Úvod Správy A-tím Aby bol po zápase opäť dôvod na úsmev

Aby bol po zápase opäť dôvod na úsmev

Boris Sekulič deklaruje víťazný cieľ belasých v súboji so Zlatými Moravcami.

Slovanistom aj Borisovi Sekuličovi vyšiel vstup do jari výborne. Belasí, ktorí zimovali tretí, vyhrali všetkých päť súťažných duelov a stále sú v hre o úspech v lige i domácom pohári. Boris Sekulič sa na jar vrátil do hry po dlhšej absencii spôsobenej zranením kolena a na pravom kraji obrany podáva tradične spoľahlivé výkony.

Už v sobotu od 17.00 h privítajú slovanisti doma Zlaté Moravce. Bude to posledný zápas pred marcovou reprezentačnou prestávkou a cieľ je v súboji s desiatym mužstvom tabuľky úplne jasný. „Chceme pokračovať v predvedenej hre a výsledkoch z posledných zápasov. Vieme, že súper nepríde odovzdaný a bude bojovať, no my urobíme maximum, aby sme zápas zvládli. Naším jasným cieľom je získať ďalšie tri dôležité body,“ povedal Boris Sekulič pred zajtrajším zápasom.

Po predchádzajúcom náročnom týždni, v ktorom naši futbalisti odohrali tri súťažné duely, absolvovali tentoraz klasický týždenný mikrocyklus smerujúci k víkendovému ligovému zápasu. Boris Sekulič si pochvaľuje pozitívnu atmosféru v mužstve. „Od pondelka klasicky trénujeme, nálada je dobrá. Vždy, keď sa cez víkend vyhrá, tak je ten týždeň potom taký iný, pokojnejší a všetci sú lepšie naladení. Preto verím, že vo víťazstvách budeme pokračovať aj naďalej, aby sme aj po tomto zápase mali my a naši priaznivci dôvod na úsmev.“

Fortuna liga sa pomaly, ale isto dostáva do zlomovej fázy, začala sa jej posledná tretina. Boj o čelné priečky nabral v úvode jari nový rozmer a všetko je momentálne otvorené. Lepšie karty stále drží v rukách vedúca Žilina, no jej náskok sa za štyri kolá stenčil o sedem bodov. Belasí sa však sústredia len sami na seba a nepozerajú sa na iné tímy. „Priznám sa, že tabuľku sledujem, avšak nie nejako dôkladne. Ideme od zápasu k zápasu, to je tá najlepšia cesta. Ak sa začneme pozerať na Žilinu, Podbrezovú či iné tímy, tak sa prestaneme sústrediť na seba a to by bolo zlé. Najpodstatnejšie je, aby sme my vyhrávali a nepodcenili žiadny zápas. Preto s rovnakou a plnou vážnosťou pristúpime aj k zajtrajšiemu súboju so Zlatými Moravcami. Nechceme pripustiť žiadnu zbytočnú bodovú stratu,“ vyhlásil 25-ročný srbský obranca. 

Na výkonoch mužstva je badať zlepšenie, ktoré sa zase pozitívne prejavuje na lepších výsledkoch oproti jesennej časti. Boris Sekulič však tlmí prehnanú eufóriu a upozorňuje, že tie najťažšie zápasy ešte len prídu. „Zlepšenie určite vychádza aj z kvalitnejšej súhry, všetci sa lepšie poznáme. Je to aj tým, že tréner už s mužstvom pracuje dlhšie a my plníme jeho pokyny. Netreba však robiť veľkú eufóriu, v apríli odohráme veľa ťažkých zápasov a vtedy sa podľa mňa ukáže, ako na tom vlastne sme.“

Kapitán belasých sa na jar vrátil do hry po dlhodobom zranení, ktoré si privodil ešte koncom septembra minulého roka v Trenčíne. Návrat na trávniky po dlhšej dobe mu evidentne chutí a na pravom kraji obrany podáva nadpriemerné výkony. Výdatne podporuje aj ofenzívu a spoľahlivý je vzadu. Ako mnoho futbalistov po zranení, ešte viac si váži, že je zdravý a môže pravidelne hrávať. „Koleno, ktoré som mal silno pomliaždené, sa ešte občas pripomenie, no už našťastie nemám žiadne väčšie problémy. Môžem hrať a to si veľmi vážim, teším sa z každej minúty strávenej na ihrisku a chcem pomôcť mužstvu,“ uzavrel Boris Sekulič. 

Slovan TV
Permanentky
Aktuálne novinky
Naši futbalisti sa v závere jesene štyrikrát predstavia pred televíznymi kamerami.
Vstupenky v jednotnej cene 5 eur si naši fanúšikovia budú môcť zakúpiť v pokladnici pred sektorom hostí.
Vasil Božikov si vďaka výkonom v Slovane Bratislava vybudoval stabilné miesto v bulharskej reprezentácii.

Neprehliadnite

Naše futbalistky si zastrieľali proti Michalovciam a vďaka lepšiemu skóre vedú ligovú tabuľku.
Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa.
Dávid Holman sa po svojom letnom príchode stal dôležitou súčasťou ofenzívy belasých.

Klubové trofeje

Platinoví partneriPlatinum partners

© 2017 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.