Úvod Správy Fortuna liga Vďačný za každú minútu na ihrisku

Vďačný za každú minútu na ihrisku

Milan Rundič zažíva vydarené futbalové obdobie. Stabilne nastupuje v základnej zostave a ako obranca strieľa dôležité góly.

Objavil Slovan nového strelca? Milanovi Rundičovi sa v posledných zápasoch darí aj strelecky. Vo finále Slovenského pohára krásnymi nožničkami otvoril skóre a na gólový zápis nadviazal aj v ligovom súboji s Prešovom. Milana už spoluhráči v kabíne podpichujú, či sa nechce preorientovať na útočníka, no sám vraví, že prvoradá je defenzíva a presné zásahy sú príjemným bonusom...

Milan zažil proti Prešovu ďalšiu premiéru, tentoraz dal svoj prvý gól za Slovan vo Fortuna lige. Jeho presný zásah mal veľkú váhu, keďže ním pečatil zisk troch bodov a potvrdenie primátu vicemajstra. Pri góle osvedčil dobrý výber miesta a pohotovú koncovku, keď hlavičku Patrika Pinteho predĺžil chrbtom k bráne až do siete. „Po rohovom kope sa často stane, že druhá lopta sa niekam odrazí, preto som naďalej čakal na svoju šancu v pokutovom území. Lopta sa skutočne dostala ku mne, rýchlym pohybom som sa zbavil obrancu a jednoducho som sa snažil hlavičkovať smerom k bráne. Pre brankára je potom ťažké loptu zachytiť, čo sa potvrdilo, keďže moja hlavička skončila v sieti,“ usmieval sa šťastný strelec.

Už vo finále Slovnaft Cupu sa srbský obranca po strelenom góle emotívne radoval a o nadšenie sa podelil so spoluhráčmi.

Podobne veľké emócie prejavil aj v ligovom súboji s Prešovom. „Áno, oslavoval som, pretože sa nestáva každý deň, že obranca skóruje. Bol som veľmi šťastný, že fanúšikovia videli ďalší presný zásah, chceli sme ich potešiť,“ vyhlásil Milan Rundič, ktorý skóroval v posledných dvoch súťažných dueloch. Doberali si ho spoluhráči, či sa nechce preorientovať na útočníka? „Samozrejme, hneď po zápase (smiech). Vraveli mi, či radšej nechcem hrať v útoku. V prvom rade sa však sústredím na obranu a keď dám gól, je to pre mňa príjemný bonus. Kľúčové je, aby som pomáhal tímu.“

Už v predzápasovom bulletine Milan spomínal, že prežíva pekné obdobie plné eufórie a radosti. Po ťažkom zranení, pre ktoré vynechal prakticky celý kalendárny rok 2016, sa vrátil v plnej sile a jeho výkonnosť má vzostupnú krivku. Zdá sa, že Slovan bude mať v stopérskej dvojici v budúcej sezóne veľkú silu. „Ešte viac som si posilnil sebadôveru. Teším sa z každého zápasu a som vďačný za každú minútu na ihrisku. Naozaj dlho som nehral a teraz si to doslova užívam. Pre mňa je výborné, že som na trávniku, dávam góly a darí sa mi,“ uzavrel Milan Rundič.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Ďakujeme za vašu priazeň a podporu.
Belasým na hosťovaniach sa počas víkendu darilo.
Belasí tretí rok po sebe pôjdu do nadstavby o titul z prvého miesta.

Neprehliadnite

Dávid Holman otvorene na zaujímavé témy.
Ďakujeme za vašu priazeň a podporu.
Belasí tretí rok po sebe pôjdu do nadstavby o titul z prvého miesta.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.