Úvod Správy Po vyrovnaní v posledných sekundách remíza s chorvátskym majstrom

Po vyrovnaní v posledných sekundách remíza s chorvátskym majstrom

ŠK Slovan Bratislava v prípravnom zápase remizoval s Dinamom Záhreb 2:2.

ŠK Slovan Bratislava v štvrtom prípravnom zápase na sústredení v Beleku remizoval s Dinamom Záhreb 2:2. Belasí viedli od 6. minúty po premenenej penalte Soumaha a mali aj ďalšie šance, ktoré však nevyužili. V 41. min Čorič vyrovnal z priameho kopu a Dinamo poslal do vedenia v 74. minúte Hodžič. Slovan vyrovnal v posledných sekundách, keď Savičevič zblízka dorazil loptu do prázdnej brány.

Dinamo mohlo už po niekoľkých sekundách otvoriť skóre. Po dlhej lopte za obranu totiž chyboval Rundič a Hodžič sám pred Greifom netrafil bránu. Slovan kontroval v 6. min, keď sa Čavrič prekľučkoval po pravej strane, z úrovne bránkovej čiary prihrával pred bránu a jeden z obrancov zastavil loptu rukou. Rozhodca nariadil pokutový kop, loptu si postavil Soumah a strelou k ľavej žrdi bezpečne premenil – 0:1. O dve minúty neskôr mohlo byť vyrovnané, Greif však pri bližšej žrdi vyrazil tvrdú strelu Olmu. Zakrátko predviedol Soumah podobnú akciu ako pred ním Čavrič, tiež už zblízka bránkovej čiary vracal loptu pred bránu a Oršula zblízka zakončil do siete. Gólovú radosť však zastavil čiarový rozhodca, signalizujúci, že Soumah už prihrával spoza čiary. V rušnom zápase šance nasledovali rýchlo po sebe, aktívny Čorič na opačnej strane dvakrát minul bránu. Slovan odpovedal tesne pred koncom prvej štvrťhodiny centrom Kubíka a nepresnou hlavičkou Priskina. Po polhodine hry mali belasí dve vyložené šance. Najprv Oršula v 31. min postupoval sám na brankára, ktorého sa snažil obstreliť, no Livakovič zmenšil strelecký uhol a dokázal loptu vyraziť. O dve minúty neskôr pálil Kubík prudko zvnútra šestnástky a Livakovič predviedol ďalší dôležitý zákrok. Belasí vedenie do prestávky neudržali. V 41. min totiž Dinamo zahrávalo priamy kop a Čorič strelou k pravej žrdi nedal Greifovi veľa šancí na zásah – 1:1.

Do druhého polčasu nastúpil Slovan bez zmeny v zostave. V 57. min malo príležitosť Dinamo, striedajúci Machado bol už takmer sám pred Greifom, no Saláta bravúrnym sklzom zastavil protihráča. V druhom polčase už obraz hry ovplyvnili striedania, v týchto pasážach hry bojovali tímy najmä o stred poľa. Slovan bol Dinamu naďalej vyrovnaným súperom a v 67. min sa mohol znovu ujať vedenia. Striedajúci de Sa sa uvoľnil pred šestnástkou, lopta cez Soumaha smerovala na ľavú stranu k Priskinovi, ktorý vyslal prudkú krížnu strelu a Livakovič s námahou vyrazil. V 74. min centroval Šitum do šestnástky a Kubík loptu v sklze nešťastne zastavil rukou. Hodžič z nariadenej penalty napálil k pravej žrdi, Dominik Greif síce vystihol stranu, no na prudkú loptu nedočiahol – 2:1. Vzápätí vyslal Fiolič tiahlu strelu spoza šestnástky a lopta len tesne minula priestor pri pravej žrdi. Slovanisti mali v 81. min k dispozícii priamy kop z výhodnej pozície, no Cléber napálil len do múru. V závere sa belasí snažili o vyrovnanie, no len ťažko prechádzali cez konsolidovanú defenzívu Dinama. V 88. min predviedlo Dinamo rýchly brejk, Šitum vyslal krížnu strelu z ľavej strany a lopta len tak presvišťala okolo žrde. Naši futbalisti napokon vyrovnali z poslednej akcie zápasu. De Sa vyslal center z pravej strany, Sekulič sa presadil v skrumáži a jeho prudkú krížnu strelu doklepol Savičevič na zadnej žrdi do prázdnej brány!

GNK Dinamo Záhreb – ŠK Slovan Bratislava 2:2 (1:1)

Góly: 41. Čorič, 74. Hodžič (z 11 m) – 6. Soumah (z 11 m), 90. Savičevič

Dinamo: Livakovič (70. Mikulič) – Stojanovič (60. Fiolič), Sigali, Schildenfeld (46. Leškovič), Sosa (46. Pivarič)– Pavičič, Antolič (60. Matel) – Olmo (60. Moro), Gojak (46. Machado), Čorič (46. Šitum) - Hodžič

Slovan: Greif – Sekulič, Saláta, Rundič, Kubík – Kóňa (61. Savičevič), de Kamps – Oršula (61. de Sa), Soumah, Priskin (74. Schet) - Čavrič (79. Cléber)

Názory trénerov po zápase 8. kola nadstavby Niké ligy 2023/24 ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina (2:3).
Vladi Weiss zhodnotil dnešný zápas na Tehelnom poli.
ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina 2:3.