Úvod Správy Prehra po zbytočných chybách

Prehra po zbytočných chybách

Názory trénerov po zápase 26. kola Fortuna ligy FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava (1:0).

Ivan Vukomanovič, tréner Slovana: „Sme veľmi sklamaní. V posledných sekundách dôležitého zápasu sme urobili hlúpy faul a dali súperovi možnosť skórovať. Následne sme zlyhali pri bránení štandardnej situácie a prehrali. Toto je o individuálnej zodpovednosti hráčov, takýchto hlúpych a zbytočných chýb sme dnes urobili veľa a tie nás stáli body. Navyše, nestalo sa nám to prvýkrát. Celkovo to bol zaujímavý zápas. V prvom polčase sme chceli byť dobre organizovaní, kompaktní, nepustiť súpera do hry. Hra bola opatrná, my sme sa cez obranu súpera len ťažko dostávali do šancí a rovnako sme na dištanc držali aj Dunajskú Stredu. Po prestávke sme chceli niečo zmeniť, do hry prišli hráči, ktorí mali hru oživiť najmä v ofenzíve. Nastúpil aj Joeri de Kamps, ktorý je po zranení a preto nemohol hrať od začiatku. Hnevá ma, že sme neboli dostatočne dôrazní a nebezpeční pred súperovou bránou, takže šance neprichádzali, až sme napokon v závere po našej vlastnej chybe inkasovali.“

Csaba László, tréner Dunajskej Stredy: „Ďakujem súperovi za férovú hru a do ďalších zápasov mu prajem všetko dobré. Rovnako ďakujem svojim hráčom, ktorí plnili moje pokyny a taktiež šťastiu, že sa k nám priklonilo v poslednej minúte. Bojovali sme a so všetkým rešpektom k súperovi si myslím, že vyhrať sme si zaslúžili. Minule sme v Bratislave prehrali 0:1, teraz sa výsledok otočil v náš prospech.“