Úvod Správy Fortuna liga Trénerov najkrajší darček k narodeninám: Kontrakt na tri roky!

Trénerov najkrajší darček k narodeninám: Kontrakt na tri roky!

Duo Ivan Vukomanovič – Vladimir Radenkovič povedie belasých aj v nasledujúcej sezóne.

Spolupráca ŠK Slovan Bratislava s trénerom Ivanom Vukomanovičom naberá dlhodobý charakter. Obe zúčastnené strany dnes podpísali nový trojročný kontrakt. Podpis nového kontraktu navyše pripadol presne na dátum 40-tych narodenín nášho trénera, ktorý tak má hneď o dôvod viac na oslavu. Spolu s Ivanom Vukomanovičom zostáva pri tíme aj jeho asistent Vladimir Radenkovič.

Tréner Ivan Vukomanovič pokračuje na lavičke ŠK Slovan Bratislava. Vedenie klubu predložilo srbskému trénerovi ponuku nového trojročného kontraktu, ktorú Vukomanovič prijal. Doteraz úspešná spolupráca tak získava dlhodobý charakter. „S prácou trénera Ivana Vukomanoviča sme spokojní. Potvrdil očakávania, ktoré sme od neho mali, a hlavne sme sa zhodli na našom projekte a filozofii. Absolvovali sme niekoľko rokovaní a kľúčové je, že sme našli prienik v názoroch na fungovanie a napredovanie klubu. Ivan sa v klube adaptoval, stotožnil sa s jeho identitou, čo vidno na jeho nadšení pre prácu v Slovane. Prejavil veľký záujem byť súčasťou klubu aj v ďalšom období a my sa tešíme, že sme s ním podpísali novú zmluvu,“ povedal viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

„Už dávnejšie sme sa ústne dohodli, že budeme pokračovať v spolupráci. Je pekné, že podpis zmluvy vyšiel akurát na moje narodeniny (úsmev). Som šťastný, že budem pokračovať v práci v Slovane. Mám rád tento klub, našich fanúšikov a verím, že spolu prežijeme ďalšie krásne okamihy. V čase, keď som prišiel, som vedel, aké sú aktuálne problémy mužstva. Stále sa snažíme analyzovať súčasnú situáciu a každým dňom robiť klub lepším. Ideme krok po kroku, už sa nemôžem dočkať ďalších výziev, ktoré nás čakajú. Mám rád Bratislavu aj Slovan, tento klub je v mojom srdci a do posledného okamihu mu dám sto percent,“ povedal Ivan Vukomanovič. 

Ivan Vukomanovič vedie prvé mužstvo belasých od augusta 2016, vo svojej trénerskej premiére zaznamenal víťazstvo nad Žilinou (1:0). Celkom viedol slovanistov v 35 zápasoch, v ktorých s mužstvom dosiahol 23 víťazstiev, 4 remízy a 8 prehier. Srbský tréner, ktorý však vlastní aj belgické občianstvo, zároveň belasých doviedol k triumfu v Slovenskom pohári.

Spoločne s Ivanom Vukomanovičom pri tíme zostáva aj jeho asistent Vladimir Radenkovič, s ktorým klub taktiež podpísal trojročnú zmluvu.

Súčasný tréner Slovana je bývalý úspešný futbalista, ktorý okrem iného pôsobil v Girondins Bordeaux, Kolíne nad Rýnom, Crvenej Zvezde Belehrad či Diname Moskva. Záver kariéry strávil v Belgicku, hral za Lokeren a Royal Antverpy.

Štyridsaťročný Srb začal svoju trénerskú kariéru v Belgicku, v sezóne 2013/14 pracoval ako asistent trénera v Standard Liége. Pri trénerskom debute sa Vukomanovičovi darilo, keďže Liége sa na konci ročníka stal belgickým vicemajstrom. Od októbra 2014 sa presunul na post hlavného trénera Liége a viedol tím v osemnástich zápasoch. Svoje trénerské schopnosti potom rozvíjal pri práci na belgickom futbalovom zväze, kde sa venoval vzdelávaniu trénerov. Od augusta 2016 je súčasťou ŠK Slovan Bratislava a svoju prácou si získal vysokú obľubu u fanúšikov a pozitívne hodnotenia od odborníkov.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Unikátny dokument si budú môcť všetci slovanisti pozrieť počas Veľkej noci.
Róbert Vittek dnes oslavuje svoje 38. narodeniny.
Vladimír Weiss ml. po operácii individuálne trénuje.

Neprehliadnite

V internetovom hlasovaní fanúšikovia rozhodli, že najkrajším gólom od otvorenia nového Tehelného poľa bol gól MOHU v zápase skupinovej fázy Európskej ligy Slovan - Beşiktaş 4:2. Hlasovanie prebiehalo v priebehu minulého týždňa na Facebooku.
Vychutnajte si najkrajšie góly na novom Tehelnom poli.
Futbalový štadión na Tehelnom poli bol nominovaný na ďalšie prestížne ocenenie.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.