Úvod Správy Transfery Dvaja mladí útočníci s novými zmluvami

Dvaja mladí útočníci s novými zmluvami

ŠK Slovan Bratislava podpísal nové profesionálne kontrakty s Patrikom Pintem a Davidom Strelcom.

Vedenie nášho klubu pokračuje v trende podpisovania profesionálnych kontraktov s mladými perspektívnymi hráčmi, ktorí vychádzajú z Akadémie ŠK Slovan. Po Samuelovi Kozlovskom a veľkom množstve hráčov s profesionálnymi kontraktmi z minulého leta sa nových zmlúv dočkali ďalší dvaja perspektívni futbalisti. Patrik Pinte predĺžil zmluvu o dva roky a David Strelec podpísal svoj prvý profesionálny kontrakt na dva roky s ročnou opciou.

Patrik Pinte s klubom predĺžil už existujúcu profesionálnu zmluvu o ďalšie dva roky. Talentovaný 20-ročný útočník, v prípade potreby krídelník, strávil sezónu 2016/17 v A-mužstve. Za prvý tím si pripísal dokopy päť štartov, zaujal najmä výkonom v derby na ihrisku Trnavy, kde belasí vyhrali jasne 3:0. Popritom zbieral zápasovú prax za juniorku. V závere sezóny si Pinte vyslúžil nomináciu do slovenskej reprezentácie v kategórii do 20 rokov, za ktorú nastúpil vo víťaznom zápase s Maďarskom.

David Strelec podpísal profesionálnu zmluvu na dva roky s možnosťou ročnej opcie. Strelec patrí medzi najväčšie talenty Akadémie ŠK Slovan. Najčastejšie hráva na poste útočníka, no uplatní sa aj ako ofenzívny stredopoliar či krídelník. Len nedávno dovŕšil šestnásť rokov, no už pravidelne nastupuje vo vyššej vekovej kategórii U17 a darí sa mu výborne. V sezóne 2016/17 nastrieľal v zápasoch za U16 a U17 dokopy devätnásť gólov a podieľal sa aj na triumfe belasej „šestnástky“ na Memoriáli Petra Dubovského. Strelec na ihrisku doslova potvrdzuje svoje priezvisko – v ročníku 2015/16 dal 24 gólov a v sezóne 2014/15 ešte ako žiak skóroval devätnásťkrát. David Strelec je zároveň pevnou súčasťou slovenského reprezentačného výberu do 16 rokov.

Obom hráčom gratulujeme k podpisu nových zmlúv a prajeme veľa úspechov v belasom drese.  

Slovan TV
Aktuálne novinky
Myenty Abena v rozhovore po zápase s Hartbergom.
Hodnotenie Martina Ševelu po prípravnom zápase ŠK Slovan Bratislava – TSV Hartberg (4:0).
ŠK Slovan v prípravnom zápase zvíťazil nad rakúskym tímom TSV Hartberg 4:0.

Neprehliadnite

Zápas 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov s FK Sutjeska Nikšič odohráme v stredu 10. júla o 20:15.
V novej sezóne bude nastupovať na domácich zápasoch na Tehelnom poli v bielych bielych dresoch s belasým lemom, zlatými doplnkami a novým logom „bieli jastrabi“.
ŠK Slovan vstúpi do sezóny 2019/2020 v nových dresoch.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.