Úvod Správy Aktuality Početné zastúpenie slovanistov v reprezentáciách

Početné zastúpenie slovanistov v reprezentáciách

Viacerí hráči Slovana Bratislava boli povolaní do reprezentačných výberov na zápasy počas marcového asociačného termínu.

Po sobotňajšom domácom stretnutí so Zlatými Moravcami bude nasledovať reprezentačná prestávka, vôbec posledná v prebiehajúcom ročníku 2016/17. Hneď niekoľko hráčov Slovana bude počas asociačného termínu reprezentovať svoje krajiny v kvalifikačných či prípravných súbojoch.

Už v pondelok sme informovali, že Kornel Saláta bol nominovaný do slovenskej reprezentácie, ktorá odohrá v nedeľu 26. marca duel kvalifikácie na MS 2018 s Maltou. Pozvánku do slovenského výberu do 20 rokov (U20) si vyslúžil defenzívny stredopoliar Marek Rigo. Slovenská „dvadsiatka“ si 22. marca v Senici zmeria sily v prípravnom súboji s rovesníkmi zo Srbska.

V nominácii slovenskej reprezentácie do 21 rokov sa nachádza náš kmeňový hráč Juraj Kotula, ktorý počas jarnej časti hosťuje v Senici, kde pravidelne nastupuje v základnej zostave. Práve pravidelná herná prax a šanca zabojovať o účasť na európskom šampionáte v Poľsku boli hlavnými zámermi rozhodnutia klubu umožniť Jurajovi Kotulovi hosťovať v Senici. Slovenská „dvadsaťjednotka“ odohrá v rámci prípravy na európsky šampionát prípravné duely v Česku (24. marca) a v Senci so Srbskom (28. marca).

Tamás Priskin, ktorý dal v piatich jarných dueloch päť gólov, patrí medzi stálice maďarskej reprezentácie a v marci si možno pripíše svoj jubilejný 60. štart za Maďarsko. Tréner Bernd Storck nominoval Priskina do výberu, ktorý bude 25. marca v Lisabone bojovať o body do kvalifikačnej skupiny B s domácim Portugalskom. Maďari sú zatiaľ v tabuľke skupiny tretí a práve na druhých Portugalcov strácajú len dva body.

Medzi najvýraznejších hráčov guinejského národného tímu patrí Seydouba Soumah, ktorému sa aj teraz ušla reprezentačná pozvánka. Guinea odohrá v marcovom termíne dva prípravné duely, 24. marca si vo francúzskom Le Havre zmeria sily s Gabonom a 28. marca v Bruseli s víťazom Afrického pohára národov Kamerunom.

Rovnako stabilnou súčasťou srbskej reprezentácie do 21 rokov je útočník Aleksandar Čavrič. Srbi sa pripravujú na júnový európsky šampionát tejto vekovej kategórie v Poľsku a v marci odohrajú dva prípravné zápasy. Aleksandar Čavrič sa nachádza v 23-člennom srbskom výbere a zatiaľ tak úspešne bojuje o účasť na ME 2017. Srbská reprezentácia sa najprv 24. marca v španielskej Marbelle stretne so Švédskom a 28. marca v Senci so Slovenskom. Na ihrisku sa tak môže odohrať zaujímavý súboj Aleksandara Čavriča v drese Srbska a Juraja Kotulu v drese Slovenska.

Slovan TV
Permanentky
Aktuálne novinky
Belasí venovali malému Marekovi originálny dres do dražby.
Kto podľa vás podal najlepší výkon v zápase s Prešovom? Hlasujte v klubovej ankete.
Dávid Holman sa po svojom letnom príchode stal dôležitou súčasťou ofenzívy belasých.

Neprehliadnite

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa.
Dávid Holman sa po svojom letnom príchode stal dôležitou súčasťou ofenzívy belasých.
Juniori Slovana Bratislava zvíťazili nad Bernolákovom vysoko 9:0.

Klubové trofeje

Platinoví partneriPlatinum partners

© 2017 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.