Úvod Správy Reprezentácia Z Poľska myslí na spoluhráčov v Slovane

Z Poľska myslí na spoluhráčov v Slovane

Aleksandar Čavrič sa so srbskou reprezentáciou pripravuje na blížiace sa majstrovstvá Európy do 21 rokov.

Jedným z kvarteta reprezentantov, ktorí chýbali na úvodnom zraze letnej prípravy, bol Aleksandar Čavrič. Talentovaný útočník už od minulej stredy zarezáva na tréningovom kempe srbskej reprezentácie do 21 rokov v poľskom Gdansku. Stále je v kontakte so spoluhráčmi v Slovane a netají svoje vysoké očakávania od novej sezóny 2017/18.

Autor našich ôsmich presných zásahov z ročníka 2016/17 má pred sebou rušné leto. Bezprostredne po skončení európskeho šampionátu sa totiž zapojí do letnej prípravy v Slovane, preto si dovolenku vyčerpal už začiatkom júna. „Strávil som jeden týždeň na dovolenke v Grécku, kde som si výborne oddýchol. Od predchádzajúceho pondelka trénujem so srbskou reprezentáciou do 21 rokov. Zo začiatku to po dovolenke nešlo ľahko, no postupne som sa dostal do tempa a potrebnej pohody,“ povedal Aleksandar Čavrič.

V stredu odletel „Čavra“ so srbskou výpravou do Poľska, kde sa už v piatok začínajú ME 2017 do 21 rokov. Srbi si rozložili hlavný stan na severe Poľska v prístavnom meste Gdansk. V základnej skupine odohrajú tri zápasy, všetky v Bydgoszczi – postupne 17. júna s Portugalskom, 20. júna s Macedónskom a 23. júna so Španielskom. „Uvidíme, akú pozíciu budem mať v tíme, na tréningoch sa snažím odvádzať maximum, aby som si vybojoval miesto v základnej zostave. Máme však kvalitné mužstvo, konkurencia je veľká. Ak budem hrať, tak to zrejme bude na pravom alebo ľavom krídle, to je môj typický post v reprezentácii.“

Aleksandar Čavrič bol v nedávno skončenom ročníku jednou z najvýraznejších opôr belasých. Často pripravoval šance pre svojich spoluhráčov, s desiatimi gólovými asistenciami patril v tejto štatistike k najlepším hráčom v lige. „Pre mňa osobne to bola vydarená sezóna. Navyše, vyhrali sme Slovenský pohár, ktorý mám v hierarchii svojich futbalových úspechov veľmi vysoko. Nie som však úplne spokojný so svojou gólovou produktivitou. Musím sa zlepšiť v premieňaní šancí, tam som mal doteraz rezervy,“ vyhlásil 23-ročný rodák z Vukovaru.

Belasí sa od včerajška pripravujú na novú sezónu 2016/17. Je isté, že Čavrič vynechá Československý Superpohár so Zlínom. V ďalších zápasoch bude k dispozícii podľa toho, dokedy bude Srbsko v hre na európskom šampionáte. „Prakticky dennodenne som v kontakte s Vukanom Savičevičom a Borisom Sekuličom. Myslím na spoluhráčov v Slovane a budem im držať palce v najbližších zápasoch. Verím, že po skončení európskeho šampionátu svojmu klubu pomôžem v Európskej lige, v ktorej sa chceme prebojovať čo najďalej. Do novej sezóny vstupujem s vysokými osobnými i klubovými ambíciami,“ uzavrel Aleksandar Čavrič. 

Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan zvíťazil v tréningovom zápase nad Sereďou 2:0.
Aktuálne informácie z A-tímu Slovana Bratislava.

Neprehliadnite

ŠK Slovan zvíťazil v tréningovom zápase nad Sereďou 2:0.
Súperom belasých v semifinále Slovnaft Cup-u bude FC ViOn Zlaté Moravce.
Vladimír Weiss ml. si dnes zatrénoval s belasými na Tehelnom poli.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.