Úvod Správy Na jar naďalej bez straty

Na jar naďalej bez straty

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil nad Michalovcami 3:1.

Belasí si v 22. kole Fortuna ligy poradili s Michalovcami hladko 3:1. Naši futbalisti mali počas celého zápasu výraznú hernú prevahu. Skóre otvoril už po piatich minútach Priskin, ktorý trafil zblízka do odkrytej brány. Ďalšie góly pridali ešte v prvom polčase Soumah a po prestávke Čavrič. Za hostí znížil Kushta na konečných 3:1. Slovanisti vyhrali aj tretí jarný zápas a strata na vedúcu Žilinu sa po dnešku znížila na sedem bodov.

Slovanisti začali aktívne, Oršula už po necelej minúte preveril Macejovu pozornosť prudkou prízemnou strelou. V 5. min vybojoval aktívny Čavrič štandardnú situáciu na pravom krídle. Sám Čavrič zo štandardky prihral po zemi do šestnástky, Oršulovu strelu ešte zrazil obranca, no lopta doputovala k voľnému Priskinovi, ktorý sa zblízka nemýlil a napálil do odkrytej brány – 1:0. Tlak belasých pokračoval, Kubík v 10. min vyskúšal šťastie zo strednej vzdialenosti a lopta preletela tesne nad brvnom. V 15. min mali belasí po „malej domov“ v podaní Michaloviec k dispozícii nepriamy kop zvnútra šestnástky. Po skrumáži vyslal Savičevič prudkú strelu k žrdi, Macej loptu aj so šťastím vyrazil. Krásnu akciu predviedli belasí v 19. min, Sekulič krížnym centrom našiel Priskina a ten z prvej volejom vystrelil tesne nad. O minútu neskôr sa lopta po osi Kóňa – Čavrič dostala k Soumahovi, ktorý si v šestnástke zasekol obrancu a milimetrovou strelou k ľavej žrdi nedal Macejovi šancu – 2:0. Tretí gól mohol pridať v 41. min Oršula, no hlavou zblízka tesne minul.

Krátko po začiatku druhého dejstva vytiahol Ján Mucha famózny zákrok, keď reflexívne vyrazil prudkú strelu Griča. Zakrátko Priskin postupoval v plnom šprinte sám na Maceja, ktorého sa snažil obstreliť, no brankár Michaloviec vytlačil loptu na roh. Po centri z rohu opäť zakončoval zblízka Priskin, Macej však aj tentoraz zasiahol. V 53. min ešte Soumahov pokus Kavka zablokoval, k voľnej lopte sa však dostal Čavrič, ktorý zblízka vystrelil presne k ľavej žrdi a zvýšil na rozdiel triedy. Ján Mucha sa v 59. min prezentoval ďalším výborným zákrokom, keď vyrazil prudkú hlavičku Danka. Slovan hral naďalej aktívne a snažil sa pridať ďalšie góly. Soumah v 66. min zo štandardnej situácie z ostrého uhla zvolil miesto centra prekvapivo strelu a lopta letela len tesne ponad brvno. V 76. min vyslal hosťujúci Leško center z pravého krídla a o loptu vo vzdušnom súboji bojovali Mucha s Kushtom. Albánsky útočník v súboji nešetrne zasiahol Muchu a hlavou zároveň stihol poslať loptu do brány - 3:1. Michalovce začali byť po góle nepríjemné. Sedlák si v 82. min potiahol loptu stredom a z hranice šestnástky vyslal prudkú strelu, Mucha zasahovať nemusel. Záver duelu si už belasí skúsene kontrolovali a získali dôležité tri body.

ŠK Slovan Bratislava – MFK Zemplín Michalovce 3:1 (2:0)

Góly: 5. Priskin, 20. Soumah, 53. Čavrič - 76. Kushta

Žlté karty: 68. Vernon, 90. Soumah - 13. Žofčák, 60. Sipľak, 62. Qose, 83. Danko, 90. Serečin

Rozhodovali: Horváth – Benko, Kováč

Návšteva: 1089 divákov

Slovan: Mucha – Sekulič, Saláta, Vernon, Kubík – Kóňa (63. Rigo), Savičevič – Oršula, Soumah, Priskin (67. Vittek) - Čavrič (85. de Sa)

Michalovce: Macej – Qose, Kavka, Sipľak, Šimčák – Sedlák, Grič (84. Dimitriadis) – Žofčák (46. Kushta), Danko, Leško – Regáli (63. Serečin)