Úvod Správy O triumfe na Žitnom ostrove sme rozhodli v prvom polčase

O triumfe na Žitnom ostrove sme rozhodli v prvom polčase

Základ víťazstva položili Bratislavčania už v prvom polčase, keď sa presadili Erik Grendel a dvakrát Filip Šebo

V záverečnom 33. kole Corgoň ligy nastúpili naši chlapci na ihrisku Dunajskej Stredy. Základ víťazstva položili Bratislavčania už v prvom polčase, keď sa presadili Grendel a dvakrát Šebo. Práve Filip Šebo sa s 22 gólmi stal ligovým kráľom strelcov. Po triumfe 3:0 sme sa stali so 68 bodmi a skóre 63:22 majstrom Slovenska v sezóne 2010/2011. Druhá Senica za nami zaostala o sedem bodov, tretia Žilina v konečnom účtovaní strácala priepastných 14 bodov.

Po opatrnom úvode, kedy sa obe mužstvá navzájom „oťukávali“, zapršalo hneď z prvého mráčika. V 14. min sa Pauschek v pokutovom území zbavil Tomčáka, uvoľnil nikým nekrytého Erika Grendela, a ten otvoril skóre stretnutia. O niekoľko sekúnd mohla prísť odpoveď domácich, avšak Helísekov projektil o pár centimetrov minul Bartalského svätyňu. V 28. min Halenár našiel Šeba, ktorý najskôr vycvičil Oberta a po Filipovom presnom zakončení viedli zverenci Karola Jarolíma 2:0. Deravá obrana Dunajskej Stredy ponúkala našim futbalistom aj ďalšie príležitosti. Po Žofčákovej prihrávke sa Šebo ocitol zoči-voči Novotovi, no tentoraz sa vyznamenal domáci brankár. Šebo si zaváhanie z 30. min vynahradil o deväť minút neskôr, keď boli na konci. Po osi Grendel – Halenár – Šebo vsietil posledný menovaný svoj 22. tohtosezónny gól.

Na začiatku druhého dejstva vystrčili rožky aj hostitelia. V 48. min sa Matůšov padajúci lob obtrel o konštrukciu Bartalského bránky. Náš gólman sa zapotil aj po Helískovom centri. V 52. min Hrabáč na hranici pokutového územia fauloval Štepanovského, z následnej štandardnej situácie mal Dobrotka na kopačke štvrtý gól. O tri minúty neskôr napálil do brvna azda z osemnástich metrov Igor Žofčák. V nasledujúcich minútach sa súboj prakticky už len dohrával, hoci do náznaku šancí sa dostávali aj „žlto-modrí“ – napr. v 73. min Hassan z dobrej pozície mieril nad. V závere ešte Žofčák vyslal prízemnú strelu, ktorá skončila v rukách Novotu. Okrem zaslúženého víťazstva 3:0 gratulujeme aj brankárovi Petrovi Bartalskému, ktorý premiéru medzi tromi žrďami okorenil čistým kontom.

FK DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava 0:3 (0:3)

Góly: 14. Grendel, 28., 39. Šebo

Žlté karty: 72. Halimi, 82. Zs. Németh – 82. Štepanovský

Domáci: Ján Novota – Helísek, I. Obert, Hrabáč, Zs. Németh – Hílek – Hassan, Halimi, Tomčák (78. R. Konečný) – Matůš (86. Kadlec), N´Kendo (66. Pavol Ďurica)

Hostia: Bartalský – Pauschek (46. Bagayoko), Dobrotka, Had, T. Hrdlička - Guédé – Štepanovský (84. Szarka), Grendel, I. Žofčák – Halenár (69. Kiss), Šebo

Rozhodovali: P. Hrčka – D. Hrčka, Kubačka

Návšteva: 3 777 divákov

Pozrite si vyjadrenia trénerov po včerajšom derby.