Úvod Správy V. Weiss ml.: Týždeň v Slovane mi veľmi pomohol

V. Weiss ml.: Týždeň v Slovane mi veľmi pomohol

Vladimír Weiss ml. si pochvaľoval úroveň tréningov, ktoré absolvoval s A-mužstvom belasých. Vyjadril sa aj k otázke možnej budúcej spolupráce so Slovanom.

Slovenský reprezentant Vladimír Weiss ml. trénoval počas predchádzajúceho týždňa s prvým mužstvom Slovana. Pripravoval sa na prebiehajúci reprezentačný zraz pred kvalifikačným zápasom na Malte. Rodený Bratislavčan sa tak na niekoľko dní vrátil do hlavného mesta Slovenska a svojimi vysokými futbalovými kvalitami príjemne oživil tréningy  belasých. Pri tejto príležitosti nám 27-ročný krídelník poskytol aj krátky rozhovor.

Začnime aktuálnou témou, a síce blížiacim sa kvalifikačným zápasom na Malte. Čo očakávaš od nedeľňajšieho súboja s papierovo slabším súperom, ktorý však v kvalifikácii MS 2018 potrápil doma Slovincov a inkasoval len dva góly v Anglicku?

Vieme, že ak chceme v skupine uspieť, musíme ten zápas zvládnuť. Na Maltu cestujeme s cieľom vyhrať. Očakávam náročný zápas, avšak som presvedčený, že sa naň dobre pripravíme, máme na to celý týždeň, keďže hráme až v nedeľu. Dáme do toho ako vždy všetko a pobijeme sa o body, aby sme po zápase mohli byť spokojní.

Na reprezentačný zraz si sa pripravoval s A-mužstvom Slovana, na jeden týždeň si sa zapojil do tréningového procesu. Aké dojmy v tebe zanechali tréningy s belasými?

Určite pozitívne, tento týždeň mi veľmi pomohol. Je cítiť, že v tíme panuje dobrá atmosféra, bez problémov som vychádzal s ostatnými chalanmi, trénerom, či realizačným tímom. Tréningy boli na veľmi profesionálnej úrovni, mali hlavu aj pätu. Tréner Ivan Vukomanovič má k tréningom výborný prístup, hráči k nemu  držia veľký rešpekt, čo sa prejavovalo na ich prejave a snahe. Výkony Slovana sledujem aj z Kataru a myslím si, že má momentálne najsilnejší káder na Slovensku. Chalani hrajú momentálne vo veľmi dobrej forme a ja verím, že ešte ponaháňajú Žilinu v súboji o čelo tabuľky.

Môžeš prezradiť, ako sa vlastne zrodila myšlienka krátkodobej prípravy s prvým tímom Slovana?

S viceprezidentom klubu Ivanom Kmotríkom ml. sme odmalička veľmi dobrí kamaráti, takže som ho poprosil, či by mi dovolil trénovať s mužstvom. V Katare sme mali desaťdňové voľno a chcel som sa dostať do potrebného tempa. Som rád, že súhlasil, a týmto sa mu chcem za to poďakovať, rovnako aj trénerovi Ivanovi Vukomanovičovi, že ma pustil do tímu a umožnil trénovať. Veľmi mi to pomohlo, keďže od pondelka zaberáme na reprezentačnom zraze a počas týždňa v Slovane som sa dokázal dobre pripraviť.

V poslednom období ťa trápili menšie zdravotné problémy. Cítiš sa už stopercentne fit?

Mal som mesačný výpadok, takže to určite ešte nie je stopercentné. Dávam sa však postupne dokopy a myslím si, že na zápas s Maltou už budem stopercentne pripravený.

Hrával si v Anglicku, Škótsku, Španielsku, Taliansku či Grécku. Momentálne pôsobíš v Katare. Páči sa ti život v tejto arabskej krajine?

Je tam úplne iná mentalita ľudí, ale postupom času som si zvykol. V Katare pôsobím už tri a pol roka a som tam spokojný, inak by som tam nebol. Takisto rodina si zvykla na život a veľmi sa im v Katare páči. Po tejto sezóne mám ešte na tri roky zmluvu. Uvidíme, či tam zostanem, ale momentálne sa nikam nechystám.

S katarským klubom Al-Gharafa ste aktuálne na piatej pozícii v ligovej tabuľke, ktoré zaručuje miestenku na Gulf Cup. Panuje v klube s týmto umiestnením spokojnosť? 

Al-Gharafa je jeden z najstarších katarských klubov, ktorý má v histórii krajiny najviac titulov. Mali menšie problémy, aj preto som do klubu prišiel, aby som pomohol. Určite sa to nedá zvládnuť za rok, ale myslím si, že to piate miesto je dobré. Chceli sme síce skončiť v prvej štvorke, čo sa nám nepodarí, ale v klube vládne veľmi pozitívna nálada.

V aktuálnom ročníku katarskej najvyššej súťaže si dal desať gólov. Čiže s doterajším priebehom sezóny 2016/17 môžeš vyjadriť spokojnosť?

Dá sa povedať, že áno, aj keď v Katare sme chceli skončiť vyššie a v reprezentácii som vynechal dva zápasy kvôli istej veci, ktorá sa stala a ku ktorej sa nechcem vracať. Vážim si, že som od reprezentačného trénera dostal šancu, za ktorú sa mu svojím výkonom snažím vždy odvďačiť.

Na záver otázka k budúcnosti. Bola počas tréningov s belasými na pretrase aj téma možnej budúcej spolupráce so Slovanom?

Padla aj taká konverzácia s Ivanom Kmotríkom ml., takže nebudem predbiehať. Trénovalo sa mi tu však veľmi dobre a pocity sú určite pozitívne.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Hodnotenie asistenta trénera Borisa Kitku po zápase 3. kola Slovnaft Cupu 2022/23 TJ Družstevník Malá Mača – ŠK Slovan Bratislava (0:7).
TJ Družstevník Malá Mača - ŠK Slovan Bratislava 0:7.
Priamy prenos z pohárového zápasu.

Neprehliadnite

Naše dievčatá zo ženského tímu belasých sa zúčastnili najväčšej športovej charitatívnej futbalovej exhibície Legendy Slovenska vs. Osobnosti Integrácie.
Futbalisti David Hrnčár a Martin Trnovský sa zúčastnili na podujatí Deň Tehelného poľa.
Základné školy, ktoré navštívili posledné domáce zápasy Slovana Bratislava v minulej sezóne súťažili o zaujímavé ceny v podobe vstupeniek na predstavenie do Slovenského národného divadla, vecné ceny od ŠK Slovan, či prehliadku štadióna Tehelné pole.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.