Úvod Správy Niké liga V dramatickom zápase tesná prehra

V dramatickom zápase tesná prehra

ŠK Slovan Bratislava prehral v Trenčíne 2:3.

ŠK Slovan Bratislava v 32. kole Fortuna ligy prehral na pôde AS Trenčín 2:3. Belasí dvakrát prehrávali, no v oboch prípadoch dokázali zareagovať. V prvom polčase skóroval František Kubík, v druhom Seydouba Soumah, ktorý zužitkoval krásne sólo Borisa Sekuliča. Bod stratili v 89. minúte, keď striedajúci Nwofor prestrelil brankára Greifa.

V peknom slnečnom počasí mal prvú šancu Trenčín. Beridze v 4. min hľadal dlhou prihrávkou Jangu, Greif dobre zareagoval a včas vybehol. Po opatrnej úvodnej fáze znenazdajky v 14. min udreli domáci. Jangov center sa so šťastím dostal až k Mancemu, ktorý sa obtočil okolo Salátu a jeho strela z uhla sa od brvna odrazila za čiaru. V 18. min mohlo byť vyrovnané. Soumah na ľavom krídle pekne našiel Čavriča, ktorý sa jednoducho zbavil Kloostera, no vystrelil len do bočnej siete. Po polhodine hry to už vyšlo. De Kamps čarovne vysunul na ľavom krídle Františka Kubíka, ten sa vyhol ofsajdovej pasci a zoči-voči Šemrincovi umiestnil loptu k bližšej žrdi – 1:1. Bohužiaľ, tento stav nevydržal v platnosti ani minútu. Beridze mal priestor na ľavej strane, oprel sa do lopty a tá nabrala trajektóriu do ľavej šibenice, Greif bol bezmocný – 2:1. V 36. min strieľal Paur z hranice šestnástky, lopta tesne minula ľavú žrď Greifovej svätyne. O minútu neskôr bol Soumah v nádejnej pozícii na pravej strane šestnástky, no odrazenú loptu po rohu neumiestnil medzi tri žrde. V 43. min mali belasí obrovskú šancu, keď sa Soumah predral po ľavej strany do šestnástky a už bol sám pred Šemrincom. Trenčiansky brankár jeho strelu síce vyrazil, ale len do stredu k de Sa, ktorý z dorážky mieril tesne nad brvno.

Už pár sekúnd po začiatku druhého dejstva mohli belasí vyrovnať. Center Priskina doletel na ľavú stranu šestnástky k Čavričovi, ktorý si zasekol obrancu a jeho krížna strela minula bránu len o milimetre. V 50. min sa Čavrič už rútil do samostatného úniku po pätičke od de Kampsa, no v poslednej chvíli ho zastavil Lawrence. Z protiútoku minul Ubbink spred päťky Greifovu bránu. Čavrič mal v 54. min tretiu šancu v krátkom časovom rozmedzí, tentoraz to skúsil z ľavej strany šestnástky, Kleščík loptu zrazil na roh. Aktivita Slovana sa dočkala odmeny v 66. min. Sekulič sa z pravej strany obrany preštrikoval až pred šestnástku a nezištne našiel v jej strede Soumaha, ktorý si doslova vychutnal Šemrinca a ľahučko zasunul loptu do prázdnej brány – 2:2. V 73. min mali belasí k dispozícii priamy kop z výhodnej pozície na ľavej strane, Kubík to skúsil priamo na bránu, Šemrinec ale zasiahol. Slovan bol v druhom polčase jednoznačne lepší. Sekulič v 80. min hľadal centrom na zadnej žrdi Rundiča, ktorý sa hlavou v záklone zavesil do vzduchu, lopta po jeho koncovke skončila na hornej sieti. V 82. min sme mali aj potrebné šťastie, keď Janga prihral do stredu šestnástky Halgošovi, ktorého projektil sa od brvna odrazil na čiaru, odtiaľ do Greifa a potom vedľa brány. Greif mal prácu aj v 87. min, keď pri svojej pravej žrdi stiahol prízemnú strelu Nwofora. Slovanisti stratili body v závere, striedajúci Nwofor bol voľný v strede šestnástky a strelou pod brvno prestrelil Greifa - 3:2. V závere už belasí vyrovnať nedokázali a z Trenčína odišli bez bodu.

AS Trenčín – ŠK Slovan Bratislava 3:2 (2:1)

Góly: 14. Mance, 31. Beridze, 89. Nwofor – 30. Kubík, 66. Soumah

Žlté karty: 7. Paur, 66. Skovajsa, 71. Kleščík, 90. Beridze – 7. de Kamps, 21. Rundič, 90. Sekulič, 90. Saláta

Rozhodovali: Očenáš – Vorel, Jenčura

Návšteva: 2518 divákov

Trenčín: Šemrinec – R. Klooster, Kleščík, Lawrence, Skovajsa – Zubairu – Janga, Paur (74. Šulek), Ubbink (58. Halgoš), Beridze – Mance (74. Nwofor)

Slovan: Greif – Sekulič, Saláta, Rundič, Kubík (84. Ligeon) – Savičevič, de Kamps (60. Kóňa) – de Sa (60. Pinte), Soumah, Priskin - Čavrič

Pozrite si vyjadrenia trénerov po včerajšom derby.