Úvod Správy Veľmi dobrá pozícia do odvety

Veľmi dobrá pozícia do odvety

Názory trénerov po prvom zápase semifinále Slovnaft Cupu 2016/17 MFK Zemplín Michalovce – ŠK Slovan Bratislava (1:2).

Ivan Vukomanovič, tréner Slovana: „Keď sme pred zápasom videli lejak, ktorý sa spustil na ihrisko, tak sme vedeli, že to bude ťažký boj. Terén bol ale rovnaký pre oba tímy a preto naň nepripustím jedinú výhovorku. Dali sme rýchly gól a potom mohli pridať aj ďalší, ktorým by sme zápas zrejme zlomili. Mohli sme v pokoji kontrolovať priebeh, no miesto toho sme z ničoho nič začali kopiť chyby, prehrávali sme veľa súbojov a zbytočne strácali lopty. Takéto veci ma frustrujú, hnevajú a preto som po prvom polčase nebol úplne spokojný. Na druhej strane som hrdý na chalanov, že sa pobili o víťazstvo, po prestávke prišli ďalšie naše šance a víťazný gól. Mrzí ma, že Aleksandar Čavrič musel predčasne striedať pre zranenie, zajtra v Bratislave uvidíme, aké to bude vážne. V pohárovom zápase je dôležité vonku skórovať, nám sa to podarilo dvakrát a odvážame si cenné víťazstvo. Je to veľmi dobrá pozícia do odvety, no vo finále ešte nie sme. Odvetu vonkoncom nemôžeme podceniť, Michalovce nám aj dnes ukázali svoju silu. Na dnešný zápas už myslieť nebudeme, odteraz sa plne koncentrujeme na sobotňajší súboj v Dunajskej Strede.

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: „Ja som hrdý na svojich hráčov. Ukázali, že vedia hrať futbal aj proti tak kvalitnému súperovi ako je Slovan. Dokázali sme súpera zatlačiť, mali sme dostatok šancí a je škoda, že sa to neskončilo inak. Zápasu by možno viac pristala remíza. Už asi piaty zápas po sebe sme dostali gól v úvodných minútach. Dnes sme takto inkasovali po našej štandardke, také chyby by sa nemali stávať. Som ale rád za predvedený výkon, to je tá cesta, ktorou chceme ísť.“

ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina 2:3.
Elektronické vydanie bulletinu na dnešný zápas.