Úvod Správy Víťazstvá v Trnave, vyrovnaná bilancia s Trenčínom

Víťazstvá v Trnave, vyrovnaná bilancia s Trenčínom

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa.

Starší dorastenci Slovana Bratislava dosiahli v nedeľu svoje druhé najvyššie víťazstvo v tejto sezóne. Na domácom trávniku v Prievoze zdolali Senicu 5:0, viac gólov nastrieľali iba začiatkom novembra v Bardejove (6:0). V tabuľke predstihli Prešov i Trnavu a posunuli sa na šieste miesto.

Naši mladší dorastenci nastúpili na zápasy 18. kola I. ligy v Trenčíne a napokon súperom tesne podľahli. V dueli U17 síce Slovan po prvom polčase viedol 1:0, ale domáci hneď po zmene strán vyrovnali a z pokutového kopu strelili aj víťazný gól. Aj stretnutie o rok mladších výberov rozhodla v prospech AS premenená jedenástka, okrem ktorej sa už strelci nepresadili. Belasí tak v 18. kole utrpeli prvú prehru v aktuálnom ročníku a v priebežnom poradí sú naďalej bezpečne prví s náskokom ôsmich bodov pred Žilinou a Trnavou. Sedemnásťročným slovanistom patrí druhá priečka za Žilinou.

Aj naši starší žiaci sa v sobotu stretli s rovesníkmi z Trenčína a v Bratislave sa tiež tešili z víťazstiev domáci. V zápase U15 bolo už v 18. minúte 2:0 pre belasých. Hostia do prestávky znížili, no po hodine hry náš tím znova odskočil na dvojgólový rozdiel a AS už len upravil na 3:2. Aj v súboji štrnásťročných výberov bol v 18. minúte stav 2:0, ale v prospech Trenčína. Slovanisti sa dokázali z nepriaznivého vývoja otriasť a v druhom polčase predviedli trojgólový obrat.

Naša U13 musela v Trnave dobiehať dokonca manko 0:3. V priebehu 15 minút druhého polčasu prekonala brankára Spartaka päťkrát a vyhrala 5:3. Zápas U12 bol vyrovnaný do stavu 4:5, potom však už skórovali len belasí a napokon triumfovali jasne 11:4.

Prípravkári Slovana sa stretli s Interom a naši najmenší futbalisti vyhrali dva z troch zápasov.

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa:

18. kolo

ŠK Slovan – FK Senica 5:0 (3:0) – Martin Vician 2, Kozlovský, Kele, Tereščenko

Zostava Slovana: F. Valach – Kočik, Kitka, Jakub Baláž, Kozlovský – Zemko, Martin Vician – Polaščík (46. Belošic), Kele, Herman (81. Dian) – K. Bartoš (51. Tereščenko)

18. kolo

AS Trenčín – ŠK Slovan 2:1 (0:1) – Strelec

Zostava Slovana: Trnovský – Borovský, Čech, Habodasz, R. Nagy – T. Nagy, Potoma – Strelec, Haramia, Pochylý (75. Kaňovič) – Hudák (55. Leginus)

18. kolo

AS Trenčín – ŠK Slovan 1:0 (0:0)

Zostava Slovana: Hynek – Floriš, Tóth, F. Nagy, Užík – Lavrinčík, Lichý – L. Nagy, Bekö (61. Mifkovič), Kuruc (48. Sopóci) – Giesser

Slovan U15 – I. liga starších žiakov - Západ

17. kolo

ŠK Slovan – AS Trenčín 3:2 (2:1) – Palacka, Božik, Polčič

Zostava Slovana: Chudík – Galovič, Juraj Lacko, Hečko, Polčič – Božik, Palacka (30. Bezák) – P. Bartoš, Veselík, Havlas (59. G. Hornyák) – Zbudila

Slovan U14 – I. liga starších žiakov - Západ

17. kolo

ŠK Slovan – AS Trenčín 3:2 (0:2) – Juritka 2, Kazimír

Zostava Slovana: Hapl – Mydla, Vašš (55. Podzámsky), Bodnár (55. Kis), Murcko – Sečanský, Lauro – Murgaš (50. Kazimír), Juritka, Thorpe – Zámečník

Slovan U13 – I. liga mladších žiakov - Západ

17. kolo

Spartak Trnava – ŠK Slovan 3:5 (2:0) – D. Murár a M. Sauer po 2, Leščák

Zostava Slovana: Marics, Mikoláš – Alex, D. Murár, Leščák, Halcin, Kováč, Trusina, Kachnič, M. Sauer, Mišovič, Záhon, Keszöcze, Kollár, Polák, Súkenník, Riznič, Popik

Slovan U12/U11 – I. liga mladších žiakov - Západ

17. kolo

Spartak Trnava – ŠK Slovan 4:11 (3:4) – Marcelli 3, Kovács, S. Murár, Jajcaj, R. Féder, Balko, Masaryk, L. Sauer, Sikorjak

Zostava Slovana: Horvát, Fesyuk – Masaryk, Marušin, Nemeškürti, L. Sauer, Kovács, Holub, Sikorjak, Balko, S. Murár, Jajcaj, Lendel, Šalkovič, Božík, Marcelli, Rehuš, Svoboda, Marko, R. Slovák, R. Féder