Úvod Správy V Podbrezovej budeme potrebovať podporu fanúšikov

V Podbrezovej budeme potrebovať podporu fanúšikov

Tamás Priskin verí, že naši fanúšikovia prídu podporiť belasých v sobotu do Podbrezovej.

Po reprezentačnej prestávke sa počas prvého aprílového víkendu opäť rozkrúti ligový kolotoč. Slovanisti odštartujú náročný aprílový program súbojom v Podbrezovej, ktorý je právom označovaný za šláger kola - stretne sa druhý tím tabuľky s tretím. Pre fanúšikov pripravujeme autobusový zájazd, na ktorý sa ešte môžu prihlásiť do dnes večera. Cena zájazdu je 15 Eur, pre členov klubu ŠK Slovan platí zvýhodnená cena 13 Eur.

Po predchádzajúcom vonkajšom zápase v Senici si naši hráči a taktiež tréner Ivan Vukomanovič pochvaľovali podporu fanúšikov. Priaznivci Slovana vytvorili svojim miláčikom na Záhorí prakticky domáce prostredie a významne pomohli k výhre 1:0. Podpora priaznivcov by v Podbrezovej, kde v prebiehajúcej sezóne vyhrala zatiaľ len Trnava, belasým veľmi pomohla aj teraz. „Naši priaznivci sú pre nás veľmi dôležití a verím, že ich príde veľa. Ich podporu rozhodne budeme potrebovať. Keď prídu fanúšikovia, sú pre nás ako dvanásty hráč. My im ukážeme dobrý futbal a urobíme maximum, aby sme si odviezli tri body,“ povedal útočník Tamás Priskin. Pripomíname, že odchod autobusu zo štadióna Pasienky je naplánovaný na sobotu o 11.45 h. Prihlásiť sa môžete mailom na fanusik@skslovan.com. V objednávke treba uviesť svoje meno a priezvisko, počet osôb a telefonický kontakt. Viac informácií o zájazde nájdete tu.

Podbrezová je najväčším prekvapením ročníka 2016/17. Dlho sa držala na druhom mieste tabuľky, z ktorého ju vďaka skvelému jarnému štartu zosadili slovanisti. Tí boli v úvodných štyroch jarných kolách stopercentní, no potom doma nečakane zakopli so Zlatými Moravcami. Podľa Tamása Priskina nečaká belasých na Horehroní nič jednoduché. „Bude to ťažký zápas, to všetci dobre vieme. Dôležité bude pokračovať v tom, čo sme hrali v predchádzajúcich kolách. Škoda remízy so Zlatými Moravcami, ale treba na to už zabudnúť a v sobotu sa pokúsiť vyhrať.“

Práve Tamás Priskin dal dva z celkom dvanástich gólov belasých do siete Podbrezovej v najvyššej súťaži. Strelecky sa presadil pri domácom víťazstve 3:1 v septembri 2015 a v poslednom kole sezóny 2015/16 vyrovnával na konečných 2:2. Na Horehroní mu zatiaľ nebolo dopriate, v prvom vzájomnom súboji prebiehajúcej sezóny tam vo vyloženej šanci trafil do žrde. Brankár Podbrezovej Martin Kuciak navyše v tejto sezóne inkasoval len 14-krát. „Oni majú síce najlepšiu obranu, ale my máme na jar vrátane pohárového zápasu najlepšiu ofenzívu. Očakávam kvalitný duel v dobrom tempe. Myslím si, že dôležitý bude prvý gól. Ak ho dáme my, prípadne potom pridáme ešte ďalšie presné zásahy, tak uspejeme. Na tú žrď z predchádzajúceho duelu v Podbrezovej už nemyslím. Pred každým zápasom mám motiváciu skórovať a pomôcť mužstvu k dobrému výsledku. Verím, že mi to tam už teraz padne.“

Počas reprezentačnej prestávky bol Tamás Priskin s maďarskou reprezentáciou, ktorá v kvalifikačnom súboji neuspela v Portugalsku a prehrala 0:3. V úvode tohto týždňa sa 30-ročný útočník so skúsenosťami z Premier League zapojil do tréningového procesu belasých a do záverečnej fázy sezóny sa pozerá s optimizmom. „V Portugalsku sme hrali v sobotu, bohužiaľ sme neuspeli. Mal som potom krátke voľno a od začiatku tohto týždňa som už trénoval s mužstvom. Remíza so Zlatými Moravcami nás rozhodne nezlomila. Chceme pokračovať v nastolenom trende z úvodu jarnej časti a vyhrávať zápasy,“ uzavrel Tamás Priskin.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Skvelá skúsenosť pre belasú prípravku na turnaji v Poľsku.
Juraj Kucka po zápase v Michalovciach.

Neprehliadnite

ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica 1:0.
ŠK Slovan Bratislava – LOSC Lille 1:1.
Belasá krv opäť potečie na dobročinné účely.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.