Úvod Správy Aktuality Zdolali Spartu aj Slaviu, finále sa rozplynulo v derby

Zdolali Spartu aj Slaviu, finále sa rozplynulo v derby

Old Boys Slovana majú za sebou vydarené vystúpenie na podujatí Návrat k československej lige.

Druhý aprílový víkend patril v Trnave atraktívnemu futbalovému turnaju, na ktorom sa stretlo osem mužstiev so zostavami nabitými známymi futbalovými menami. Meranie síl na turnaji „Návrat k československej lige“ prinieslo nádych federálnych čias, keď kluby ako Slovan Bratislava, Sparta Praha, Slavia Praha či Spartak Trnava pravidelne zvádzali tuhé boje o majstrovské trofeje v rámci spoločnej federácie.

Na podujatí nemohli chýbať Old Boys Slovana, ktorí do Trnavy opäť vyslali veľmi kvalitnú zostavu. Belasé legendy si nemohli priať lepší vstup do turnaja. Hneď v prvom zápase sa v derby stretli s pražskou Spartou, ktorú deklasovali 7:3. Dvomi zásahmi sa blysol nestarnúci Jaroslav Timko, po jednom góle zaznamenali Miroslav Chvíľa, Jozef Mužlay, Mário Müller, Pavol Sedlák a jeden zásah si do vlastnej brány dal Sparťan Bažant. V zostave pražského tímu zaujalo najmä meno bývalého reprezentanta Tomáša Skuhravého.

Aj v druhom meraní síl sa Old Boys Slovana stretli s pražským tímom a opäť boli úspešní. Po dramatickom priebehu triumfovali nad Slaviou Praha 3:2. Slovanisti prehrávali v úvode 0:2, no vďaka zásahom Martina Konečného, Jaroslava Timka a Pavla Sedláka otočili priebeh duelu. Na strane porazených zostal aj bývalý ligový kanonier Tomáš Došek.

Keďže do finále postupovali len víťazi skupín, súboj o jedinú miestenku zviedli slovanisti v tradičnom derby s domácou Trnavou. Naši Old Boys bojovali z plných síl, no na Spartak napokon tesne nestačili a prehrali 2:3. O góly belasých sa postarali Miroslav Chvíľa a Jozef Mužlay. Za Spartak nastúpili ešte nie tak dávno ligoví hráči ako Martin Poljovka, Michal Gašparík či Miroslav Karhan.

Old Boys Slovana tak obsadili v nabitej konkurencii peknú štvrtú priečku, keď im bronz ušiel len o horšie skóre. Napriek tomu zanechali v Trnave výborný dojem a opäť hrdo reprezentovali značku ŠK Slovan Bratislava.


Výsledky Old Boys Slovana na halovom turnaji Návrat k československej lige:

Slovan – Sparta Praha 7:3
Góly Slovana: Timko 2, Chvíľa, Mužlay, Müller, Sedlák, Bažant (vl.)

Slovan – Slavia Praha 3:2
Góly: Konečný, Timko, Sedlák

Trnava – Slovan 3:2
Góly: Chvíľa, Mužlay

Poradie v základnej skupine:

1. Trnava
2. Slovan
3. Slavia
4. Sparta

Zostava Old Boys Slovana: Martin Kapusta, Juraj Konderla, Miroslav Chvíľa, Vladimír Kinier, Jozef Mužlay, Jaroslav Timko, Martin Karnas, Pavol Sedlák, Mário Müller, Martin Konečný, Martin Obšitník

Slovan TV
Permanentky
Aktuálne novinky
Naši futbalisti sa v závere jesene štyrikrát predstavia pred televíznymi kamerami.
Vstupenky v jednotnej cene 5 eur si naši fanúšikovia budú môcť zakúpiť v pokladnici pred sektorom hostí.
Vasil Božikov si vďaka výkonom v Slovane Bratislava vybudoval stabilné miesto v bulharskej reprezentácii.

Neprehliadnite

Naše futbalistky si zastrieľali proti Michalovciam a vďaka lepšiemu skóre vedú ligovú tabuľku.
Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa.
Dávid Holman sa po svojom letnom príchode stal dôležitou súčasťou ofenzívy belasých.

Klubové trofeje

Platinoví partneriPlatinum partners

© 2017 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.