Úvod Správy Niké liga Víťazstvo pre dobrý pocit na záver

Víťazstvo pre dobrý pocit na záver

Názory trénerov po zápase 33. kola Fortuna ligy MFK Zemplín Michalovce – ŠK Slovan Bratislava (1:3, hralo sa na Pasienkoch).

Ivan Vukomanovič, tréner Slovana: „Hráčom sme o Michalovciach pred zápasom nemohli povedať nič nové, keďže sme sa v tejto sezóne stretli už piatykrát. Niektorí hráči dostali voľno, ďalší išli na reprezentačné zrazy, a tak dostali priestor tí, ktorí hrávali pomenej. Dali sme šancu našim mladíkom, aby ukázali, čo v nich je. Aj v budúcnosti chceme spolupracovať s mládežníckou sekciou, aby mal Slovan svoju identitu a aby mladí futbalisti videli šancu uplatniť sa v prvom tíme. V prvom polčase sa nám podarilo skórovať, po prestávke sme pridali ďalšie dva góly a zaslúžene vyhrali. Chalani ukázali, že chcú vyhrať a ja som rád, že sme to zvládli. Máme dobrý pocit na záver sezóny a zároveň sme získali pozitívne emócie pred prípravou na nový súťažný ročník. Počas sezóny sme urobili veľa práce a vyhrali domáci pohár, ktorý by mal potešiť každého slovanistu. Čaká nás však ešte veľa práce, aby sme klub posunuli o úroveň vyššie. Pokúsime sa vhodne doplniť mužstvo. Uvedomujeme si, že budúca sezóna bude ešte ťažšia, no urobíme maximum, aby sme to zvládli. Čaká nás nový štadión, nové výzvy a verím, že dosiahneme pekné veci.“

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: „Vedeli sme, že súper bude šetriť zopár hráčov a chceli sme tu uspieť. Škoda prvého inkasovaného gólu, ktorý sme Slovanu nechtiac darovali. Podarilo sa nám vyrovnať, no počas celého zápasu sme veľmi ťažko a zložito riešili finálnu fázu. Boli sme zbrklí v koncovke a chýbala nám potrebná kvalita. Súper mal Soumaha, ktorý bol dnes rozdielový. Slovan dal napokon tri góly a vyhral zaslúžene. My sme v tejto sezóne udržali michalovský futbal v lige, postúpili sme do semifinále pohára, bol to teda zatiaľ náš najúspešnejší ročník.“