Úvod Správy Kornel Saláta s novou zmluvou, cieľom stabilizácia kádra

Kornel Saláta s novou zmluvou, cieľom stabilizácia kádra

Kornel Saláta podpísal so Slovanom novú dvojročnú zmluvu, klub rokuje s Lukášom Droppom i Milanom Kerbrom.

Cieľom Slovana Bratislava v prebiehajúcej zimnej príprave je predovšetkým stabilizácia kádra a jeho posilnenie na určitých postoch. V zime bude dôležitá fyzická príprava a práca na stúpajúcej tendencii herného prejavu.

V klube pokračuje reprezentant Kornel Saláta, naopak k 31. decembru 2016 ŠK Slovan ukončil spoluprácu s juhoafrickým stredopoliarom Granwaldom Scottom. Klub zároveň rokuje o rozviazaní zmluvy s gréckym obrancom Vasileiosom Pliatsikasom, ktorý sa od polovice jesennej časti neobjavoval na zápasovej súpiske a eviduje záujem zo strany holandských klubov o obrancu Lorenza Burneta.

Belasí rokujú o príchode českého reprezentanta Lukáša Droppu a ofenzívneho stredopoliara Milana Kerbra. 

„Sme radi, že mužstvo nastupuje do zimnej prípravy v plnom nasadení. Rozlúčili sme sa s hráčmi, ktorí na ihrisku nenaplnili očakávania. Naopak teší nás, že sa nám podarilo predlžiť zmluvu s Kornelom Salátom, s ktorým sme boli v rokovaní niekoľko týždňov. Diskutujeme o ďalších zmenách v kádri. Pevne verím, že tieto zmeny nám prinesú pozitívne futbalové výsledky a kvalitu. Mužstvo do jarnej časti povedie tréner Ivan Vukomanovič,“ vyjadril sa viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

Vedenie Slovana Bratislava si na ďalšie dva roky poistilo služby jedného z kľúčových hráčov tímu Kornela Salátu. Reprezentačný obranca patrí k oporám zadných radov belasých a v aktuálnom ročníku Fortuna ligy nevynechal na ihrisku ani jedinú minútu. Pri vynútenej absencii Borisa Sekuliča navyše nastupoval s kapitánskou páskou. Kornel v Slovane v minulosti pôsobil v rokoch 2009-2011, po angažmáne v Rusku a krátkom hosťovaní v Dunajskej Strede hrá v Bratislave znovu od začiatku roka 2015. „Som veľmi šťastný, že som predĺžil kontrakt so Slovanom Bratislava. Mal som nejaké ponuky zo zahraničných klubov, no mojou prioritou bolo zostať tu a pokračovať v načatej práci. V kabíne sme dobrá partia a som presvedčený, že klub je na správnej ceste. Ukázať to chceme už v jarnej časti sezóny,“ skonštatoval na margo novej zmluvy 40-násobný slovenský reprezentant.

Prínos Salátu pre tím vyzdvihol v nedávnom rozhovore aj tréner Ivan Vukomanovič. „Náš najlepší hráč počas jesennej časti bol Kornel Saláta. Nemal ľahký vstup do sezóny, ale pracoval naplno a postupne sa dokázal vrátiť späť. Som rád, že mám v tíme chlapa ako je on.“

Ako sme už spomínali, ŠK Slovan rokuje s dvomi ďalšími hráčmi, ktorí by sa v A-mužstve mohli objaviť už v nasledujúcich dňoch. Klub má konkrétne záujem o dvoch českých futbalistov. Mužstvo by mohli posilniť defenzívny stredopoliar, český reprezentant Lukáš Droppa a ofenzívny stredopoliar Milan Kerbr. Definitívne stanovisko o prípadnej spolupráci oboch hráčov s klubom poskytneme v najbližších dňoch.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Zmeny v kádri v závere zimného prestupového obdobia.
Dôležitá informácia pre fanúšikov aj smerom do ďalších domácich zápasov.
Informácie o možnosti zakúpenia vstupeniek na zápas so Sereďou, ktorý sa odohrá na štadióne v Nitre.

Neprehliadnite

Dôležitá informácia - po derby s Trnavou bude spustená druhá vlna predaja permanentiek prostredníctvom ticketmedia.sk
SLOVAN TV pripravil pre svojich fanúšikov druhú časť minirelácie pod názvom “NÁZOR EXPERTA“. Každý týždeň budeme pre vás pripravovať a pýtať sa klubových legiend a bývalých hráčov Slovana ich názory a očakávania pred ligovým zápasom. V druhom dieli pred zápasom so Sereďou sme vyspovedali Jozefa Valachoviča.
Premiérový súťažný zápas na novom Tehelnom poli je vypredaný.

Klubové trofeje

Platinoví partneriPlatinum partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.