Úvod Správy Slovan postúpil do finále Slovnaft Cupu

Slovan postúpil do finále Slovnaft Cupu

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil v odvete semifinále Slovnaft Cupu nad Michalovcami 1:0.

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil v semifinále Slovnaft Cupu nad Michalovcami v celkovom súčte 3:1 (2:1 vonku a 1:0 doma) a vybojoval si rekordnú devätnástu účasť vo finále Slovenského pohára. O víťazstve v odvete rozhodol už v deviatej minúte duelu Tamás Priskin. Finále je na programe 1. mája v Poprade, súperom Slovana bude lepší z dvojice Poprad/Skalica.

Tréner Ivan Vukomanovič pristúpil k zmene rozostavenia, na hrote útoku nastúpil Filip Oršula a tesne pod ním operoval Seydouba Soumah. Slovanisti sa už po deviatich minútach ujali vedenia. Sekuličov center z pravej strany tečoval brániaci Kavka, Kira na loptu nedosiahol a tá sa odrazila od zadnej žrde späť do hry. Pre Tamása Priskina potom nebolo náročné zblízka doraziť do prázdnej brány – 1:0. V 17. min takmer prišiel kuriózny okamih, keď Muchov dlhý nákop aj za pomoci vetra prešiel až poza vybiehajúceho Kiru. Brankár Michaloviec ale stihol zareagovať a loptu kryl ešte pred čiarou. Krásnu akciu predviedli belasí v 20. min, Kubík zakombinoval so Soumahom a z ľavej strany vyslal krížny center. Do lopty sa na zadnej žrdi oprel de Sa, no mieril len do bočnej siete. Po polhodine hry sa Saláta ujal odrazenej lopty po rohovom kope, zo šestnástky to skúsil prudkou strelou, neprepálil však obranu hostí. V 38. min preletel Kubíkov center z rohu až na zadnú žrď, kde bol Oršula, ktorý zblízka vystrelil do bočnej siete. Michalovce prvý raz pohrozili až v 41. min, Mucha aj za pomoci obrany zrazil Koscelníkov pokus z uhla na roh. Zakrátko hosťom vyšla narážačka v našej šestnástke, Regáli išiel sám na Muchu, ktorý včas vybehol a nedovolil útočníkovi hostí zakončiť.

Aj po prestávke začali belasí lepšie. V 53. min unikol de Sa po pravom krídle, centrom našiel v šestnástke Kubíka, ktorý v ťažkej pozícii hlavičkoval vedľa. Tesne pred uplynutím hodiny hry mali veľkú šancu aj hostia. Lopta sa po centri Šimčáka poodrážala pred Muchovou bránou, až bol striedajúci Serečin voľný na päťke a Mucha jeho pokus aj za pomoci Kubíka vyrazil. Na poslednú štvrťhodinu vybehol na trávnik Uroš Damnjanovič, ktorý vystriedal Filipa Oršulu a pripísal si tak svoj premiérový štart v našom A-mužstve. Slovan si kontroloval náskok a hrozil najmä z brejkov. Po jednom z nich bol Soumah v 77. min v dobrej streleckej pozícii, z 20 metrov však mieril nad. V 85. min využil Damnjanovič pokĺznutie Sedláka, oblúčikom zo šestnástky sa snažil obstreliť Kiru, ten však vystihol jeho zámer. Vzápätí hlavičkoval Priskin z päťky, mieril ale len do stredu brány, kde bol pripravený Kira. Záver sa zmenil na plejádu nepremenených šancí belasých. Sekulič v 88. min centroval na zadnú žrď Kubíkovi, ktorého strela z voleja nesmerovala do priestoru troch žrdí. V poslednej minúte ešte Sekulič uvoľnil na pravej strane Lesleyho de Sa, ktorý z uhla pálil po zemi k bližšej žrdi a Kira ľavou nohou vykopol na roh. Výsledok 1:0 sa už nezmenil a belasí si tak vybojovali postup do finále.

ŠK Slovan Bratislava – MFK Zemplín Michalovce 1:0 (1:0)

Gól: 9. Priskin

Žlté karty: 39. Šimčák (Michalovce)

Rozhodovali: Očenáš – D. Hrčka, Chládek

Návšteva: 512 divákov

Slovan: Mucha – Sekulič, Saláta, Rundič, Kubík – de Sa, de Kamps, Savičevič (69. Kóňa), Priskin – Soumah (87. Vittek) – Oršula (75. Damnjanovič)

Michalovce: Kira – Sedlák, Kavka, Sipľak, Šimčák – Qose – Žofčák (59. Serečin), Danko, Dimitriadis (59. Bragin), Koscelník - Regáli (82. Kushta)