Úvod Správy Eventy Vydarená oslava 98. výročia na Dni Slovana

Vydarená oslava 98. výročia na Dni Slovana

Tretí ročník Dňa Slovana bol zároveň oslavou 98. narodenín ŠK Slovan Bratislava. Na Kuchajdu si našlo cestu množstvo fanúšikov Slovana.

Podujatie Deň Slovana sa stáva tradičnou súčasťou športovo – kultúrneho života v hlavnom meste Slovenska. V sobotu 27. mája sa na Kuchajde uskutočnil už tretí ročník, ktorý bol ešte väčší a atraktívnejší než tie doterajšie.

Na Kuchajdu sa počas celodenného programu na základe údajov organizátorov prišlo pozrieť približne 1500 návštevníkov. Tretí ročník Dňa Slovana priniesol prelomové novinky. Futbalový turnaj „Slovan Cup 2017“ sa z dôvodu vysokého záujmu prvý raz rozšíril na 12 mužstiev. Svojou účasťou nás premiérovo poctili legendy Slovana vedené Štefanom Maixnerom a Miroslavom Chvílom a taktiež hokejoví fanúšikovia Verní Slovanu.

Na akcii sa zúčastnili aj všetci hráči A-mužstva, ktorí boli nominovaní na večerný ligový duel s Michalovcami spolu s realizačným tímom. Hráči si s fanúšikmi zmerali sily v zaujímavých aktivitách – preťahovanie lanom (vyhrali fanúšikovia), streľba z otočky či preteky na drevených lyžiach. Priaznivci ŠK Slovan mali možnosť osobne pozdraviť a porozprávať sa nielen z hráčmi, ale takisto aj s trénerom Ivanom Vukomanovičom.

Čerešničkou na torte celého programu boli dve aktivity venované Tehelnému poľu. Obrovský záujem účastníkov vyvolala virtuálna realita „Dostaň sa na Tehelné pole už dnes,“ kde sa fanúšikovia mohli prejsť po útrobách budúceho štadióna. Historik Tomáš Černák zase návštevníkom ochotne sprostredkoval informácie o expozícii „Tehelné pole – história a budúcnosť.“

Už neodmysliteľnou súčasťou osláv 98. výročia bolo krájanie narodeninovej torty, o ktoré sa spoločnými silami postarali športový riaditeľ klubu Richard Trutz, tréner A-tímu Ivan Vukomanovič a zástupca hlavného partnera podujatia Bratislavského samosprávneho kraja pán Roman Csabay.

Vyvrcholením Dňa Slovana bolo popoludňajšie finále Slovan Cup-u medzi legendami Slovana, hrajúcich pod hlavičkou „Team Petra Dubovského“ a divíziou Belasá Bratislava pod hlavičkou „Slovan ´69´PVP“. Po dramatickom priebehu sa z víťazstva radovali hráči Belasej Bratislavy, ktorí svoj triumf venovali nedávno zosnulému fanúšikovi Vladimírovi ´Vladkymu´Kubalovi. Legendy získali striebro, tretí skončili hokejoví fanúšikovia Verní Slovanu hrajúci pod hlavičkou „Team Kolomana Gögha.“

„Cieľom akcie bolo posilniť komunitu fanúšikov ŠK Slovan a budovať vzťah medzi fanúšikmi, hráčmi i samotným klubom. Myslíme si, že je kľúčové budovať vzájomné vzťahy, aby sme spoločne boli jeden silný Slovan. Podujatie hodnotíme veľmi úspešne. Podľa údajov organizátorov sa na Dni Slovana zúčastnilo 1200 – 1500 ľudí, čo je o tretinu viac než pred rokom. Rovnako na turnaji Slovan Cup sa nám premiérovo predstavilo dvanásť tímov, pričom tri mužstvá sme ešte museli odriecť. Už teraz pracujeme na novinkách pre budúci ročník, ktorý by mal byť ešte atraktívnejší. Ďakujeme za podporu generálnemu partnerovi podujatia Rebuy Stars. Rovnako ďakujeme ďalším partnerom, ktorými boli Bratislavský samosprávny kraj, mestská časť Bratislava – Nové Mesto, Adidas, Fotolab, Bristot, Gambrinus, Futbaltour.sk, Fenixtravel.sk, Slovanstore.sk, Demi Šport, U Bosorky a 4Sports Media za pomoc pri organizácii Dňa Slovana,“ vyhlásil marketingový riaditeľ klubu Tomáš Straka. 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.
Viacero individuálnych ocenení pre belasých.

Neprehliadnite

Pozývame vás na Tehelné pole.
Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.