Úvod Správy Aktuality Burnet na hosťovanie do Nijmegenu, prichádza mladík Tereshchenko

Burnet na hosťovanie do Nijmegenu, prichádza mladík Tereshchenko

V Slovane už na jar nebude pôsobiť obranca Lorenzo Burnet. Novou tvárou je útočník Illia Tereshchenko.

Obranca Lorenzo Burnet bude do konca sezóny 2016/17 hosťovať v holandskom klube NEC Nijmegen, ktorý sa v Eredivisie nachádza na dvanástom mieste. Burnet prišiel do Slovana v lete 2016 a nastúpil v dvanástich súťažných zápasoch. 

„Lorenzo Burnet k nám prichádzal z holandskej ligy s určitými očakávaniami, ktoré žiaľ nenaplnil. Mrzí ma, že sa u nás neuchytil. Rozhodli sme sa mu umožniť hosťovanie v jeho domovskej krajine, kde môže naberať hernú prax. Súčasťou hosťovania je aj finančná kompenzácia zo strany Nijmegenu s prípadnou možnosťou trvalého transferu v letnom prestupovom období,“ vyhlásil viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

Do Slovana Bratislava naopak prichádza 18-ročný ukrajinský útočník Illia Tereshchenko (na snímke nižšie), ktorý na jeseň pôsobil v Michalovciach. Tereshchenko je odchovancom známej akadémie najväčšieho ukrajinského klubu Dynama Kyjev. Na jeseň nastupoval najmä za michalovský starší dorast a zaznamenal osem presných zásahov. Dvakrát sa predstavil aj v zápasoch Fortuna ligy. Talentovaný ukrajinský útočník sa bude zatiaľ pripravovať so starším dorastom Slovana (kategória U19).

„Illia Tereshchenko je mladý talentovaný futbalista a predstavuje prísľub do budúcna. Predbežne k nám prichádza do konca tohto ročníka s tým, že sa na základe jeho výkonnosti rozhodneme, či u nás zotrvá aj dlhšie. Pripravovať sa bude s výberom U19 s perspektívou prechodu do A-mužstva,“ povedal Ivan Kmotrík ml.

Slovan TV
Fanshop
Aktuálne novinky
Názory trénerov po zápase 13. kola Fortuna ligy FC ViOn Zlaté Moravce – ŠK Slovan Bratislava (3:2).
ŠK Slovan Bratislava prehral v Zlatých Moravciach 2:3.
Slovanisti sa v sobotu o 17.00 h predstavia v Zlatých Moravciach.

Neprehliadnite

Naše futbalistky si zastrieľali proti Michalovciam a vďaka lepšiemu skóre vedú ligovú tabuľku.
Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa.
Dávid Holman sa po svojom letnom príchode stal dôležitou súčasťou ofenzívy belasých.

Klubové trofeje

Platinoví partneriPlatinum partners

© 2017 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.