Úvod Správy Ženy Štvrté zlato v rade

Štvrté zlato v rade

Juniorky Slovana obhájili triumf v ligovej súťaži.

Juniorky Slovana Bratislava sú po štvrtý raz v rade víťazkami najvyššej slovenskej súťaže v tejto vekovej kategórii. Posledný krok však nemali jednoduchý. V domácom stretnutí s Banskou Bystricou museli vyhrať, no po dvadsiatich minútach inkasovali ako prvé. S psychicky náročnou situáciou sa belasé v druhom polčase výborne vyrovnali. V rozpätí šiestich minút dvakrát skórovali a trojbodový zisk v ďalšom priebehu ešte poistili dvoma gólmi. Zverenkyne Martina Masaryka tak zakončili sezónu so skvelou bilanciou 17 víťazstiev z 18 zápasov a skóre 87:6. V tabuľke predstihli druhý Bardejov o dva body.

Naše ženy napokon šancu zabojovať v poslednom kole o obhajobu majstrovského titulu nedostali. Družstvo Trenčianskych Teplíc na stretnutie do Bardejova vôbec necestovalo a líder tabuľky tak bez boja získal potrebné tri body. Slovanistky sa so striebornou sezónou, v ktorej získali medaily tejto farby v lige i pohári, rozlúčili víťazstvom 2:1 nad Banskou Bystricou, keď rovnako ako juniorky museli otočiť nepriaznivý vývoj. Belasé získali v konečnom účtovaní o bod menej ako Bardejov, nastrieľali najviac gólov v ligovej súťaži – 72 a mali s 9 inkasovanými gólmi aj najlepšiu obranu. Mária Šurnovská sa navyše stala najlepšou strelkyňou I. ligy, spolu s Bardejovčankou Máriou Mikolajovou sa presadili po 20-krát.

Do tretice sa obrat vydaril aj žiačkam Slovana. Naše dievčatá zdolali NMŠK 3:2 a pomaly už môžu myslieť na záverečný turnaj o titul majstra Slovenska, na ktorom budú chcieť získať zlaté medaily piatykrát v sérii.

I. liga žien – 18. kolo

ŠK Slovan – SLC Banská Bystrica 2:1 (0:0)

Góly: 60. Švecová, 63. Pálenčíková – 46. Tesáková

Zostava Slovana: Horváthová – Rublíková (54. Kulová), Pribilová (74. Sandtnerová), Juríková, Pračková, Hollá, Kovaľová, Šurnovská, Bačová, Švecová, Pálenčíková (74. Horvátová)

I. liga junioriek – 18. kolo

ŠK Slovan – SLC Banská Bystrica 4:1 (0:1)

Góly: 53. Kratochvílová, 59., 67. Bednárová, 74. Czvedlerová – 20. Jacenková

Zostava Slovana: Rezeková (76. Belošicová) – Kovácsová (45. Adamecká), Kratochvílová, Čermáková (62. D. Gašparovičová), Májovská, Bednárová, Ščasnárová (67. Chlepková), Kaláberová, P. Gašparovičová (74. Miniariková), Pucherová (57. Czvedlerová), Niňajová

I. liga žiačok – skupina BFZ – 19. kolo

NMŠK 1922 Bratislava – ŠK Slovan 2:3 (2:1)

Góly: 19., 24. Tranžíková – 10. Geletová, 49., 69. Múčková

Zostava Slovana: Veselská – M. Blaškovičová, Tanglmayerová, Bošanská, Hatinová, Múčková, Geletová, Mináriková, Maková, Kollárová, Antalová, Hájková, K. Blaškovičová, Režná, Murániová, Černáková

Už v nedeľu o 17:30 sa v Trnave odohrá najslávnejšie slovenské derby. Prinášame vám predzápasové preview s asistentom trénera Borisom Kitkom.
Matúš Vojtko nielen o blížiacom sa derby.