Úvod Správy Prípravné zápasy V prvom prípravnom zápase priestor pre všetkých hráčov

V prvom prípravnom zápase priestor pre všetkých hráčov

ŠK Slovan Bratislava privíta v stredu o 17.30 h v prípravnom zápase KFC Komárno.

Belasí zakončia úvodný týždeň letnej prípravy súbojom s Komárnom, ktoré vyhralo tretiu ligu západ a v budúcej sezóne bude hrať v druhej najvyššej súťaži. Zápas sa odohrá v stredu o 17.30 h na hlavnej hracej ploche štadióna Pasienky, vstup pre fanúšikov je voľný.

Pre trénera Ivana Vukomanoviča bude prípravný zápas určitým oživením tréningového procesu. Slovanisti od štvrtka zarezávajú dvojfázovo, tréningovú jednotku budú mať dokonca na programe aj v deň prípravného zápasu. „Hráčov rozdelíme na dve jedenástky, každá bude hrať 45 minút. Prvá partia bude mať pred zápasom krátky tréning a potom okamžite nabehne do hry. Druhá skupina absolvuje počas prvého polčasu tréning a potom nastúpi na zápas. Chýba nám niekoľko reprezentantov, preto tím doplníme mladíkmi zo staršieho dorastu. Chceme, aby sa hráči vrátili do zápasového rytmu a dobre sa pripravili na blížiaci sa Československý Superpohár a európske zápasy,“ povedal tréner Ivan Vukomanovič. Ten okrem kvarteta reprezentantov nebude môcť počítať s dvojicou, ktorú trápia menšie zdravotné problémy. „Chýbať budú Mitchell Schet a Vernon de Marco. Vernon by už s nami mal od štvrtka naplno trénovať. Verím, že obaja budú čoskoro stopercentne fit, potrebujeme totiž každého hráča.“

Zápasová pauza pre belasých nebola dlhá, veď od doteraz posledného duelu s Michalovcami uplynulo len sedemnásť dní. Už budúci piatok je na programe Československý Superpohár so Zlínom a vo štvrtok 29. júna úvodný zápas 1. predkola Európskej ligy. „Je vždy lepšie hrať zápas než len trénovať, aj hráči to majú radšej. Som rád, že sa postupne vraciame do zápasového rytmu. Už čoskoro nás čaká Československý Superpohár, potom aj európske zápasy. Pracujeme tak, aby nám tieto zápasy vyšli čo najlepšie,“ uzavrel srbský tréner Slovana.

KFC Komárno je jedno kolo pred koncom III. ligy západ jej istým víťazom, v 35 zápasoch nazbieralo 75 bodov. Vďaka víťazstvu v tretej lige bude Komárno v budúcej sezóne hrať celoslovenskú druhú ligu. V zostave nášho zajtrajšieho súpera nachádzame viacero známych mien. Brankárskou oporou je skúsený Dalibor Rožník, ktorý v minulosti chytával v Trenčíne či za českú Jihlavu. Ligové skúsenosti majú aj obranca Marián Štrbák (hrával za Zlaté Moravce) či stredopoliari Igor Obert (Dubnica nad Váhom, Olympiakos Volou, Dunajská Streda, Jihlava) a Ondřej Čtvrtníček (Spartak Trnava, Slovácko). V útoku sa Komárno spolieha na 24-ročného Francúza Vahagna Militosyana, ktorý dal v prebiehajúcej sezóne 18 gólov. Trénerom KFC Komárno je Peter Zelenský, známy najmä z niekoľkonásobného pôsobenia na lavičke Spartaka Trnava.

Prípravný zápas ŠK Slovan Bratislava – KFC Komárno sa začína v stredu 14. júna o 17.30 h na Pasienkoch. Vstup pre fanúšikov je voľný. Zároveň pripravujeme priamy prenos prostredníctvom na Slovan TV (kanál na Youtube).

Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí sa v stredu o 13:00 predstavia v Dunajskej Strede.
Prehľad výsledkov mládeže.

Neprehliadnite

Guram Kašia po prehre v Žiline.
Čo nás čaká ďalej v Európe?

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.