal miláčikom tribún. Doteraz ako jediný Slovák či Čech pôsobil v Reale Madrid. Neskôr hral v španielskom Oviede, kde sa stal taktiež výraznou osobnosťou. Tragicky zahynul 23. júna 2000 na dovolenke v Thajsku. Mal iba 28 rokov.

Pripomíname, že v predaji je stale aj kniha z edície Belasé legendy, venovaná práve Petrovi Dubovskému, ktorá pre veľký záujem musela vyjsť v druhom vydaní. Zakúpiť si ju môžete vo fanshope a v dobrých kníhkupectvách.

 
Slovan TV
Aktuálne novinky
Pozrite si výber najlepších gólov do siete tradičného rivala.
Filip Lichý o svojom progrese po zranení kolena.
O vaše hlasy sa uchádzajú Dominik Greif a Kenan Bajrič.

Neprehliadnite

Vladimír Weiss si pohárový duel v dobrom slova zmysle užil.
Na scéne bude pôsobiť e-športový tím ŠK Slovan.
Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.