Úvod Správy Mládež Starší žiaci strieborní na majstrovstvách Slovenska

Starší žiaci strieborní na majstrovstvách Slovenska

Naši starší žiaci (U15) nedosiahli na obhajobu titulu, no v Poprade vybojovali pekné strieborné medaily.

Slovanisti sa na majstrovstvá Slovenska prebojovali z druhého miesta západnej skupiny I. ligy, keď v záverečnej naháňačke udržali tesný náskok pred Senicou i Trenčínom. Na záverečnom turnaji o majstra SR sa v Poprade predstavili štyri mužstvá – okrem belasých ešte FC Nitra, MŠK Žilina a Tatran Prešov.

Zverencom Ľubomíra Kordaniča skvele vyšiel vstup do turnaja. V súboji s Prešovom už od druhej minúty viedli a duel doviedli do úspešného konca po víťazstve 2:1. „Mali sme výborný vstup do turnaja, už od druhej minúty zápasu s Prešovom sme viedli. V prvom polčase sme museli dvakrát nútene striedať kvôli zraneniam, čo nám trochu skomplikovalo situáciu. Našťastie, po prestávke sme sa ujali dvojgólového vedenia, na čo súper začal viac riskovať a nám sa otvárali možnosti na brejky. Zahodili sme tri – štyri čisté príležitosti, Prešov znížil zo štandardnej situácie, no náskok sme už udržali," priblížil Ľubomír Kordanič úvodný súboj na majstrovstvách SR.

V druhom zápase sa belasí stretli s Nitrou, ktorá bola ich súperom aj v západnej skupine ligovej súťaže. Kým v lige bola o niečo úspešnejšia Nitra, na miniturnaji o majstra SR sa z triumfu 1:0 radovala naša U15. „Nitru dobre poznáme aj z našej súťaže. V zápase sme strelili úvodný gól, stav sa potom už nemenil a vybojovali sme tak ďalšie tri body. Navyše nám kvôli ofsajdu neuznali regulárny gól, čo potvrdilo aj video. Po prestávke sme kontrolovali hru a nepustili súpera do žiadnej vyloženej šance,“ zhodnotil tréner belasých.

O majstrovi SR sa rozhodlo v poslednom súboji medzi Slovanom a Žilinou. Bol to duel „kto z koho,“ keďže oba tímy doň vstupovali so šiestimi získanými bodmi. Zápas bol herne pomerne vyrovnaný, no po individuálnych chybách belasých sa skóre priklonilo na stranu MŠK. „Proti Žiline sme nastúpili s odhodlaním zvíťaziť a obhájiť titul. Spočiatku to bol vyrovnaný zápas, až prišla nevinná akcia súpera, pri ktorej náš obranca nešťastne chyboval a prehrávali sme 0:1. Druhý gól sme súperovi opäť darovali a aj tretí zásah Žiliny vyplynul z našej chyby po nedorozumení v obrane. Tri darované góly nás stáli lepší výsledok. Žiaľ, aj taký je futbal.“

Belasá U15 doplnila zoznam našich mládežníckych tímov, ktoré sa v sezóne 2016/17 umiestnili na medailových pozíciách. „Chlapcom chceme poďakovať za celú sezónu, počas ktorej si príkladne plnili svoje povinnosti a bola s nimi radosť pracovať na každom tréningu. Verím, že sa im bude minimálne rovnako dariť aj v ďalšej kariére. Myslím si, že mnohí ukázali potenciál,“ uzavrel Ľubomír Kordanič.

 

Výsledky starších žiakov ŠK Slovan na finálovom turnaji majstrovstiev SR:

ŠK Slovan – 1. FC Tatran Prešov 2:1 (1:0)
Góly Slovana: Hornyák, Čerepkai

ŠK Slovan – FC Nitra 1:0 (1:0)
Gól: Polčic

ŠK Slovan – MŠK Žilina 0:4 (0:2)

 

Slovan na finálovom turnaji majstrovstiev SR reprezentovali:
Danihel, Korčuška – Galovič, Lacko, Polčic, Zbudila, Bartoš, Palacka, Hornyák, Tučný, Havlas, Šouc, Matzenauer, Bezák, Thorpe, Duffek, Čerepkai, Veselík

Tréner: Ľubomír Kordanič

Slovan TV
Permanentky
Aktuálne novinky
Slovanisti v utorok o 20.30 h privítajú v 9. kole Fortuna ligy MFK Zemplín Michalovce.
Jakub Mareš v súboji so svojím bývalým klubom skóroval a prispel k cennému víťazstvu Slovana.
Nová forma hlasovanie o najlepších hráčov zápasu.

Neprehliadnite

Predstavujeme vám novú webovú stránku ŠK Slovan Bratislava.
Erik Čikoš si váži druhú šancu, ktorú dostal od Slovana Bratislava.
Juniori Slovana Bratislava zdolali Svätý Jur dvojciferným výsledkom.

Klubové trofeje

Platinoví partneriPlatinum partners

© 2017 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.