Úvod Správy Aktuality Fortuna liga s atraktívnejším hracím modelom

Fortuna liga s atraktívnejším hracím modelom

Od sezóny 2017/18 sa bude hrať najvyššia súťaž podľa nového hracieho modelu, pribudne nadstavbová časť i baráž.

Výkonný výbor SFZ na svojom včerajšom rokovaní jednohlasne schválil návrh klubov Fortuna ligy na zmenu hracieho modelu najvyššej súťaže. Nový hrací model bude v platnosti od sezóny 2017/18.

V lige bude naďalej hrať dvanásť tímov, ktoré absolvujú dvojkolovú základnú časť (každý s každým raz doma a raz vonku). Po základnej časti sa liga rozdelí na dve šestice. Prvá šestica bude bojovať o majstrovský titul, druhá o záchranu. Do nadstavby  si jednotlivé tímy prenesú všetky body získané v základnej časti. Mužstvá v nadstavbe odohrajú desať zápasov, opäť systémom každý s každým raz doma a raz vonku. Každý tím tak v sezóne odohrá minimálne 32 ligových zápasov.

Pozitívom nového modelu je, že sa zvýši počet zápasov s atraktívnymi súpermi. Slovan sa pri predpokladanom umiestnení v lepšej šestke môže až štyrikrát v sezóne stretnúť so silnými súpermi ako Žilina, Trenčín a pod.

V prípade, že Slovnaft Cup vyhrá jedno z mužstiev, ktoré sa umiestnia na prvých troch miestach tabuľky, príde na rad baráž o ďalšiu miestenku do Európskej ligy. V tejto baráži budú bojovať mužstvá na 4. – 7. mieste tabuľky, takže aj tím zo siedmeho miesta bude mať teoretickú šancu hrať o účasť v pohárovej Európe. Zmenou prejde aj systém vypadávania z Fortuna ligy. Posledný klub v konečnej tabuľke automaticky zostúpi do druhej ligy, predposledné mužstvo si v dvojzápasovej baráži o účasť v najvyššej súťaži zahrá s druhým tímom z druhej ligy.

Slovan TV
Permanentky
Aktuálne novinky
Belasí venovali malému Marekovi originálny dres do dražby.
Kto podľa vás podal najlepší výkon v zápase s Prešovom? Hlasujte v klubovej ankete.
Dávid Holman sa po svojom letnom príchode stal dôležitou súčasťou ofenzívy belasých.

Neprehliadnite

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa.
Dávid Holman sa po svojom letnom príchode stal dôležitou súčasťou ofenzívy belasých.
Juniori Slovana Bratislava zvíťazili nad Bernolákovom vysoko 9:0.

Klubové trofeje

Platinoví partneriPlatinum partners

© 2017 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.