Úvod Správy A-tím Trpko získané skúsenosti

Trpko získané skúsenosti

Dominik Greif v Ružomberku pri svojom piatom ligovom štarte prvý raz okúsil horkosť porážky.

K najsvetlejším zjavom belasých vo včerajšom zápase patril brankár Dominik Greif. Veľký prísľub brankárskej školy Slovana i celého slovenského futbalu sa v ligovom meraní síl dostal do brány po dlhšej dobe a rozhodne nesklamal. Predviedol niekoľko náročných zákrokov, zdalo sa, že pomôže vychytať aspoň bod, no na gólovú bombu Lačného z nadstaveného času skrátka nemal nárok...

V Ružomberku to dlho vyzeralo na remízový zápas. Kým prvý polčas bol veľmi opatrný, v tom druhom sa hra rozbehla, čomu bezpochyby pomohli dva góly v rozmedzí 59. – 64. minúty. Pre belasých však remíza veľa neriešila, ak chceli ešte stiahnuť stratu na vedúcu Žilinu, potrebovali tri body. V závere boli iniciatívnejší než Ružomberok, vytvorili si aj príležitosti, no Priskin ani Kubík v tých najväčších neuspeli. A tak v nadstavení prišiel blesk z jasného neba a po týždni opäť inkasovaný gól v nadstavenom čase. „Chceli sme vyhrať, aj preto sme sa v závere tlačili viac dopredu, no chýbalo efektívnejšie zakončenie. Treba si na rovinu povedať, že bez gólu sa nevyhráva a s jedným len veľmi ťažko. Mali sme na to, aby sme zápas zvládli, mali sme ho zvládnuť, ale nestalo sa. V závere sme stratili loptu na kraji, mali prázdny stred, čo oni využili a Lačný ma prestrelil,“ zhodnotil Dominik Greif nešťastný záver zápasu.

Belasí už tretíkrát v tejto sezóne prišli o body v nadstavenom čase. Ak by takto trikrát v záveroch zápasov neinkasovali, mali by v tabuľke o štyri body viac. O to viac bolí, že sa tak stalo vo vyrovnanom zápase, ktorý spel k remíze. Ako priznal na tlačovej konferencii tréner domácich Norbert Hrnčár, mohlo to skončiť pokojne aj opačne 1:2. „Som sklamaný z výsledku a svojím spôsobom aj z predvedenej hry, chceli sme toho ukázať viac. Prehrať gólom z 90. minúty je úplne zlé. Zase sme dnes inkasovali po centri, opäť v poslednej minúte, neviem, čo k tomu povedať. Možno chýba aj trochu šťastia, ktoré sa od nás teraz odvracia,“ vyhlásil 20-ročný Bratislavčan, ktorý futbalovo vyrastal vo Vrakuni.

Dominika Greifa mohol tešiť piaty ligový štart a taktiež dva veľmi pekné zákroky. V prvom polčase bravúrne pokryl prudkú prízemnú strelu Nagya, ktorá navyše ešte na mokrom teréne nabrala sklz a tak mal Dominik plné ruky práce. Za stavu 1:1 osvedčil dobré čítanie hry, keď sa po krížnej prihrávke Mareša doslova vrhol pod nohy Gal Andrezlyho a zabránil mu v koncovke do odkrytej brány. „Je to fajn, keď sa po dlhšej dobe dostanem do brány a nazbieram nové skúsenosti. Vždy poteší, keď v zápase môžem pomôcť mužstvu dôležitými zákrokmi. Teraz ale prevláda najmä to sklamanie z prehry. Bavili sme sa aj po zápase s chalanmi, ako videli inkasované góly a sami povedali, že tam už som nemohol veľa robiť. Mrzí ma to, sklamanie prebíja všetky pozitíva.“

Belasých čaká posledných päť ligových duelov a 1. mája v Poprade aj finále Slovnaft Cupu so Skalicou. „Treba dať hlavy hore a sústrediť sa na finále pohára, ktoré je pre nás veľmi dôležité,“ uzavrel Dominik Greif.

 

Slovan TV
Permanentky
Aktuálne novinky
Naši futbalisti sa v závere jesene štyrikrát predstavia pred televíznymi kamerami.
Vstupenky v jednotnej cene 5 eur si naši fanúšikovia budú môcť zakúpiť v pokladnici pred sektorom hostí.
Vasil Božikov si vďaka výkonom v Slovane Bratislava vybudoval stabilné miesto v bulharskej reprezentácii.

Neprehliadnite

Naše futbalistky si zastrieľali proti Michalovciam a vďaka lepšiemu skóre vedú ligovú tabuľku.
Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa.
Dávid Holman sa po svojom letnom príchode stal dôležitou súčasťou ofenzívy belasých.

Klubové trofeje

Platinoví partneriPlatinum partners

© 2017 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.