Úvod Správy Marek Rigo s prvou profesionálnou zmluvou

Marek Rigo s prvou profesionálnou zmluvou

ŠK Slovan Bratislava si zazmluvnil 19-ročného stredopoliara a odchovanca bratislavského futbalu Mareka Riga.

Vedenie klubu sa s Marekom Rigom dohodlo na 2,5-ročnej zmluve s ročnou opciou. Pre najmladšieho futbalistu v kádri prvého mužstva je to vôbec prvý profesionálny kontrakt v kariére.

Marek Rigo prešiel dorasteneckou kategóriou Slovana, na konci predchádzajúcej sezóny už hral za juniorku a v auguste 2016 bol zaradený do kádra A-mužstva. Počas jesennej časti pravidelne dostával priestor v ligových i pohárových zápasoch, celkom si pripísal dvanásť súťažných štartov.

Počas doterajšieho pôsobenia v Slovane bol na hosťovaní z Ružinova, teraz sa stáva kmeňovým hráčom najúspešnejšieho slovenského klubu.

„Som rád, že sa nám podarilo dotiahnuť prestup Mareka Riga a podpísali sme s ním profesionálnu zmluvu. Dĺžka trvania zmluvy znie na dva a pol roka s ročnou opciou. Marek sa pridal k hráčom ako Dominik Greif, Juraj Kotula, Adam Laczkó, Patrik Pinte či Samuel Šefčík, s ktorými už tiež máme profesionálne kontrakty. Potešilo nás, ako rýchlo sa Marek zapracoval do kádra A-mužstva. Môže byť príkladom pre našich chlapcov z akadémie ŠK Slovan, že ak hráč bude tvrdo pracovať, môže sa posunúť do prvého tímu. Máme pripravené profesionálne zmluvy pre ďalšiu trojicu nádejných perspektívnych futbalistov z našej akadémie, o ktorých budeme informovať v priebehu nasledujúcich týždňov,“ uviedol viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

„Som vďačný za šancu, ktorú som dostal a urobím všetko pre to, aby som sa stal pevnou súčasťou kádra Slovana Bratislava. Zároveň si vážim, že sa môžem učiť od skúsenejších hráčov hrajúcich na mojom poste ako Tomáš Kóňa, Joeri de Kamps, Vukan Savičevič či Seydouba Soumah,“ vyhlásil Marek Rigo. Mladého stredopoliara určite potešil aj fakt, že po zranení členka, ktoré si odniesol zo sústredenia v Turecku, sa v priebehu tohto týždňa zapojil do tréningového procesu.

Marek Rigo začínal s futbalom v Podunajských Biskupiciach, neskôr pôsobil v Ružinove, kde si prvý raz vyskúšal mužský futbal. Od februára 2015 hrával za dorast Slovana, v ktorom sa postupne stal aj kapitánom. Hráva na poste defenzívneho stredopoliara, no môže nastúpiť aj ako ofenzívny stredový hráč.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Andraž Šporar sa teší na vypredané Tehelné pole.
Arťom Suchockij sa strelecky presadil v druhom ligovom zápase po sebe.
Názory trénerov po zápase 5. kola Fortuna ligy ŠKF Sereď – ŠK Slovan Bratislava (0:4).

Neprehliadnite

Jedinečná príležitosť vychutnať si zápas play-off Európskej ligy zo svojho SKYBOXU.
V nedeľu 15. septembra o 18:00 h sa odohrá na Tehelnom poli najväčšie slovenské derby so Spartakom Trnava.
Súperom belasých bude grécky majster PAOK Solún.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.