Úvod Správy Jednoznačný postup do semifinále

Jednoznačný postup do semifinále

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil vo štvrťfinále Slovnaft Cupu nad Trenčínom 3:1 a postúpil do semifinále.

Belasí vyhrali aj štvrtý súťažný zápas jarnej časti ročníka. Vo štvrťfinále Slovnaft Cupu proti Trenčínu boli lepším mužstvom a zvíťazili jednoznačne 3:1. Svoj piaty jarný gól dal Tamás Priskin, ďalšie zásahy pridali Aleksandar Čavrič a Vukan Savičevič. V semifinále, ktoré sa už hrá na odvety, sa slovanisti stretnú v apríli s Michalovcami.

Slovan vstúpil do stretnutia veľkým náporom a Trenčanov prakticky nepustil cez polovicu. V 4. min mohli belasí otvoriť skóre. Center Čavriča z rohu preletel na zadnú žrď, kde sa Oršula volejom oprel do lopty a Chovan so šťastím vyrazil na žrď. Tlak pokračoval, slovanisti kopali v úvodných siedmich minútach štyri rohové kopy. Bolo len otázkou času, kedy padne úvodný gól. Stalo sa tak v 12. min, keď si Priskin v strednej vzdialenosti od brány parádne obhodil Kleščíka a zrazu postupoval sám na Chovana, ktorého  si vychutnal oblúčikom k pravej žrdi – 1:0. Maďarský útočník predviedol skvelú individuálnu akciu a dal už svoj piaty jarný gól. V 24. min si Kubík na ľavej strane prebral center Oršulu, prudko sa oprel do lopty a mieril len tesne nad brvno. Hra sa postupne vyrovnala, Trenčín sa snažil o útočnú iniciatívu, ale belasí nepúšťali hráčov hostí na dostrel k Muchovej bráne. Naopak, naši futbalisti mali ďalšie šance. Kubík v 35. min centroval na zadnú žrď a volej aktívneho Oršulu zrazil Julien na roh. Zakrátko po centri Oršula pohrozil Čavrič, ktorého hlavička z úrovne bieleho bodu skončila na hornej sieti. Trenčín sa do príležitosti dostal až v nadstavenom čase prvého dejstva. Zubairu zvnútra šestnástky napriahol k pravej žrdi a famózny Mucha vytlačil loptu do bezpečia.

Po prestávke pohrozili ako prví hostia, striedajúci Paur v 53. min sklepol dlhý center na zadnú žrď do bočnej siete Muchovej brány. Zakrátko prihral Janga do šestnástky Beridzemu, pred ktorým v poslednej chvíli zachránil spoľahlivý Sekulič. Slovan vyčkával na svoju šancu a dočkal sa jej v 59. minúte. Sekulič vysunul na pravom krídle Savičeviča, ktorý si nabehol do šestnástky a jeho prvý pokus o spätnú prihrávku ešte obranca zrazil. Savičevič sa však už takmer na úrovni bránkovej čiary opäť dostal k lopte, poslal ju do stredu pokutového územia, kde bol voľný Čavrič a ten s prehľadom namieril do odkrytej brány – 2:0. Trenčania kontrovali v 65. min, keď Beridze unikol po ľavej strane a jeho spätnú prihrávku zužitkoval Janga – 2:1. O štyri minúty neskôr viedli belasí opäť dvojgólovým rozdielom. Čavrič sa perfektne uvoľnil na ľavom krídle a adresoval presnú prihrávku „pod seba,“ na ktorú si v strede šestnástky nabehol nikým neatakovaný Vukan Savičevič a podstrelil Chovana – 3:1. Naši futbalisti potom najmä kontrolovali dvojgólové vedenie, hralo sa predovšetkým v strede poľa. V 78. min ojedinele pohrozil Paur, ktorý vypálil z 25 metrov, Mucha však s prehľadom zasiahol. Belasí mali v 82. min k dispozícii štandardnú situáciu a po Kóňovom centri nastala pred bránou AS menšia skrumáž, ktorú vyriešil až Chovan. Záver zápasu si už slovanisti skúsene kontrolovali a po veľmi dobrom výkone zaslúžene postúpili do semifinále.

V semifinále sa Slovan stretne s Michalovcami, predbežnými hracími termínmi sú 4. a 11. apríl. Prvý zápas sa bude hrať na ihrisku súpera.

ŠK Slovan Bratislava – AS Trenčín 3:1 (1:0)

Góly: 12. Priskin, 59. Čavrič, 68. Savičevič – 65. Janga

Žlté karty: 90. Vernon - 26. Adekunle, 61. Šulek, 79. Udeh

Rozhodovali: Vlk – Vorel, Lieskovský

Návšteva: 925 divákov

Slovan: Mucha – Sekulič, Saláta, Rundič, Kubík – Kóňa, Savičevič – Oršula (70. de Sa), Soumah (88. Vittek), Priskin - Čavrič (83. Vernon)

Trenčín: Chovan – Šulek, Udeh, Kleščík, Julien (70. Mance) – Lawrence – Adekunle (75. M. Klooster), Zubairu (46. Paur), Ubbink, Beridze – Janga

V nedeľu je na programe ligový šláger kola v Dunajskej Strede. Pozrite si všetky dôležité predzápasové info.
S naším odchovancom sme sa porozprávali o Taliansku, kde Strelo 2 roky pôsobil, no užili sme si aj medzinárodny juniorský turnaj DAKA Cup v Šamoríne spolu s Kucom, Tigranom a Milanom Borjanom.
Juraj Kucka o svojej rekonvalescencii po zranení.