Úvod Správy Nešťastná prehra gólom z poslednej minúty

Nešťastná prehra gólom z poslednej minúty

ŠK Slovan Bratislava prehral v Dunajskej Strede 0:1.

Slovanisti prehrali v šlágri s Dunajskou Stredou 0:1. Šláger nepriniesol veľa šancí, slovanisti mohli ísť do vedenia v 39. minúte, no veľkú šancu Oršulu zlikvidoval brankár Slávik. DAC skóroval prakticky zo svojej jedinej vážnejšej príležitosti v nadstavenom čase po hlavičke Šafranka.

V šlágri sa od úvodu hralo vo vysokom tempe, oba tímy však hrali vzadu veľmi pozorne a gólových šancí tak bolo pomenej. Ako prvý to skúsil v 2. min Savičevič, z 25 metrov ale mieril vedľa pravej žrde. V 9. min vyslal Soumah ďalší strelecký pokus spoza šestnástky, Slávik však zasiahol. Ján Mucha si na loptu prvý raz siahol o minútu neskôr, keď bez väčších problémov skrotil strelu Pačindu zo šestnástky. Hra sa potom kúskovala množstvom osobných súbojov a drobných faulov najmä v podaní hráčov DAC. Slovan bol mierne aktívnejší a v 24. min opäť pohrozil. Priskin po prihrávke Kóňu ešte nezakončil, zo situácie však rezultoval rohový kop a center na zadnú žrď, odkiaľ hlavičkoval Saláta nad bránu. Obrana belasých musela v 31. min riešiť náročnú situáciu, Saláta s Muchom si poradili po dlhej lopte a napádaní Šafranka. Zakrátko predviedol Soumah svoje majstrovstvo, cez ľavú stranu sa prepracoval do pokutového územia, no rozhodujúca kľučka mu nevyšla. V 39. min sa belasí mohli ujať vedenia. Centrovanú loptu od Kubíka prepustil Vittek v šestnástke Oršulovi, ktorý sa pred päťkou obtočil okolo Davisa a z otočky pálil k žrdi, Slávik však končekmi prstov udržal loptu pred čiarou. DAC kontroval o dve minúty neskôr, Ljubičič pálil volejom z pravej strany šestnástky a jeho projektil tesne minul Muchovu svätyňu. V posledných sekundách polčasu ešte Mucha kryl hlavičku Šafranka po centri zo štandardky.

Po prestávke ako prví zaútočili domáci, Pačindov pokus z priameho kopu Mucha v 54. min s prehľadom pokryl. V 57. min vyzeral nebezpečne únik Pačindu po dlhej prihrávke z obrany, Mucha však vybehol ďaleko za svoju šestnástku a odkopol loptu do bezpečia. Ivan Vukomanovič zrealizoval v 65. min dvojnásobné striedanie, Kóňu a Viteka nahradili de Kamps so Schetom. Belasí mali v 67. min zaujímavú príležitosť, keď po centri Kubíka zo štandardnej situácie hlavičkoval Rundič na zadnej žrdi, mieril ale nepresne. Belasí boli v ďalších minútach aktívnejší, narážali však na pevný obranný val DAC a vpredu sa tak presadzovali len ťažko. Domáci nečakane udreli v samotnom závere zápasu. V nadstavenom čase mal DAC k dispozícii štandardnú situáciu, Šafranko hlavičkoval spred päťky a Mucha už nestihol zasiahnuť.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava 1:0 (0:0)

Gól: 90. Šafranko

Žlté karty: 55. Ľupták, 78. Davis – 73. Rundič, 75. de Kamps

Rozhodovali: Hrčka – Benko, Ádám

Návšteva: 7139 divákov

DAC: Slávik – Živkovič, Šatka, Huk, Davis – Ljubičič – Pačinda (87. Brašeň), Ľupták (81. Kontár), Vida (90. Sarr), Aluku - Šafranko

Slovan: Mucha – Sekulič, Saláta, Rundič, Kubík – Kóňa (65. de Kamps), Savičevič – Oršula (80. de Sa), Soumah, Priskin – Vittek (65. Schet)