Úvod Správy Prípravné zápasy Na úvod prípravy remíza, Mareš sa uviedol gólovo

Na úvod prípravy remíza, Mareš sa uviedol gólovo

ŠK Slovan Bratislava v prípravnom zápase remizoval s Komárnom 3:3.

ŠK Slovan Bratislava v prvom prípravnom zápase remizoval s Komárnom 3:3. Belasí dlho držali opraty zápasu vo svojich rukách, keď už po úvodnej štvrťhodine viedli 2:0. V závere však dvakrát zbytočne inkasovali a tak sa na Pasienkoch zrodil nerozhodný výsledok.

Belasí začali výborne a už po troch minútach sa ujali vedenia. Oršula vybojoval na pravej strane rohový kop, ktorý sám rozohral a lopta sa po hlavičke Ďuriša poodrážala na bližšej žrdi. Najbližšie k nej bol Rigo, a ten pohotovou krížnou strelou z päťky nedal Maťašovskému šancu – 1:0. Hostia boli v 8. min blízko k vyrovnaniu, Krnáč však zlikvidoval samostatný únik Militosyana. V 14. min podnikol Slovan peknú kombinačnú akciu, mladík Herman sa uvoľnil na ľavej strane a v súboji zoči-voči ešte Maťašovského neprekonal. Lopta ale ostala v hre, na úrovni šestnástky sa k nej dostal Vittek, ktorý umiestnenou strelou trafil k pravej žrdi – 2:0. Slovanisti hrali v dobrej hernej pohode a v 34. min mohli viesť rozdielom triedy. Oršula na pravej strane priťukol Vittekovi, ten vypálil spoza šestnástky a Maťašovský mal čo robiť, aby loptu na dvakrát skrotil. O tri minúty adresoval Herman center do šestnástky Ďurišovi, ten v súboji neprehlavičkoval brankára hostí. Komárno znížilo v 42. min, Szabó na zadnej žrdi hlavičkoval do protipohybu Krnáča – 2:1. V posledných sekundách prvého polčasu to mohlo byť znovu o dva góly, dorastenec Kočik sa totiž oprel do odrazenej lopty po rohu a jeho strela presvišťala len tesne nad brvnom.

Cez prestávku tréner Ivan Vukomanovič výrazne prestriedal, z pôvodnej jedenástky na ihrisku ostali len Rundič s Oršulom. Druhé dejstvo otvoril dvoma šancami Lesley de Sa. V prvom prípade mieril zo šestnástky nad. O malú chvíľu to už bolo podstatne nebezpečnejšie, keď sa v pokutovom území zbavil obrancu a zblízka napálil do vybiehajúceho brankára. V 66. min belasí dobre napádali rozohrávku Komárna, na čo prišla chyba obrancu, ktorú využil Pinte. Ten sa predral po pravej strane na úroveň bránkovej čiary, parádne pod seba vrátil Marešovi, ktorý pohotovou strelou do odkrytej brány zaznamenal svoj prvý presný zásah v belasom drese – 3:1. Mareš mohol zakrátko pridať ďalší gól, po peknej prihrávke od Lesleyho de Sa však namieril do Maťašovského. Hostia znížili v 83. min, keď Greif síce bravúrne vyrazil prudký pokus Bilyka, no na hlavičkovú dorážku v podaní Faraga už nestačil - 3:2. Záver belasým vôbec nevyšiel. Sekulič v 86. min fauloval v šestnástke Faraga a Čtvrtníček premenil nariadenú penaltu - 3:3.

Záznam zo zápasu nájdete tu.

ŠK Slovan Bratislava – KFC Komárno 3:3 (2:1)

Góly: 3. Rigo, 14. Vittek, 66. Mareš – 42. Szabó, 83. Faragó, 86. Čtvrtníček (z 11 m)

Rozhodovali: Somoláni – Ferenc, Gaži

Slovan: I. polčas:  Krnáč – Kočik, Antálek, Rundič, Kubík – Oršula, Rigo, de Kamps, Herman – Vittek, Ďuriš

II. polčas: Greif – Ligeon, Sekulič , Rundič, Kozlovský – Oršula, Damnjanovič, Kóňa, de Sa – Pinte, Mareš

Komárno: Maťašovský – Popovič, Štrbák, Sekulič, V. Kosťukevič – Obert – Faragó, Matič, Szabó, Bilyk – Militosyan, striedali: Podlucký, Čtvrtníček, Gonzáles, Kuruc, Szénási, A. Kosťukevič, Haša