Úvod Správy Belasá U16 jasne zdolala Legiu Varšava!

Belasá U16 jasne zdolala Legiu Varšava!

Mladší dorastenci Slovana Bratislava (U16) v úvodnom súboji Memoriálu Petra Dubovského vyhrali nad Legiou Varšava vysoko 4:1.

Zverenci trénera Vladimíra Gálu vstúpili do Memoriálu Petra Dubovského súbojom s Legiou Varšava. Duel najúspešnejšieho slovenského a poľského klubu bol od úvodu záležitosťou belasých, ktorí dokonale využili svoje silné stránky a účinnými protiútokmi rozleptali obranu súpera. Už po ôsmich minútach viedli, keď Denis Giesser prenikol po pravom krídle a zoči-voči brankárovi nezaváhal – 1:0. Po štvrťhodine hry postupoval David Strelec sám na brankára, no v koncovke neuspel. Strelec si všetko vynahradil v 20. min, keď v ďalšom samostatnom úniku upratal loptu k pravej žrdi – 2:0. V 26. min to už bolo rozdielom triedy, peknú kombináciu belasých zakončil Polakovič strelou k pravej žrdi. Po prestávke pokračovala dominancia Slovana. V 41. min mali naši futbalisti k dispozícii priamy kop z výhodnej pozície takmer z hranice šestnástky. Prízemnú strelu Ladislava Nagya tečoval múr a poľský brankár bol bezmocný – 4:0. Legia sa v ofenzíve výraznejšie presadila až v priebehu druhého polčasu. Hostia znížili v 58. min, keď Preuss hlavičkou zblízka prekonal Hyneka. Stav 4:1 sa už nezmenil, Slovan tak urobil výrazný krok smerom k víťazstvu v skupine a postupu do finále.

„Nečakali sme takýto jasný priebeh. Legia veľmi dobre začala, ale my sme vysoko napádali a podarilo sa nám získať lopty, z ktorých sme vyrážali do protiútokov. Rýchlo sme sa ujali vedenia, potom sme z protiútoku pridali aj druhý gól. Náš tretí presný zásah bol takou ukážkou futbalovej moderny, keď Peťo Polakovič fantasticky zakončil krásny center. Určite sme nečakali, že budeme po polčase viesť 3:0. V druhom polčase tempo trochu upadlo, ale Legia má kvalitných hráčov, znížila na 4:1. Výsledok je možno trochu skresľujúci, súper ukázal svoju kvalitu, no taký je futbal a my sa z tejto výhry tešíme,“ povedal tréner belasých Vladimír Gála.

Záznam zo zápasu:

Memoriál Petra Dubovského dnes na Pasienkoch pokračuje ďalšími zápasmi základných skupín. Od 16.00 h odvysielame na Slovan TV zápas medzi ŠK Slovan Bratislava a Výberom Bratislavy. Celý program nájdete tu.

ŠK Slovan Bratislava U16 – Legia Varšava U16 4:1 (3:0)

Góly: 8. Giesser, 20. Strelec, 26. Polakovič, 41. L. Nagy – 58. Preuss

Názory trénerov po zápase 8. kola nadstavby Niké ligy 2023/24 ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina (2:3).
Vladi Weiss zhodnotil dnešný zápas na Tehelnom poli.
ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina 2:3.