Úvod Správy V šlágri tesná prehra

V šlágri tesná prehra

ŠK Slovan Bratislava prehral v Žiline 1:2.

ŠK Slovan Bratislava prehral v 17. kole Fortuna ligy v Žiline 1:2. V rušnom zápase padli všetky tri góly v rozmedzí 20. - 27. minúty. Domáci sa ujali vedenia po góle Škvarku, no za belasých kontroval v 25. min Tamás Priskin, ktorý peknou strelou vyrovnal na 1:1. O víťazstve domácich rozhodol v 27. min Hlohovský strelou z priameho kopu. Slovanisti mali niekoľko vyložených príležitostí na vyrovnanie, no už ani raz nedokázali prekonať Volešáka.

V šlágri sa od úvodu hralo vo vysokom tempe. Prvýkrát pohrozili belasí, Soumah v 4. min vystrelil z 30 metrov a lopta aj za prispenia Vavrovho teču letela nad bránu. V 10. min našiel Kubík na ľavej strane Priskina, ktorého pri streleckom pokuse zablokoval Králik. Potom prišli dve šance domácich. Najprv v 12. min mieril Škvarka pri dorážke Hlohovského strely nad a Hlohovský o dve minúty neskôr netrafil bránu po krížnej prihrávke z ľavej strany šestnástky. V 20. min sa Schet uvoľnil na pravej strane šestnástky a prihrával pred odkrytú bránu. Tam sa však Soumah nedostal do koncovky a Savičevič už neprepasíroval loptu cez žilinských obrancov. Z následného protiútoku rezultoval Špalekov únik po pravej strane, jeho prihrávka pod seba na Škvarku, ktorý strelou k ľavej žrdi prekonal Muchu. Prakticky okamžite mohlo byť vyrovnané, Čavrič sa uvoľnil na ľavej strane a krížnou rotovanou strelou z 20 metrov poriadne natiahol Volešáka. V 25. min však už de Kamps prihral Tamásovi Priskinovi, ktorý sa z 25 metrov oprel do lopty. Strelu ešte tečoval Holúbek, čo znemožnilo Volešákovi zákrok a lopta sa od brvna odrazila do siete. Už o dve minúty neskôr mali domáci k dispozícii priamy kop z 20 metrov, Hlohovského pokus jemne tečovali hráči v múre a Mucha na loptu nedosiahol – 2:1. Slovanisti sa snažili na inkasovaný gól odpovedať, v 34. min predviedol Schet pekný prienik po ľavej strane, no spätnú prihrávku zrazil Vavro. Blízko k vyrovnaniu bol v 39. min Savičevič, ktorý z 20 metrov mieril do ľavého horného rohu a lopta preletela len niekoľko milimetrov nad brvnom. V 43. min sa lopta poodrážala pred bránu Slovana, odkiaľ Haskič spred päťky zakončil ponad Muchovu bránu. O minútu neskôr predviedol Mabouka likvidačný zákrok na Savičeviča, ktorého doslova zostrelil v strede poľa. Od rozhodcu videl len žltú kartu.

Slovanisti začali v druhom dejstve aktívne a častejšie držali loptu na kopačkách. Joeri de Kamps bol v 50. min v dobrej streleckej pozícii, no z 20 metrov nenamieril do priestoru troch žrdí. Vzápätí vyšla Žiline akcia po ľavej strane a Haskič zblízka hlavičkoval tesne vedľa pravej žrde. V 56. min sa Soumah uvoľnil na hranici šestnástky a jeho prudkú strelu s gólovými parametrami zrazil padajúci Vavro na rohový kop. Po centri z rohu hlavičkoval Saláta nad bránu. Po hodine hry prenikol Priskin po pravej strane, no jeho strele z hranice pokutového územia chýbala presnosť. O tri minúty mali belasí vyloženú šancu na vyrovnanie. Priskin po prihrávke Soumaha vystrelil z hranice šestnástky a lopta po teči Škvarku smerovala do pravého horného rohu brány. Volešák sa však natiahol a končekmi prstov vyrazil na roh. V 78. min center Joeriho de Kampsa z úrovne bránkovej čiary padal k zadnej žrdi, no Volešák znovu v poslednej chvíli zasiahol a zachránil Žilinu. Domáci vpredu taktiež hrozili, Maboukovu strelu z 83. min pokryl Mucha, ktorý zasiahol aj o minútu neskôr pri pokuse Hlohovského. V závere už stavili belasí všetko na jednu kartu a zamkli Žilinu pred jej bránou. Väčšie šance však neprichádzali, domáci bránili veľmi kompaktne. V 89. min navyše Žiline vyšiel rýchly brejk a Vallo zoči-voči Volešákovi mieril tesne vedľa brány. Slovanisti už vyrovnať nedokázali a spod Dubňa odišli napriek dobrému výkonu bez bodového zisku.

MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava 2:1 (2:1)

Góly: 20. Škvarka, 27. Hlohovský – 25. Priskin

Žlté karty: 44. Mabouka, 45. Káčer, 66. Špalek, 67. Vavro - 31. Vernon, 52. Priskin, 66. Kubík, 72. Savičevič

Návšteva: 5280 divákov

Rozhodovali: Sedlák – Balko, Benko

Žilina: Volešák – Mabouka, Vavro, Králik, Holúbek – Diaz - Špalek (90. Jánošík), Škvarka, Káčer, Hlohovský – Haskič (70. Vallo)

Slovan: Mucha – Kotula, Saláta, Vernon, Kubík (76. Ligeon) – Savičevič, de Kamps – Schet (85. Rigo), Soumah, Čavrič (82. Oršula) – Priskin

Pozrite sa, čo všetko vám prináša permanentka na novú sezónu.