Úvod Správy Dôležitý krok v kariére a veľká výzva

Dôležitý krok v kariére a veľká výzva

Vernon de Marco Morlacchi v rozhovore neskrýval nadšenie z prestupu do Slovana Bratislava.

Najnovšia akvizícia belasých už dôverne pozná kabínu A-mužstva i svojich staronových spoluhráčov. Vernon de Marco totiž v Slovane od septembra hosťoval a keďže svojimi výkonmi zaujal, stal sa počas zimného prestupového obdobia kmeňovým hráčom najúspešnejšieho slovenského klubu. Dĺžka trvania kontraktu znie na tri a pol roka. „Po novom roku som začal so Slovanom debatovať o možnosti prípadného prestupu. Najprv muselo prísť k dohode medzi mnou a Slovanom. Dohodu sme po určitom čase našli, následne prebehli rokovania medzi klubmi. Teraz je to už oficiálne, podpísal som zmluvu a najneskôr v pondelok sa pripojím k tímu na sústredení v Beleku,“ povedal Vernon de Marco krátko po podpise zmluvy.

Zo slov 24-ročného argentínskeho rodáka so španielskym pasom bolo poznať nadšenie. Prestup do Slovana vníma ako významný okamih svojej futbalovej kariéry. „Je to dôležitý krok v mojej kariére a veľký posun dopredu. Tento prestup vnímam aj ako veľkú šancu, aby som dokázal, čo mám v sebe a odovzdal to plne v prospech tímu. Slovan považujem za najväčší slovenský klub a som hrdý, že budem obliekať belasý dres. Chcem sa neustále zlepšovať a pracovať na sebe. Počas zimy som mal niekoľko ponúk aj z iných klubov, no so Slovanom to bolo najvážnejšie a som rád, že rokovania dospeli  do úspešného konca.“

Jesenné hosťovanie Vernona v Slovane bolo prínosné pre klub i hráča. Krátko po príchode argentínskeho obrancu sa totiž v zápase na ihrisku Trenčína zranil Boris Sekulič, ktorý pauzoval až do konca jesennej časti. Vernon ho zastúpil na ľavej strane stopérskej dvojice a od duelu v Trenčíne nevynechal v lige či pohári ani minútu. Dal aj jeden gól, zhodou okolností do siete bývalého klubu z Michaloviec. „Hráč, ktorý príde na hosťovanie, musí vždy ukázať kvalitu. Určite mi pomohlo, že som od konca septembra odohral všetky zápasy. V Slovane som bol počas hosťovania veľmi spokojný. Pevne verím, že na jar sa nám bude dariť a dosiahneme lepšie výsledky než počas jesennej časti,“ vyhlásil rodák z argentínskeho Rosaria, ktorý od svojich jedenástich rokov žil na Malorke.

Zdá sa, že trénera Ivana Vukomanoviča čakajú pri obsadzovaní stopérskeho postu príjemné starosti. K dispozícii má reprezentanta Kornela Salátu a dvoch ľavákov Milana Rundiča i Vernona de Marca. Ďalšími adeptmi do stredu obrany sú univerzál Boris Sekulič a mladík Adam Laczkó. „Čím lepší klub, tým väčšia konkurencia, tak je to aj v Slovane. Uvedomujem si, že na mojom poste hrajú viacerí kvalitní hráči a vnímam to ako veľkú výzvu. Konkurencia je však vždy prospešná a ešte viac vás núti ísť na sto percent," pokračoval Vernon, ktorý zároveň dodal, že si okrem stopéra vyskúšal už aj iné posty. „Ešte pred príchodom do Michaloviec som hral ľavého obrancu, v niekoľkých zápasoch som nastúpil ako defenzívny stredopoliar. Najčastejšie som však samozrejme hral na poste stopéra."

Definitívne potvrdenie príchodu Vernona nenechalo chladných ani slovanistov na sústredení v Beleku. Okamžite nasledovali telefonáty či správy prostredníctvom sociálnych sietí. „Chalani sa mi ozvali, tešili sa, že budeme naďalej hrať spolu. Jano Mucha mi ešte počas týždňa telefonoval. Včera mi písali Cléber, Koty (Juraj Kotula, pozn. red.), Vukan Savičevič či Joeri de Kamps. Teším sa, keď chalanov uvidím v Beleku.“

Vernon už na Slovensku žije už štyri a pol roka. Za ten čas sa naučil hovoriť plynule po slovensky a preto s aklimatizáciou v Bratislave nemal počas hosťovania žiaden väčší problém. Naopak, hlavné mesto sa mu okamžite zapáčilo. A kde najradšej trávi voľné chvíle? „Mám rád prechádzky okolo Dunaja, v jeho okolí sú aj pekné reštaurácie, odkiaľ je výhľad na rieku. Veľmi sa mi páči Bratislavský hrad a taktiež Staré Mesto. V Bratislave sa cítim veľmi dobre,“ uzavrel Vernon de Marco.

Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan zvíťazil v tréningovom zápase nad Sereďou 2:0.
Aktuálne informácie z A-tímu Slovana Bratislava.

Neprehliadnite

ŠK Slovan zvíťazil v tréningovom zápase nad Sereďou 2:0.
Súperom belasých v semifinále Slovnaft Cup-u bude FC ViOn Zlaté Moravce.
Vladimír Weiss ml. si dnes zatrénoval s belasými na Tehelnom poli.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.