Úvod Správy S fanúšikmi ako jedna rodina

S fanúšikmi ako jedna rodina

Gólový hrdina Aleksandar Čavrič si po finále v Poprade pochvaľoval skvelú podporu fanúšikov.

Po derby v Trnave sľúbil, že urobí maximum pre to, aby dal gól aj v pohárovom finále. Aleksandarovi Čavričovi sa to podarilo a opäť patril k strojcom víťazstva belasých. Po svojom presnom zásahu sa okamžite rozbehol k našim fanúšikom, ktorí si ho od minuloročného príchodu veľmi obľúbili. „Čavra“ hrával v Srbsku, Dánsku i Belgicku, no takúto súdržnosť tribún s hráčmi zažil v kariére prvýkrát.

Naši fanúšikovia pripravili do Popradu „Inváziu č. 10,“ čo symbolizuje desiate finále s účasťou Slovana Bratislava v histórii slovenskej samostatnosti. Slovanisti vyhrali pohár od roku 1993 už po siedmykrát. Priaznivci belasých boli so špeciálnymi tričkami „Aj Tatry sú belasé!“ neprehliadnuteľní a bolo ich aj poriadne počuť. Po zápase sa hráči, realizačný tím i vedenie klubu prišli osobne poďakovať fanúšikom za podporu. „Fanúšikovia boli fantastickí. Dodali nám obrovské množstvo energie, s nimi za chrbtom sme sa na ihrisku cítili bezpečne a sebaisto. Hrával som nedávno v Dánsku či Belgicku, tam je to iné, kontakt publika s hráčmi nie je tak blízky. Tu sú fanúšikovia ako rodina, sú k nám bližšie a okamihy, ktoré sme s nimi prežili po zápase, sú nezabudnuteľné. Skutočne sme boli spolu ako jedna rodina a dovolím si povedať, že niečo také som zažil prvýkrát v živote. Chcem sa im veľmi pekne poďakovať,“ povedal Aleksandar Čavrič.

Podobne ako v mnohých iných zápasoch, aj teraz patril Aleksandar Čavrič k strojom úspechu belasých. Svojou rýchlosťou zamestnával obrancov Skalice, no spočiatku mu v koncovke nebolo dopriate – v prvom polčase pálil tesne nad, v úvode druhého dejstva do žrde a potom ho vychytal Čikoš-Pavličko. Jeho moment napokon prišiel v 62. minúte. „Pipo (Filip Oršula, pozn. red.) viedol loptu po pravej strane do šestnástky a videl som, že chce driblovať. Snažil sa prejsť cez spleť hráčov a ja som inštinktívne cítil, že bude prihrávať na bližšiu žrď. Išiel som tam, Pipo mi skutočne perfektne prihral. Prebral som si loptu, pozrel sa, kde stojí brankár a napálil do siete,“ opísal srbský útočník svoj presný zásah, ktorý padol presne pred očami fanúšikov Slovana. Niet divu, že šťastný strelec sa šiel hneď radovať smerom k nášmu sektoru. „Keď skóruješ, tak veľmi nerozmýšľaš nad tým, čo robiť, skrátka robíš to, čo ti ako prvé napadne. Ja som išiel za fanúšikmi a užil si gól spolu s nimi. Kričali na mňa, že „bravo, si kráľ“ a podobne (úsmev). Pre mňa bolo prioritou pomôcť mužstvu a to sa mi presným zásahom podarilo.“ V pohárovej edícii 2016/17 bol Aleksandar Čavrič mimoriadne produktívny – pri svojich piatich štartoch štyrikrát skóroval.

Skóre duelu otvoril Čavričov krajan Milan Rundič, ktorý skóroval parádnymi nožničkami. Spočítajú mu to spoluhráči v kabíne aj zápisom do pokladnice? „Samozrejme (smiech). Runda (Milan Rundič, pozn. red.) strelil krásny gól. Ja sám ako útočník som taký pekný gól ešte nedal. Keďže to bol jeho premiérový zásah v súťažnom zápase za Slovan, čaká ho zápisné.“

Pre 22-ročného srbského mládežníckeho reprezentanta je to druhá trofej v kariére. Na ME 2013 do 19 rokov získal so Srbskom zlaté medaily. Víťazstvo v Slovenskom pohári vníma „Čavra“ nielen ako skvelý úspech, ale aj skvelú motiváciu do blížiacej sa sezóny 2017/18, v ktorej bude mať Slovan opäť tie najvyššie ciele. „Vyhrať trofej je pre hráča ten najlepší pocit, aký vôbec môže zažiť. Veľmi si cením víťazstvo v pohári i zlato z majstrovstiev Európy. Nebola to ľahká sezóna, urobili sme počas nej mnoho chýb, kvôli ktorým sme stratili šancu na prvenstvo v lige. Toto je však fantastická motivácia do ďalšej práce. Čaká nás pohárová Európa, ktorá bude veľmi dôležitá. V budúcej sezóne chceme ísť vyššie,“ uzavrel Aleksandar Čavrič.

Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan Bratislava – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 4:1.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Na dnešnom zápase bude vo fanshope na námestí Tehelného poľa prebiehať TOTÁLNY VÝPREDAJ, zľavy až do -80%.

Neprehliadnite

Spúšťame predaj vstupeniek na osemfinále.
Guram Kašia po prehre v Žiline.
Čo nás čaká ďalej v Európe?

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.