Úvod Správy Transfery Juraj Kotula sa vracia z hosťovania

Juraj Kotula sa vracia z hosťovania

Odchovanec Juraj Kotula sa zapojil do letnej prípravy belasých.

Staronovou tvárou na včerajšom úvodnom zraze letnej prípravy bol Juraj Kotula. Dvadsaťjedenročný obranca, ktorý od prípraviek pôsobí v Slovane Bratislava, sa vrátil do svojho materského klubu po krátkom hosťovaní v Senici.

Juraj Kotula hosťoval v Senici počas jarnej časti ročníka 2016/17 a odohral jedenásť zápasov. Zaujímavé je, že väčšinou nastupoval nie na svojom tradičnom poste pravého obrancu, ale na ľavom kraji defenzívnej formácie. Získal tak potrebnú hernú prax a v novej sezóne 2017/18 zabojuje o pevné miesto v prvom mužstve belasých. Bohužiaľ, tesne mu ušla miestenka na európsky šampionát do 21 rokov, v konečnej nominácii trénera Pavla Hapala ale figuruje medzi náhradníkmi.

„Tri mesiace v Senici boli zaujímavé. Ukázali mi, ako pôsobí menší ligový klub a s akou taktikou nastupuje mužstvo proti silnejším súperom. V Slovane je to iné, tam ste v každom zápase favorit alebo minimálne vyrovnaný súper. Sú to teda dva odlišné herné štýly a mne viac vyhovuje náš ofenzívny spôsob hry. Teším sa, že sa môžem vrátiť medzi spoluhráčov a nosiť belasý dres. Počas hosťovania som sa snažil futbalovo posunúť a len čas a priestor na ihrisku ukážu, či sa mi to podarilo,“ povedal Juraj Kotula, ktorý počas jesennej časti ročníka 2016/17 odohral za A-mužstvo Slovana 15 súťažných duelov.

Juraj Kotula v nasadení na včerajšom úvodnom tréningu letnej prípravy:

Slovan TV
Aktuálne novinky
Premiérový súťažný zápas na novom Tehelnom poli je vypredaný.
Mitch Apau utrpel v Dunajskej Strede nepríjemné zranenie.
Posledné desiatky vstupeniek v predaji na slávnostný otvárací zápas na Tehelnom poli.

Neprehliadnite

Dôležitá informácia - po derby s Trnavou bude spustená druhá vlna predaja permanentiek prostredníctvom ticketmedia.sk
SLOVAN TV pripravil pre svojich fanúšikov druhú časť minirelácie pod názvom “NÁZOR EXPERTA“. Každý týždeň budeme pre vás pripravovať a pýtať sa klubových legiend a bývalých hráčov Slovana ich názory a očakávania pred ligovým zápasom. V druhom dieli pred zápasom so Sereďou sme vyspovedali Jozefa Valachoviča.
Premiérový súťažný zápas na novom Tehelnom poli je vypredaný.

Klubové trofeje

Platinoví partneriPlatinum partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.