Úvod Správy Transfery Juraj Kotula sa vracia z hosťovania

Juraj Kotula sa vracia z hosťovania

Odchovanec Juraj Kotula sa zapojil do letnej prípravy belasých.

Staronovou tvárou na včerajšom úvodnom zraze letnej prípravy bol Juraj Kotula. Dvadsaťjedenročný obranca, ktorý od prípraviek pôsobí v Slovane Bratislava, sa vrátil do svojho materského klubu po krátkom hosťovaní v Senici.

Juraj Kotula hosťoval v Senici počas jarnej časti ročníka 2016/17 a odohral jedenásť zápasov. Zaujímavé je, že väčšinou nastupoval nie na svojom tradičnom poste pravého obrancu, ale na ľavom kraji defenzívnej formácie. Získal tak potrebnú hernú prax a v novej sezóne 2017/18 zabojuje o pevné miesto v prvom mužstve belasých. Bohužiaľ, tesne mu ušla miestenka na európsky šampionát do 21 rokov, v konečnej nominácii trénera Pavla Hapala ale figuruje medzi náhradníkmi.

„Tri mesiace v Senici boli zaujímavé. Ukázali mi, ako pôsobí menší ligový klub a s akou taktikou nastupuje mužstvo proti silnejším súperom. V Slovane je to iné, tam ste v každom zápase favorit alebo minimálne vyrovnaný súper. Sú to teda dva odlišné herné štýly a mne viac vyhovuje náš ofenzívny spôsob hry. Teším sa, že sa môžem vrátiť medzi spoluhráčov a nosiť belasý dres. Počas hosťovania som sa snažil futbalovo posunúť a len čas a priestor na ihrisku ukážu, či sa mi to podarilo,“ povedal Juraj Kotula, ktorý počas jesennej časti ročníka 2016/17 odohral za A-mužstvo Slovana 15 súťažných duelov.

Juraj Kotula v nasadení na včerajšom úvodnom tréningu letnej prípravy:

Slovan TV
Aktuálne novinky
Prinášame všetky dôležité informácie pre našich fanúšikov.
Pre fanúšikov chystáme pestré sprievodné aktivity.
Vstupenky na zápas s Ružomberkom si zakúpite on-line na Ticketmedia.sk.

Neprehliadnite

Vstupenky na slávnostný ceremoniál a zápas Slovan - Žilina už v predaji.
Vychutnajte si majstrovské oslavy prostredníctvom Slovan TV.
Slovan TV sa pre všetkých fanúšikov rozhodla spustiť novú reláciu s názvom "Profil hráča" v ktorej sa dozviete zákulisné informácie o našich futbalistoch.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.