Úvod Správy Old Boys Old Boys Slovana sa predstavili na Súboji legiend

Old Boys Slovana sa predstavili na Súboji legiend

Legendy Slovana Bratislava si zahrali na veľmi kvalitne obsadenom turnaji v Brne.

Počas prvého júnového víkendu sa v Brne uskutočnil premiérový ročník podujatia Súboj legiend. V tradičnej športovej lokalite „Za Lužánkami“ sa predstavilo desať tímov zložených z bývalých legendárnych futbalistov. Perličkou bola účasť „starých pánov“ slávnej FC Barcelona.

Old Boys Slovana cestovali v kvalitnom zložení, spoliehať sa mohli na služby kanonierov Jaroslava Timka a Szilárda Németha, brankára Stanislava Fišana, bývalého reprezentanta Vladimíra Kindera či univerzála Štefana Maixnera. Úvodný súboj s pražským Bohemians 1905 však mal iného hrdinu. Jozef Mužlay dvakrát skóroval a najmä vďaka jeho presným zásahom vyhrali belasí 2:1. Druhý zápas so Slaviou Praha, v drese ktorej nastúpili známe mená ako Pavel Kuka či Lukáš Došek, sa po dramatickom priebehu skončil remízou 2:2.

Naši Old Boys prišli o šancu postúpiť do vyraďovacej fázy v závere základnej skupiny. V kľúčovom zápase podľahli Sigme Olomouc 0:1. Ak chceli slovanisti postúpiť, museli v poslednom zápase zdolať Slovácko, čo sa im však nepodarilo. Po góloch Vladimíra Kindera a Jozefa Mužlaya remizovali belasí 2:2.

Slovanisti tak obsadili v základnej skupine tretie miesto a postup im tesne ušiel, no napriek tomu zanechali v Brne výborný dojem. Celkovým víťazom turnaja sa stala Sigma Olomouc, ktorá vo finále zdolala pražskú Spartu. Slávna FC Barcelona vypadla v semifinále.

 

Výsledky Old Boys Slovana na Súboji legiend v Brne:

ŠK Slovan – Bohemians Praha 1905 2:1 (góly Mužlay 2)

ŠK Slovan – SK Slavia Praha 2:2 (Müller, Pochaba)

ŠK Slovan – Sigma Olomouc 0:1

ŠK Slovan – FC Slovácko 2:2 (Kinder, Mužlay)

 

Poradie v základnej skupine:

1. Olomouc
2. Slavia
3. Slovan
4. Bohemians

Zostava Old Boys Slovana: Stanislav Fišan – Miroslav Chvíľa, Martin Karnas, Vladimír Kinder, Vladimír Kinier, Štefan Maixner, Jozef Mužlay, Mário Müller, Szilárd Németh, Marián Pochaba, Pavol Sedlák, Jaroslav Timko

Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Stiahnite si bezplatne bulletin na dnešný zápas s Ružomberkom.
Slovanisti v nedeľu o 15:00 privítajú MFK Ružomberok.

Neprehliadnite

Vstupenky na slávnostný ceremoniál a zápas Slovan - Žilina už v predaji.
Vychutnajte si majstrovské oslavy prostredníctvom Slovan TV.
Slovan TV sa pre všetkých fanúšikov rozhodla spustiť novú reláciu s názvom "Profil hráča" v ktorej sa dozviete zákulisné informácie o našich futbalistoch.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.