Úvod Správy Ďalšia strata bodov v nadstavenom čase

Ďalšia strata bodov v nadstavenom čase

ŠK Slovan Bratislava prehral v Ružomberku 1:2.

ŠK Slovan Bratislava v 27. kole Fortuna ligy prehral v Ružomberku 1:2. Za domácich otvoril skóre Mareš, na jeho gól odpovedal v 64. minúte Seydouba Soumah. Belasí prišli o bod v nadstavenom čase po góle Lačného.

Tréner Ivan Vukomanovič pripravil v zostave niekoľko zmien, v útoku nastúpil Uroš Damjanovič, ktorý si odbil premiéru vo Fortuna lige a v bráne bol mladík Dominik Greif. Do Ružomberka sa na Veľkonočnú nedeľu vrátila zima a pred zápasom sa nad štadiónom prehnal dážď, čo poznačilo kvalitu hracej plochy. Od úvodu sa hralo opatrne, mužstvá si navzájom vymieňali útočnú iniciatívu, no väčšina akcií končila pred šestnástkami. Ako prví pohrozili v 5. min belasí, Priskinov center z ľavej strany šestnástky však skončil len u Macíka. Následne to skúsili zo strednej vzdialenosti de Kamps i Kóňa, oba pokusy ale smerovali nad bránu. Dominik Greif si prvý raz zachytal až v 28. min a hneď musel predviesť náročný zákrok. Nagy z 20 metrov vyslal prudkú prízemnú strelu k ľavej žrdi, Greif bol pripravený a udržal loptu pred čiarou. V 32. min vyšiel Soumahovi parádny slalom na ľavej strane, snažil sa aj prestreliť obranu, no napokon z celej situácie rezultoval len rohový kop. Ešte pred prestávkou vyskúšal Priskin šťastie zo strednej vzdialenosti, ani jeho pokus však nebol presný. Vzápätí odpovedal podobne nepresnou strelou domáci útočník Mareš.

V úvode druhého polčasu sa slovanisti mohli ujať vedenia. Po Soumahovej prihrávke bol de Sa úplne voľný na ľavej strane šestnástky, zoči-voči Macíkovi vypálil k bližšej žrdi, no ružomberský brankár v dovtedy najväčšej šanci zápasu dokázal zasiahnuť.  V 59. min po centri Gal Andrezlyho hlavičkoval zblízka Kružliak, lopta sa od žrde odrazila k voľnému Marešovi, proti ktorému už bol Greif bezmocný – 1:0. Slovanisti na inkasovaný gól rýchlo zareagovali a o päť minút bolo vyrovnané. Soumah vyzval po svojom peknom sóle do koncovky na ľavej strane šestnástky de Su, ktorého strelu k bližšej žrdi síce Macík vyrazil, no Soumah sledoval loptu a bez väčších problémov ju nasmeroval do odkrytej brány – 1:1. Po gólových okamihoch hra nabrala vyššie tempo, oba tímy túžili po víťazstve. Ružomberok pohrozil v 71. min, hlavička Jána Masla po rohu nebola presná. V 72. min zachránil Greif so Salátom belasých od inkasovaného gólu. Mareš vyslal krížny strieľaný center z pravého krídla a Greif v poslednej chvíli vyrazil loptu spod nôh nabiehajúceho Gala Andrezlyho. Ďubekovu dorážku následne Saláta obetavo odvrátil na roh. Belasým vyšla v 77. min pekná akcia, Oršula centroval na zadnú žrď, kde hlavičkoval Damnjanovič, jeho pokus však zrazil Kružliak. V 81. min centroval Kubík na zadnú žrď, kam nabiehal Priskin, no Kružliak mu nedovolil zakončiť. O štyri minúty vyšlo slovanistom prečíslenie a Kubík mal dostatok priestoru na ľavej strane. Rozhodol sa pre prudkú krížnu strelu, ktorá však minula bránu. V nadstavenom čase Liptáci šokovali našu obranu. Lačný sa uvoľnil na pravej strane šestnástky a na jeho strelu pod brvno Greif nedosiahol - 2:1.

MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava 2:1 (0:0)

Góly: 59. Mareš, 90. Lačný – 64. Soumah