Úvod Správy Na úvod jari prehra s Nitrou

Na úvod jari prehra s Nitrou

Juniori Slovana Bratislava prehrali v prvom jarnom zápase s FC Nitra 1:3.

Juniori Slovana Bratislava prehrali v 19. kole II. ligy západ s FC Nitra 1:3. Naši mladíci prehrávali už po trinástich minútach 0:2, no kontaktným gólom dokázali zdramatizovať priebeh duelu. Vyrovnať však už nedokázali, naopak, Nitrania ešte v nadstavenom čase upravili na konečných 1:3. Belasí zostávajú v tabuľke na deviatom mieste so ziskom štrnástich bodov.

Nitrania od úvodu plnili rolu papierového favorita a už po troch minútach sa ujali vedenia. Kotrík v 3. min napriahol z 20 metrov a jeho prudká prízemná strela skončila v sieti pri pravej žrdi – 0:1. V 13. min zahral Majerčák v skrumáži rukou a keďže sa tak stalo v šestnástke, rozhodca nariadil pokutový kop. Šimončič napálil po zemi k ľavej žrdi a aj keď Greif vystihol stranu, na loptu už nedosiahol – 0:2. Po druhom góle Nitry sa hra vyrovnala, belasí sa snažili skorigovať skóre, no ich útoky narážali na konsolidovanú obranu hostí. Slovanisti pohrozili v 32. min, keď Hrnčár vyslal krížnu strelu zo strednej vzdialenosti a lopta tesne minula pravú žrď.

Na začiatku druhého dejstva sa naši mladíci dočkali kontaktného gólu, pri ktorom im pomohla aj dávka šťasteny. Navonok nenápadný center Hrnčára z veľkej vzdialenosti odvrátil Križan hlavou smerom na vlastnú bránu a lopta preletela ponad šokovaného Hrošša – 1:2. V ďalších minútach mužstvá bojovali najmä o stred poľa, zviedli veľké množstvo osobných súbojov a hralo sa bez vážnejších šancí. Slovan sa s blížiacim sa záverom snažil o vyrovnanie a vyrážal dopredu vo väčšom počte hráčov. Ováral sa tým aj priestor pre nitrianske brejky, po úniku Ďureka v 85. min výborne zakročil Greif, ktorý vyrazil prudkú strelu hráča hostí. V 89. min spálil tutovku Kuník, ktorý zblízka netrafil odkrytú bránu Slovana. V nadstavenom čase vyšiel Nitranom ďalší brejk, keď Ngeyitala prenikol do otvorenej obrany a trafil presne do ľavej šibenice - 1:3.

ŠK Slovan Bratislava juniori – FC Nitra 1:3 (0:2)

Góly: 56. Križan (vl.) - 3. Kotrík, 13. Šimončič (z 11 m), 90. Ngeyitala

Žltá karta: 56. Hrnčár (Slovan juniori)

Rozhodovali: Sedlár – Štrbo, Vician

Návšteva: 67 divákov

Slovan juniori: Greif – Hrnčár, Majerčák, Antálek, Molnár – Bajza (79. Petráš), Mašulovič – Cleber, Damnjanovič (68. Piatra), Šefčík (44. Morócz) – Pinte

Nitra: Hroššo – Ďurek, Križan, Niba, Chovanec – Šimončič – Kotrík, Valenta (58. Kuník), Fábry (54. Steinhübel), Abrahám (86. Lupčo) - Ngeyitala