Úvod Správy Úspešný obrat s gólovými zápismi obrancov

Úspešný obrat s gólovými zápismi obrancov

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil nad Tatranom Prešov 3:1.

ŠK Slovan Bratislava v 31. kole Fortuna ligy otočil zápas s Prešovom a vyhral 3:1. Východniari sa v Bratislave ujali v 16. minúte vedenia po protiútoku a gólovej koncovke Streňa, no potom už dominovali belasí. Seydouba Soumah v 26. minúte vyrovnal svojím sedemnástym gólom v sezóne na 1:1. Víťazný gól dal v 38. minúte Ruben Ligeon, ktorý parádnym volejom vymietol pravú šibenicu. Na konečných 3:1 upravil v závere Milan Rundič. Belasí sú v tabuľke druhí, na svojom konte majú 54 bodov.

Tréner Ivan Vukomanovič musel pri zložení základnej zostavy improvizovať, keďže mu pre karty či zranenia vypadlo až deväť hráčov. Slovanisti začali aktívne a už po šiestich minútach mohli vyhrávať. Damnjanovič centrom zo štandardky našiel v šestnástke Kóňu, ktorého hlavička skončila na hornej sieti. Soumah v 10. min obohral váhajúceho Barteka a rútil sa sám na Taliana. V súboji zoči-voči však napálil len do vybiehajúceho Taliana. O dve minúty prenikol Priskin po ľavej strane, z uhla zvolil prudkú krížnu strelu a poriadne natiahol Taliana. Potom už prišli chvíle hostí. Greif v 13. min kryl pokus Katona a Dzurík zakrátko hlavičkoval vedľa. V 16. min podnikli hostia rýchly brejk, Leško prihral pred bránu nekrytému Streňovi, ktorý krížnou strelou prekonal Greifa – 0:1. Slovan sa snažil odpovedať, Čavrič mal v 25. min dobrú pozíciu v šestnástke, no v koncovke ho zablokoval obranca Tatrana. Po ďalšej akcii znovu Čavrič prenikol po ľavej strane do šestnástky, kde ho obranca Petko nedovolene zastavil a rozhodca ukázal na biely bod. Soumah nariadenú penaltu s prehľadom premenil, namieril od pravej šibenice – 1:1. Prešovčania opäť pohrozili v 37. min, Greif kryl prudkú strelu Streňa. O minútu udrel znovu Slovan. Oršulov pretiahnutý center sklepol Priskin späť do hry, Ligeon sa spoza šestnástky pravačkou z prvej oprel do lopty a nádherne vymietol pravý horný roh brány – 2:1. V 44. min vyšla belasým akcia po osi Čavrič – Soumah – Priskin, posledný menovaný zblízka zakončil, no Talian loptu zázračne vytlačil na roh.

V 49. min pripravil Soumah aj s trochou šťastia superšancu pre Čavriča, keď sa od neho odrazil nevydarený obranný odkop Barteka. Čavrič v súboji zoči-voči obstrelil Taliana a bohužiaľ o pár centimetrov aj ľavú žrď. Belasí boli naďalej aktívni, Priskin v 55. min hlavičkoval po centri z rohu a Talian boxoval na čiare. Kóňova strela po odrazenej lopte následne presvišťala tesne vedľa ľavej žrde. O minútu Čavrič z 20 metrov vyslal krížnu strelu k ľavej žrdi, Talian vyrazil len k de Sa, ktorý z dorážky prestrelil. Po hodine hry sa Soumah preštrikoval do šestnástky, naservíroval loptu na stred Lesleymu de Sa, ten sa oprel do lopty a opečiatkoval pravú žrď. Plejáda príležitostí pokračovala v 65. min, Čavrič postupoval po pravej strane sám na Taliana, no zblízka napálil len do prešovského brankára. Belasí naďalej tlačili, snažili sa pridať poisťujúci tretí zásah. Striedajúci Pinte v 78. min hľadal v šestnástke strieľaným centrom Čavriča, no ešte pred ním odkopol Dzurík na roh. V 80. min Damnjanovič lahôdkovo vysunul za obranou Soumaha, ten sa okamžite zbavil obrancu, zoči-voči Talianovi však zakončil tesne vedľa. O minútu mohol prísť šok z jasného neba, keď Oršulovi nevyšiel obranný odkop, Leško bol zrazu voľný v šestnástke a z prvej namieril nad brvno. Vytúžená poistka prišla v 85. min.  Belasí zahrávali roh, odrazenú loptu vrátil Pinte hlavou pred päťku, kde bol voľný Rundič, ktorý ďalšou hlavičkou upratal loptu k pravej žrdi - 3:1. Ďalší gól mal na kopačke Soumah, ktorého volej z hranice šestnástky preletel tesne nad brvnom. V závere sa už stav nezmenil a Slovan si tak pripísal zaslúžené víťazstvo.

ŠK Slovan Bratislava – 1. FC Tatran Prešov 3:1 (2:1)

Góly: 26. Soumah (z 11 m), 38. Ligeon, 85. Rundič - 16. Streňo

Žlté karty: 28. Sekulič, 75. Rundič - 18. Kačala, 83. Hovančík, 90. Streňo

Rozhodovali: Weiss – Hancko, Kováč

Návšteva: 611 divákov

Slovan: Greif – Oršula, Sekulič, Rundič, Ligeon – Kóňa (87. Rigo), Damnjanovič – de Sa (72. Pinte), Soumah, Priskin (87. Ďuriš) - Čavrič

Tatran: Talian – Petko, Bartek, Dzurík, Kačala (84. Rolinc) – Keresteš – Leško, Hovančík, Trebuňák (62. Dupkala) – Katona - Streňo

ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina 2:3.
Elektronické vydanie bulletinu na dnešný zápas.