Úvod Správy Róbert Vittek opäť v belasom

Róbert Vittek opäť v belasom

Odchovanec Slovana Bratislava Róbert Vittek sa vracia do svojho materského klubu a bude pripravený nastúpiť už v sobotňajšom zápase s Trenčínom.

ŠK Slovan Bratislava dnes podpísal zmluvu s 34-ročným útočníkom, odchovancom a historicky najlepším strelcom slovenskej reprezentácie Róbertom Vittekom. Zmluva platí do konca sezóny 2016/17 s možnosťou dohody o prípadnej ďalšej spolupráci.

Róbert Vittek hral na jeseň za maďarský Debrecín, počas zimnej prestávky si hľadal nový angažmán a zároveň individuálne trénoval. Vedenie klubu sa mu touto formou rozhodlo pomôcť a umožniť mu zostať v plnom futbalovom nasadení. Jeho príchod je dotiahnutý aj po administratívnej stránke, dnes trénoval s mužstvom a bude môcť nastúpiť už v sobotňajšom šlágri s Trenčínom.

„V júli minulého roka som vyhlásil, že Robo Vittek má u mňa vždy dvere otvorené a že naše cesty sa v budúcnosti snáď ešte stretnú. Deje sa tak už teraz a sme veľmi radi, že Robo je späť v Slovane. Máme spolu veľmi dobré vzťahy a rokovania o tejto zmluve boli krátke a rýchle. Dohodli sme sa na zmluve do konca prebiehajúcej sezóny s možnosťou ďalšej spolupráce. Chceli sme mu pomôcť v čase, keď si hľadal nový angažmán a veríme, že pomôže aj on nám. Sľubujeme si od neho prínos správnej identity klubu, aby si hráči uvedomili, aký dres obliekajú a čo to znamená hrať za Slovan. Môže priniesť ten správny slovanistický duch a dodať do kabíny pozitívny impulz. Robo skrátka do Slovana patrí. Je výnimočný v hre chrbtom k bráne a hrá výborne pozične, pričom práve takýto typ útočníka nám momentálne chýbal. Veríme, že pomôže v kabíne i gólmi na ihrisku, aj vzhľadom na svoje bohaté skúsenosti by mohol potiahnuť mužstvo najmä v ťažších situáciách. Jeho príchod ocenil aj hlavný tréner, ktorý takéhoto hráča v tíme potreboval. Roba vítam späť v Slovane a prajem si, aby táto vzájomná spolupráca bola úspešná,“ vyhlásil viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

„Ponuka zo Slovana ma trochu prekvapila, bolo to však veľmi príjemné prekvapenie a veľmi ma to potešilo. Dohodli sme sa veľmi rýchlo a korektne. Verím, že budem prínosom a pomôžem tímu v kabíne aj na ihrisku. Počas zimy som sa pripravoval individuálne a cítim sa dobre. Až na dve – tri nové tváre poznám v kabíne každého hráča. Slovan je môj domov a som veľmi rád, že som späť, je to moja srdcovka. Vždy som bol a aj budem belasý,“ povedal Róbert Vittek.

Róbert Vittek je rodený Bratislavčan a od prípraviek obliekal belasý dres. Svoj prvý gól v najvyššej súťaži dal na jar 2000 pri víťazstve 3:0 nad Trnavou. Ešte ako 18-ročný mladík strelil v sezóne 2000/01 10 gólov, o rok neskôr 14 gólov a v sezóne 2002/03 pri neúspešnej naháňačke v boji o titul bol tretím najlepším strelcom ligy s devätnástimi gólmi.

Jeho kvality a gólovú produktivitu si všimli aj v zahraničí a v roku 2003 prestúpil do nemeckého Norimbergu. Slovenské duo Vittek – Mintál vytvorilo v Norimbergu nezabudnuteľnú dvojicu. Spoločne potiahli tím do prvej Bundesligy, v ktorej sa Róbert Vittek pravidelne gólovo presadzoval. Skvele mu vyšiel najmä ročník 2005/06, keď bol so 16 gólmi piatym najlepším strelcom Bundesligy. Vynikajúce výkony mu v roku 2006 vyniesli ocenenie Futbalista roka a s Norimbergom sa v roku 2007 radoval zo zisku Nemeckého pohára. Vittekova kariéra od roku 2008 pokračovala vo francúzskom Lille, odkiaľ v roku 2010 odišiel do Turecka, kde pôsobil v kluboch Ankaragücü, Trabzonspor a Istanbul BBSK.

Za Slovensko odohral 82 zápasov a dal 23 gólov, čo doteraz nikto neprekonal a „Viťo“ je stále najlepším strelcom slovenskej reprezentácie. Zažiaril na MS 2010, na ktorom dal štyri góly a v celkovom poradí kanonierov bol na delenej druhej priečke v spoločnosti Nemca Kloseho či Argentíčana Higuaína.

Róbert Vittek sa do Slovana prvýkrát vrátil v roku 2013 a dvanástimi gólmi okamžite prispel k zisku majstrovského titulu. Za Slovan hral aj v ročníku 2014/15, nezabudnuteľný ostane jeho vyrovnávajúci gól v domácom zápase play-off Ligy majstrov proti BATE Borisov. V ročníku 2015/16 bol s osemnástimi gólmi najlepším strelcom Slovana, blysol sa najmä hetrikmi v zápasoch Európskej ligy s Krasnodarom či v Dubline.

Po skončení zmluvy v lete 2016 pôsobil Vittek krátko v maďarskom Debrecíne. Teraz sa druhýkrát vracia do Slovana s cieľom pomôcť klubu, v ktorom vyrastal a prežil významnú časť svojho futbalového života. Robo, vitaj opäť doma a nech sa ti darí!

Slovan TV
Aktuálne novinky
Predaj vstupeniek bude prebiehať na pokladnici na Tehelnom poli.
Tehelné pole ocenili aj odborníci.
Kenan Bajrič sa po nepríjemnom okamihu zo zápasu vo Wolverhamptone cíti čoraz lepšie.

Neprehliadnite

Klubový partner spoločnosť Futbaltour.sk organizuje letecký zájazd na mimoriadne prestížny zápas v Turecku.
Predaj vstupeniek bude prebiehať na pokladnici na Tehelnom poli.
Tehelné pole ocenili aj odborníci.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.