Úvod Správy Old Boys Old Boys Slovana sa predstavili na Súboji legiend

Old Boys Slovana sa predstavili na Súboji legiend

Legendy Slovana Bratislava si zahrali na veľmi kvalitne obsadenom turnaji v Brne.

Počas prvého júnového víkendu sa v Brne uskutočnil premiérový ročník podujatia Súboj legiend. V tradičnej športovej lokalite „Za Lužánkami“ sa predstavilo desať tímov zložených z bývalých legendárnych futbalistov. Perličkou bola účasť „starých pánov“ slávnej FC Barcelona.

Old Boys Slovana cestovali v kvalitnom zložení, spoliehať sa mohli na služby kanonierov Jaroslava Timka a Szilárda Németha, brankára Stanislava Fišana, bývalého reprezentanta Vladimíra Kindera či univerzála Štefana Maixnera. Úvodný súboj s pražským Bohemians 1905 však mal iného hrdinu. Jozef Mužlay dvakrát skóroval a najmä vďaka jeho presným zásahom vyhrali belasí 2:1. Druhý zápas so Slaviou Praha, v drese ktorej nastúpili známe mená ako Pavel Kuka či Lukáš Došek, sa po dramatickom priebehu skončil remízou 2:2.

Naši Old Boys prišli o šancu postúpiť do vyraďovacej fázy v závere základnej skupiny. V kľúčovom zápase podľahli Sigme Olomouc 0:1. Ak chceli slovanisti postúpiť, museli v poslednom zápase zdolať Slovácko, čo sa im však nepodarilo. Po góloch Vladimíra Kindera a Jozefa Mužlaya remizovali belasí 2:2.

Slovanisti tak obsadili v základnej skupine tretie miesto a postup im tesne ušiel, no napriek tomu zanechali v Brne výborný dojem. Celkovým víťazom turnaja sa stala Sigma Olomouc, ktorá vo finále zdolala pražskú Spartu. Slávna FC Barcelona vypadla v semifinále.

 

Výsledky Old Boys Slovana na Súboji legiend v Brne:

ŠK Slovan – Bohemians Praha 1905 2:1 (góly Mužlay 2)

ŠK Slovan – SK Slavia Praha 2:2 (Müller, Pochaba)

ŠK Slovan – Sigma Olomouc 0:1

ŠK Slovan – FC Slovácko 2:2 (Kinder, Mužlay)

 

Poradie v základnej skupine:

1. Olomouc
2. Slavia
3. Slovan
4. Bohemians

Zostava Old Boys Slovana: Stanislav Fišan – Miroslav Chvíľa, Martin Karnas, Vladimír Kinder, Vladimír Kinier, Štefan Maixner, Jozef Mužlay, Mário Müller, Szilárd Németh, Marián Pochaba, Pavol Sedlák, Jaroslav Timko

Slovan TV
Aktuálne novinky
Stanovisko ŠK Slovan Bratislava k aktuálnej situácii ohľadom derby so Spartakom Trnava.
Jurij Medveděv v rozhovore pred sobotňajším zápasom so Sereďou.
Zmeny v kádri v závere zimného prestupového obdobia.

Neprehliadnite

Dôležitá informácia - po derby s Trnavou bude spustená druhá vlna predaja permanentiek prostredníctvom ticketmedia.sk
SLOVAN TV pripravil pre svojich fanúšikov druhú časť minirelácie pod názvom “NÁZOR EXPERTA“. Každý týždeň budeme pre vás pripravovať a pýtať sa klubových legiend a bývalých hráčov Slovana ich názory a očakávania pred ligovým zápasom. V druhom dieli pred zápasom so Sereďou sme vyspovedali Jozefa Valachoviča.
Premiérový súťažný zápas na novom Tehelnom poli je vypredaný.

Klubové trofeje

Platinoví partneriPlatinum partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.