Úvod Správy Na záver jesene remíza

Na záver jesene remíza

ŠK Slovan Bratislava v poslednom jesennom zápase remizoval v Myjave 1:1.

ŠK Slovan Bratislava remizoval v 19. kole Fortuna ligy na ihrisku Spartaka Myjava 1:1. Slovanisti už po piatich minútach prehrávali, keď Greifa prekonal Pekár. V druhom polčase vyrovnal striedajúci Filip Oršula, ktorý zužitkoval akciu Mitchella Scheta. Napriek prevahe Slovana sa výsledok 1:1 už nezmenil a belasí tak uzavreli jesennú časť remízou.

Slovanisti nastúpili bez zranených Muchu, de Kampsa i Čavriča. Príležitosť v bráne dostal 19-ročný Dominik Greif. Úvod stretnutia belasým vôbec nevyšiel a podobne ako v prvom vzájomnom zápase s Myjavou v tejto sezóne veľmi skoro inkasovali. Machovec v 5. min vyslal z ľavej strany center do šestnástky, Abrahám sklepol Pekárovi, ktorý krížnou strelou k žrdi prekonal Greifa a poslal Myjavu do vedenia. Už o necelé tri minúty mohlo byť vyrovnané. De Sa prenechal loptu na ľavej strane Soumahovi, ktorý zrýchlil a prešiel až na úroveň bránkovej čiary. Zoči-voči Hruškovi poslal loptu pred bránu, kde si ju Machovec tiesnený Priskinom zrazil smerom na opustenú myjavskú svätyňu. Lopta sa však od žrde odrazila späť do hry. Belasí po inkasovanom góle zovreli Myjavu na jej vlastnej polovici a snažili sa prejsť cez obranný val domácich. V 12. min sa pošmykol Pavlík, čo Soumah využil na samostatný prienik, no pred Hruškom si hodil loptu príliš ďaleko a už ju na ihrisku nedostihol. Domáci sa pripomenuli v 26. min, Machovec mieril z priameho kopu tesne nad brvno. V 35. min vyšiel Soumahovi ďalší individuálny prienik a spätnou prihrávkou hľadal Lesleyho de Sa, tomu však chýbal jeden krok, aby si loptu stihol prebrať. Zakrátko skúšal Priskin šťastie z väčšej vzdialenosti, jeho pokusu však chýbala presnosť. Tréner Ivan Vukomanovič musel v 42. min nútene striedať, Lesleyho de Sa, ktorý sa zranil v tvrdom súboji s Bílovským, nahradil Filip Oršula. V závere polčasu sa ešte zapotil Greif, ktorý pri pravej žrdi chytil nepríjemnú strelu Kóňu z 20 metrov.

Do druhého dejstva vstúpili belasí aktívne. V 48. min vyslal Savičevič nadýchaný center zo štandardnej situácie, Vernon však zvnútra šestnástky hlavičkoval nad. Zakrátko prešiel Schet po pravom krídle, centroval pred bránu a Oršulovi chýbalo len málo, aby na zadnej žrdi zakončil do odkrytej brány. V 57. min sa slovanistom zaslúžene podarilo vyrovnať. Schet sa v strede poľa šikovne zbavil protihráča, prešiel po pravom krídle a nabil na stred Soumahovi, ktorého Hruška ešte vychytal. Schet sa však ujal vyrazenej lopty, neunáhlil sa a priťukol doľava Oršulovi, ktorý trafil do odkrytej brány – 1:1. Slovanisti sa naďalej tlačili dopredu, v 63. min to Kubík skúsil tvrdou strelou z diaľky a lopta letela tesne nad. O päť minút neskôr vysunul Kubík vpredu Soumaha, ten z ľavej strany ešte prihrával pred bránu, kde nenašiel žiadneho zo spoluhráčov. V ďalších minútach mali belasí výraznú hernú prevahu, no ich nádejným akciám chýbala lepšia finálna fáza. Kubík v 82. min krížnym centrom pekne našiel Oršulu, no ten preváhal správny moment na strelu. V 87. min sa Oršula uvoľnil pred šestnástkou a okamžite strieľal, lopta len tesne minula pravý horný roh. V poslednej minúte zahral domáci Kóňa rukou, na čo nariadil rozhodca štandardnú situáciu pre Slovan. Savičevič si loptu posunul na rozohrávku, vzal mu ju hráč Myjavy a rozhodca na prekvapenie všetkých nechal pokračovať v hre. V Savičevičovi po tejto situácii vzbĺkli vášne a inkasoval veľmi spornú druhú žltú a následne červenú kartu. Vysoká miera emócií vyvrcholila v posledných sekundách, keď Kukoľ zozadu skosil Scheta, následne ho aj pristúpil a Schet reagoval odplácaním. Nasledovala šarvátka mužstiev, do ktorej boli zapojené aj realizačné tímy a červené karty pre Kukoľa so Schetom.

Spartak Myjava – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (1:0)

Góly: 5. Pekár – 57. Oršula

Žlté karty: 13. Duga, 43. Abrahám, 61. Pavlík – 25. Kubík, 44. Priskin, 50. Savičevič, 67. Vernon

Červené karty:  90. Kukoľ - 90. Savičevič (po druhej ŽK), 90. Schet

Rozhodovali: Glova – Hancko, Chládek

Návšteva: 837 divákov

Myjava: Hruška – Kukoľ, Pavlík, Ostojič, Machovec – Kóňa – Duga, Bílovský, Pekár (76. Marček), Abrahám (70. Mehremič) - Kolár (81. Černáček)

Slovan: Greif – Kotula, Saláta, Vernon, Kubík – Rigo, Savičevič – Schet, Soumah (87. Šefčík), de Sa (42. Oršula) - Priskin

Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.