Úvod Správy Kornel Saláta s novou zmluvou, cieľom stabilizácia kádra

Kornel Saláta s novou zmluvou, cieľom stabilizácia kádra

Kornel Saláta podpísal so Slovanom novú dvojročnú zmluvu, klub rokuje s Lukášom Droppom i Milanom Kerbrom.

Cieľom Slovana Bratislava v prebiehajúcej zimnej príprave je predovšetkým stabilizácia kádra a jeho posilnenie na určitých postoch. V zime bude dôležitá fyzická príprava a práca na stúpajúcej tendencii herného prejavu.

V klube pokračuje reprezentant Kornel Saláta, naopak k 31. decembru 2016 ŠK Slovan ukončil spoluprácu s juhoafrickým stredopoliarom Granwaldom Scottom. Klub zároveň rokuje o rozviazaní zmluvy s gréckym obrancom Vasileiosom Pliatsikasom, ktorý sa od polovice jesennej časti neobjavoval na zápasovej súpiske a eviduje záujem zo strany holandských klubov o obrancu Lorenza Burneta.

Belasí rokujú o príchode českého reprezentanta Lukáša Droppu a ofenzívneho stredopoliara Milana Kerbra. 

„Sme radi, že mužstvo nastupuje do zimnej prípravy v plnom nasadení. Rozlúčili sme sa s hráčmi, ktorí na ihrisku nenaplnili očakávania. Naopak teší nás, že sa nám podarilo predlžiť zmluvu s Kornelom Salátom, s ktorým sme boli v rokovaní niekoľko týždňov. Diskutujeme o ďalších zmenách v kádri. Pevne verím, že tieto zmeny nám prinesú pozitívne futbalové výsledky a kvalitu. Mužstvo do jarnej časti povedie tréner Ivan Vukomanovič,“ vyjadril sa viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

Vedenie Slovana Bratislava si na ďalšie dva roky poistilo služby jedného z kľúčových hráčov tímu Kornela Salátu. Reprezentačný obranca patrí k oporám zadných radov belasých a v aktuálnom ročníku Fortuna ligy nevynechal na ihrisku ani jedinú minútu. Pri vynútenej absencii Borisa Sekuliča navyše nastupoval s kapitánskou páskou. Kornel v Slovane v minulosti pôsobil v rokoch 2009-2011, po angažmáne v Rusku a krátkom hosťovaní v Dunajskej Strede hrá v Bratislave znovu od začiatku roka 2015. „Som veľmi šťastný, že som predĺžil kontrakt so Slovanom Bratislava. Mal som nejaké ponuky zo zahraničných klubov, no mojou prioritou bolo zostať tu a pokračovať v načatej práci. V kabíne sme dobrá partia a som presvedčený, že klub je na správnej ceste. Ukázať to chceme už v jarnej časti sezóny,“ skonštatoval na margo novej zmluvy 40-násobný slovenský reprezentant.

Prínos Salátu pre tím vyzdvihol v nedávnom rozhovore aj tréner Ivan Vukomanovič. „Náš najlepší hráč počas jesennej časti bol Kornel Saláta. Nemal ľahký vstup do sezóny, ale pracoval naplno a postupne sa dokázal vrátiť späť. Som rád, že mám v tíme chlapa ako je on.“

Ako sme už spomínali, ŠK Slovan rokuje s dvomi ďalšími hráčmi, ktorí by sa v A-mužstve mohli objaviť už v nasledujúcich dňoch. Klub má konkrétne záujem o dvoch českých futbalistov. Mužstvo by mohli posilniť defenzívny stredopoliar, český reprezentant Lukáš Droppa a ofenzívny stredopoliar Milan Kerbr. Definitívne stanovisko o prípadnej spolupráci oboch hráčov s klubom poskytneme v najbližších dňoch.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Dominik Greif sa premiérovo stal víťazom ankety Hráč mesiaca Fortuna ligy.
V internetovom hlasovaní fanúšikovia rozhodli, že najkrajším gólom od otvorenia nového Tehelného poľa bol gól MOHU v zápase skupinovej fázy Európskej ligy Slovan - Beşiktaş 4:2. Hlasovanie prebiehalo v priebehu minulého týždňa na Facebooku.
Unikátny dokument si budú môcť všetci slovanisti pozrieť počas Veľkej noci.

Neprehliadnite

V internetovom hlasovaní fanúšikovia rozhodli, že najkrajším gólom od otvorenia nového Tehelného poľa bol gól MOHU v zápase skupinovej fázy Európskej ligy Slovan - Beşiktaş 4:2. Hlasovanie prebiehalo v priebehu minulého týždňa na Facebooku.
Vychutnajte si najkrajšie góly na novom Tehelnom poli.
Futbalový štadión na Tehelnom poli bol nominovaný na ďalšie prestížne ocenenie.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.