Úvod Správy Hladký triumf juniorky, Rybár s čistým kontom

Hladký triumf juniorky, Rybár s čistým kontom

Juniori Slovana Bratislava zvíťazili nad Svätým Jurom 3:0.

Naši juniori v 3. kole nadstavbovej skupiny o udržanie sa v súťaži vyhrali nad Svätým Jurom 3:0. Belasí zlomili duel v druhom polčase. Všetko načal v 58. minúte peknými gólovými nožničkami Oliver Morócz, v 80. minúte pokračoval presným zásahom po brejku Filip Ďuriš a skóre uzavrel Daniel Filip Mašulovič. Viacerými peknými zákrokmi sa predviedol aj brankár Tomáš Rybár, ktorý si udržal čisté konto. Juniorka vyhrala druhýkrát v rade, v tabuľke nadstavby je s dvadsiatimi  bodmi štvrtá.

V zostave juniorky absentoval František Lády pre trest za päť žltých kariet, jeho miesto na pravom kraji obrany tak zaujal Richard Hrebačka. Slovan začal lepšie a už po štyroch minútach mohol vyhrávať. Po skrumáži v pokutovom území sa lopta dostala k Filipovi Ďurišovi, ktorý vyslal prudkú strelu a len teč Doležaja zabránil gólu. V 22. min predviedol Tomáš Rybár pekný zákrok, keď bravúrne vytlačil rotovaný pokus Ulricha. Zakrátko postupoval Ďuriš po ľavom krídle, zoči-voči Švábekovi skúsil krížnu strelu, ktorá tesne minula bránu. V 27. min Ďuriš z krídla pekne prihral pred päťku, kde bol Antálek, ktorý z bezprostrednej blízkosti napálil nad. Svižný futbal pokračoval aj naďalej, hosťujúci Sabo v 37. min mieril z hranice šestnástky tesne vedľa ľavej žrde. Tesne pred prestávkou mal vyloženú šancu aj Svätý Jur. Rybár vyrazil pokus Ulricha, lopta ale zostala v hre a Rodrigues už mal pred sebou odkrytú bránu. Majerčák však na čiare zastúpil Rybára a zabránil inkasovanému gólu.

Ako prvý v druhom polčase pohrozil Samuel Šefčík, lopta po jeho strele z 25 metrov nabrala zaujímavú trajektóriu, napokon ale minula ľavý horný roh. Podobne z väčšej vzdialenosti to skúsil v 55. min Vika, jeho pokus preletel tesne nad brvnom. Hneď vzápätí vyšla belasým pekná akcia, Morócz centroval pred bránu, Petráš hlavičkoval sám pred päťkou, mieril však nad. V 58. min predviedol Oliver Morócz krásny futbalový okamih. Postupoval sám na bránu, jeho prvú strelu Švábek ešte vyrazil, no Morócz chrbtom k bráne parádnymi nožničkami šokoval hosťujúceho brankára a rozvlnil sieť – 1:0. V 64. min mal Doležaj na hlave vyrovnanie, po štandardke našťastie hlavičkoval tesne nad bránu. Svätý Jur dohrával o desiatich, keď sa v rozmedzí desiatich minút vykartoval útočník Rodrigues a putoval predčasne pod sprchy. V 75. min mohol Ďuriš pridať gólovú poistku, zo šestnástky však mieril len do priestoru, kde bol pripravený Švábek. Filipovi Ďurišovi sa to podarilo v 80. min, keď na pravej strane prešprintoval obrancu a pekne obstrelil vybiehajúceho Švábeka – 2:0. Belasí si záver vychutnávali a pridali ešte jeden gól. Filip Molnár v 87. min milimetrovo našiel z krídla na päťke Mašuloviča, ktorý zblízka nezaváhal – 3:0.

ŠK Slovan Bratislava juniori – ŠK Svätý Jur 3:0 (0:0)

Góly: 58. Morócz, 80. Ďuriš, 87. Mašulovič

Žlté karty: 46. Hrebačka, 72. Šefčík – 52. Doležaj, 65. Rodrigues, 77. Spodniak

Červená karta: 75. Rodrigues (po druhej ŽK)

Rozhodovali: Kačenga – Borsányi, Jankovič

Návšteva: 80 divákov

Slovan juniori: Rybár – Hrebačka, Majerčák, Antálek, Molnár – Ondruš – Šefčík, Mašulovič (87. Piatra), Morócz  (87. Nedorost) – Petráš (80. Bajza) - Ďuriš

Svätý Jur: Švábek – Wandzik, Doležaj, Šimoník (77. Volf), Hulák – Spodniak – Ulrich, Sabo, Gašparovič – Rodrigues, Vika