Úvod Správy Eventy Mladý slovanista sa vracia!

Mladý slovanista sa vracia!

Mladý slovanista sa dočkal oživenia v rámci celoligového projektu Futbalmania.

ŠK Slovan Bratislava ako prvý slovenský futbalový klub spustil v roku 2012 projekt zameraný na prácu so školami a najmenšími fanúšikmi. Mladý slovanista si získal širokú obľubu nielen na školách či u detí, ale aj medzi širokou verejnosťou. Po krátkej prestávke sa Mladý slovanista vracia ako súčasť celoligového projektu Futbalmania.

Na Spojenej škole na Tilgnerovej ulici v Karlovej Vsi sa uskutočnila pilotná časť Mladého slovanistu. Žiakom sa v rámci telesnej výchovy venovali naši mládežnícki tréneri, ktorí pripravili viaceré zaujímavé futbalové aktivity. S deťmi si zasúťažili aj naši hráči Juraj Kotula a Marek Rigo.

„My všetci v ŠK Slovan sme šťastní, že sa môžeme vrátiť k nášmu projektu Mladý slovanista, ktorý sa už stretol s obrovskou odozvou u detí, ich rodičov, škôl, fanúšikov i médií. Na tejto pilotnej časti sa za náš klub zúčastnili mládežnícki tréneri, taktiež futbalisti Juraj Kotula a Marek Rigo, ktorí s deťmi absolvovali aktivity v rámci telesnej výchovy. Verím, že táto pilotná časť "nakopne" celý projekt v tom najlepšom zmysle slova a vrátime sa k tomu dobrému, čo Mladý slovanista pre školy znamenal. Spolupráca so školami a práca s deťmi je pre nás veľmi dôležitá. Nielen z pohľadu, aby sme ich pritiahli na štadión, ale aj aby sme deti viedli k športu a aktívnemu tráveniu voľného času,“ povedal projektový manažér ŠK Slovan Stanislav Kramarič.

Deti na Tilgnerovej škole, kde spoločne študujú žiaci na základnej škole i gymnazisti, si netradičnú telesnú výchovu na Mladom slovanistovi viditeľne užívali. „Myslím si, že je to vynikajúci začiatok našej spolupráce. Deti sú šťastné, kričia, tešia sa, športujú a majú nádherný deň. Je to ten správny krok, aby deti nesedeli pri počítačoch, ale hrali sa, behali a tešili sa zo života,“ vyhlásila riaditeľka školy PhDr. Alena Turčanová.

Mladý slovanista je súčasťou projektu Futbalmania, spadajúceho pod Úniu ligových klubov (ÚLK). V novej sezóne 2017/18 by sa všetky fortunaligové kluby mali angažovať v projektoch zameraných na mládež a spoluprácu so školami. Mladý slovanista je vynikajúcim príkladom úspešného projektu z tejto oblasti. V živej pamäti slovanistov je, ako deti zo škôl vytvorili na D-tribúne fanúšikovský kotol a hnali našich hráčov za víťazstvami.

„Futbalmania je veľmi podobná projektu Mladý slovanista. Z môjho pohľadu to bol veľmi zaujímavý projekt, ktorý mal pritiahnuť nastupujúcu generáciu na futbal a pritiahnuť deti k športu, čo je pre nás kľúčová téma. Z toho sme odvodili Futbalmaniu, tá má odpovedať na situáciu, ktorú máme, a síce, že nám klesá počet divákov. Je dôležité, aby sme našli nových fanúšikov a ľudí, ktorí budú mať záujem o šport. Čelíme problémom, že deti nešportujú, ale venujú sa iným aktivitám. Futbalmania vznikla preto, lebo futbal je mánia, mal byť mániou pre decká, ktoré z toho dnes boli celé nadšené,“ vyjadril sa výkonný riaditeľ ÚLK Michal Mertinyák.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.
Viacero individuálnych ocenení pre belasých.

Neprehliadnite

Pozývame vás na Tehelné pole.
Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.