Úvod Správy Prípravné zápasy Belasí začali letnú prípravu

Belasí začali letnú prípravu

ŠK Slovan začal letnú prípravu na novú sezónu ako prvý spomedzi všetkých klubov Fortuna ligy.

Slovanisti dnes absolvovali úvodný tréning letnej prípravy pred novou sezónou 2017/18. Na prvom zraze chýbalo kvarteto reprezentantov (Aleksandar Čavrič, Kornel Saláta, Vukan Savičevič a Seydouba Soumah) a taktiež niekoľko hráčov, ktorí absolvovali fyzické testy a do prípravy sa zapoja zajtra.

Od piatka dopoludnia čakajú belasých dvojfázové tréningy. Prvý súťažný zápas novej sezóny odohrajú naši futbalisti už v piatok 23. júna, keď sa v premiérovom ročníku Československého Superpohára stretnú v Uherskom Hradišti so Zlínom (úvodný výkop o 18.00 h). O necelý týždeň neskôr, vo štvrtok 29. júna, absolvujú slovanisti úvodný zápas 1. predkola Európskej ligy.

„Do prípravy vstupujeme s pozitívnym pocitom. Začíname novú etapu a máme pred sebou dobrý program. Čaká nás Československý Superpohár, ktorý je pre Slovan veľmi dôležitý. Potom sa už budeme koncentrovať na európske zápasy. Času na prípravu nie je veľa, ale chceme ho využiť čo najlepšie. V tíme sme privítali Jakuba Mareša, z ktorého príchodu sa veľmi teším,“ povedal tréner Ivan Vukomanovič.

Do prípravy sa zapojil navrátilec z hosťovania Juraj Kotula. Odchovanec belasých strávil jarnú časť ročníka 2016/17 v Senici, za ktorú pravidelne nastupoval a odohral jedenásť zápasov.

Novou tvárou v kabíne je útočník Jakub Mareš, ktorý je prvou posilou ŠK Slovan pre sezónu 2017/18. „Belasá mi zatiaľ sedí veľmi dobre, prvé stretnutie s novými spoluhráčmi bolo príjemné. Pôsobenie v Slovane je pre mňa nová výzva, som cieľavedomý človek a chcem tu niečo dokázať. Na dovolenku som mal k dispozícii len šesť dní, ale taký je futbal. Už sa nemôžem dočkať novej sezóny a nových cieľov v Slovane,“ vyhlásil český útočník.

„Cítime pozitívnu energiu, najmä vďaka zisku Slovenského pohára, ktorý nám dodal sebadôveru do nového ročníka. Dovolenka bola tradične krátka, no na to som si už zvykol. V súvislosti so mnou sa písalo o záujme AEK Atény, ale to boli len špekulácie médií, ja o tom neviem absolútne nič,“ vyjadril sa v úvode prípravy kapitán tímu Boris Sekulič.

Informácia pre novinárov: Tlačová konferencia ŠK Slovan pred sezónou 2017/18 a pred Československým Superpohárom sa uskutoční 20. júna na Pasienkoch.

 

Predbežný program najbližších zápasov:
 
14. júna na Pasienkoch: ŠK Slovan Bratislava – KFC Komárno (prípravný zápas)

23. júna v Uherskom Hradišti: ŠK Slovan Bratislava - FC Fastav Zlín (Československý Superpohár)

29. júna: prvý zápas 1. predkola Európskej ligy

1. júla: FC Nitra - ŠK Slovan Bratislava (prípravný zápas pre hráčov, ktorí nenastúpia v európskych zápasoch)

6. júla: odveta 1. predkola Európskej ligy

9. júla na Pasienkoch: ŠK Slovan Bratislava – FK Inter Bratislava (prípravný zápas pre hráčov, ktorí nenastúpia v európskych zápasoch)

13. júla: prípadný prvý zápas 2. predkola Európskej ligy

15. júla: OFK Dunajská Lužná - ŠK Slovan Bratislava (prípravný zápas pre hráčov, ktorí nenastúpia v európskych zápasoch)

20. júla: prípadný druhý zápas 2. predkola Európskej ligy

 

Ďalšie dôležité dátumy:

19. júna: žreb prvého a druhého predkola Európskej ligy 2017/18

22. júla: 1. kolo Fortuna ligy 2017/18 (s Prešovom v NTC Poprad)

Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí sa v stredu o 13:00 predstavia v Dunajskej Strede.
Prehľad výsledkov mládeže.

Neprehliadnite

Guram Kašia po prehre v Žiline.
Čo nás čaká ďalej v Európe?

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.