Úvod Správy Juniorka otočila z 0:2 na 3:2

Juniorka otočila z 0:2 na 3:2

Juniori Slovana Bratislava zvíťazili v Martine po dramatickom priebehu 3:2.

Naši juniori si v 2. kole nadstavby o udržanie sa v II. lige zmerali sily s Martinom. Duel sa odohral v Žabokrekoch, kde Martin hráva svoje domáce zápasy. Keď v 35. minúte viedli domáci už 2:0, na belasých by zrejme vsadil len málokto. Naši mladíci však tromi gólmi otočili priebeh zápasu a získali svoje prvé jarné body. V tabuľke nadstavbovej časti sú štvrtí, na konte majú sedemnásť bodov.

Prvý polčas bol herne vyrovnaný, spočiatku sa však oveľa lepšie vyvíjal pre Martin. V 17. minúte vyšla domácim rýchla akcia s koncovkou Gorelčíka, pri ktorej nemal Rybár veľa šancí na zásah – 1:0. Ešte horšie to s nádejami našich mladíkov na bodový zisk vyzeralo v 35. minúte. Po centri martinského hráča sa lopta od stopéra Marcela Ondruša odrazila tak nešťastne, že Rybár už nedokázal zasiahnuť - 2:0. Veľmi dôležité pre ďalší vývoj duelu bolo, že naši mladíci ešte pred prestávkou strelili kontaktný gól. Podarilo sa im to v 40. minúte po peknej postupnej kombinácii a šikovnej koncovke Samuela Šefčíka – 2:1.

Druhé dejstvo už herne ovládli slovanisti a Martinčania sa museli v defenzíve poriadne obracať. Postupne sa zvyšovala intenzita útokov na bránu domácich a tak bolo len otázkou času, kedy príde vyrovnávajúci gól. Stalo sa tak v 68. minúte po ďalšej peknej akcii, keď loptu v rozhodujúcej chvíli potiahol Uroš Damnjanovič a presnou strelou zaznamenal svoj premiérový zásah v belasom – 2:2. O štyri minúty neskôr už slovanisti viedli. Po faule v pokutovom území mali k dispozícii pokutový kop, loptu si na biely bod postavil Filip Ďuriš a Pronajovi nedal šancu – 2:3. V závere už si naši juniori náskok postrážili a víťazstvom tak ukončili svoju negatívnu jarnú sériu.

MŠK Fomat Martin – ŠK Slovan Bratislava juniori 2:3 (2:1)

Góly: 17. Gorelčík, 35. Ondruš (vl.) – 40. Šefčík, 68. Damnjanovič, 72. Ďuriš (z 11 m)

Žlté karty: 81. Palenčár – 78. Lády

Rozhodovali: Krivošík – Čajka, Sluk

Návšteva: 97 divákov

Martin: Pronaj – Romančík, Palenčár, Stašík, Boďa (74. Kračmer), Gorelčík, Repáň (72. Jadroň), Burger, Gríger, Lanko (80. Jesenský), Ďungel

Slovan juniori: Rybár – Lády (87. Morócz), Majerčák, Ondruš, Molnár – Šefčík, Rigo, Damnjanovič, Mašulovič (90. Bajza) – Pinte – Ďuriš