Úvod Správy Teší veľa krásnych akcií

Teší veľa krásnych akcií

Názory trénerov po zápase 31. kola Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava – 1. FC Tatran Prešov.

Ivan Vukomanovič (tréner Slovana): „Sme radi, že sme vyhrali a už aj matematicky sme potvrdili druhé miesto. Chceli sme od začiatku kontrolovať priebeh zápasu a dominovať. To sa nám darilo, aj keď sme vedeli, že v prípade chýb či strát lopty bude mať súper príležitosti na brejky. Jeden z nich využil na vedúci gól. Teší ma, že po tomto momente sme predviedli veľa krásnych akcií. V prvom polčase sme skórovali dvakrát, v druhom sme chceli pokračovať v rovnakom spôsobe hry. Bolo dôležité pridať tretí gól, aby sme sa upokojili. Žiaľ, až do záveru sa nám to nedarilo. Ukázali sme však veľa dobrých vecí, na ktorých pracujeme v tréningoch. Šancu dostali niektorí hráči, ktorí v doterajšom priebehu sezóny veľa nehrali. V tom budeme pokračovať aj v zostávajúcich dvoch zápasoch. Už teraz sa chceme pripravovať na nasledujúcu sezónu. Počas budúceho týždňa sa budeme s vedením klubu rozprávať o našich plánoch. Súperovi ďakujem za férový zápas a želám mu veľa úspechov v budúcej sezóne.“

Miroslav Jantek (tréner Prešova): „Gratulujem Slovanu k zaslúženému víťazstvu i dobrému výkonu. Aj my sme chceli prispieť ku kvalite zápasu. Viedli sme 1:0, čo bola vzpruha pre náš tím. Žiaľ, neustáli sme prvý polčas. Príliš ľahko sme inkasovali druhý gól, keď sme nedostúpili súpera, ktorý to však trafil nádherne. Aj po prestávke sme chceli pokračovať v koncentrovanom výkone najmä v defenzíve. Slovan si vypracoval dosť gólových príležitostí, ktoré zahodil. My sme tak stále žili, pri troche šťastia mohol Dupkala za stavu 2:1 vyrovnať. Potom sme dostali tretí gól, ktorý rozhodol. Chalanom nemám čo vyčítať, odviedli kus zodpovednej roboty. Takto musíme pristupovať aj k ďalším stretnutiam.“

ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina 2:3.
Elektronické vydanie bulletinu na dnešný zápas.